Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 22:30:28
EUR 34.7748 22:30:28
USD 32.4684 22:30:28
ALTIN ONS $2337.9850 22:30:28

Konu: Grafikte ne anlatılmak istenmektedir?

Yorumlar (48)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Traderrrrr ()

Altyorumda grafikteki dojiye ve doji sonrası oluşan yeşil muma işaret etmiştim.

Sadelik sadelik sadelik

Bazen tek gereken budur.

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Çok teşekkür ederim. Küçük miktarlarla deniycem bunu. Amaç dolar artırmak, onu anladım fakat ben benzer bir şekilde gram artırmak konusunu da takılmıştım, o yüzden öyle yazdım. Elinize sağlık.

Traderrrrr için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Keko_04 ()

Hocam full tl deyim kısa vadeli ne öneririsiniz

0BeğenmedimŞikayet

Traderrrrr ()

işte bu yüzden tl pariteli işlem yapmamak gerekir diyorum.

Beyzax için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

gold52 ()

peki hocam 580 goremedigi her ay nekadar zarari oluyor

Gobretti için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Traderrrrr ()

o zaman durum daha da vahim:)

0BeğenmedimŞikayet

Gobretti ()

Çok özür, tekrar hesapladım ve 580 çıktı. Gece yorgunluğuna verin. Yani tercihen mevduatta bekletenlere göre çıkan sonuç. Dikkate alanlar kusura bakmasın lütfen.

0BeğenmedimŞikayet

Beyzax ()

Çok doğru tespitler, sonuçta zarardayız:(

0BeğenmedimŞikayet

Gobretti ()

Yok hocam, bileşik olanı tek seferde hesaplananı. Yani sizin ilk yorumdaki sonuç. Kümülatif olanı, üzerine katlanarak hesaplananı. 500, 512,5..525,3... ve12 ay sonunda 640 çıkıyor total. Yani 500'den geçen sene gram alan yatırımcı bugün 640'ı görmediyse zararda maalesef. Tekrar iyi geceler.

1BeğenmedimŞikayet

Traderrrrr ()

Bileşik faiz hesabı gibi bir şey herhalde. Saygı bizden

1BeğenmedimŞikayet

Gobretti ()

Hocam saygılar öncelikle. 500 TL olan gram bir yıl içinde yüzde 15 enflasyonu baz alırsak kümülatif 640 TL'ye denk geliyor.

2BeğenmedimŞikayet

Traderrrrr ()

Bizim amacimiz oncelikli olarak zarar etmemek. Sonrasinda kar etmek.

500 liradan altin alan birisi 12 ay terste kalıp 500 liradan altını sattığında, enflasyonu % 15 kabul edersek, 75 lira zararına satmış olur. Zarar etmemesi için 575 e satması gerekir.

Bizim de kar etmemiz için yıllık enflasyon üzeri kar etmemiz gerekir.

Dolarin artisi uzun vadede enflasyonunun altında kalmaz.

Dolarla ons platin euro vs alıp sattığımızda, enflasyon kadar artışı garanti etmiş olursunuz. Dolar ralli yaptığında dolarda olmasanız bile bu böyledir.

Sorunuza gelecek olursak dolartl nin kac lira olduğu tl ye ihtiyaç duyduğunuz zaman önem arz edecektir. Yoksa islem yaparken bir önemi yoktur.

Platin sorunuzda ise zaten söylediğin gibi. Yani amaç burda anapara olarak doları kabul etmek ve dolar artırmak.

Mesela: 1800 den ons aldık. 1800/31.1= 57,87.

Bir gram altin 57,87 $

Ons 1900 olunca satsak
1900/31.1= 61.09

57.87$ dan aldığımız gramı 61.09 dan sattık ve 1 gram altında 3,22$ kazandık.

Burda ons düşsün tekrar alayım kaygımız olmaması gerekir. Amacımız anaparamiz olan doları artırmaya çalışmak.

Hanım_Teyze için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

usd yükselir diye bekliyorsam... galiba. çünkü yükseliş beklediğini alıyorsun

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

diyelim ki dolarım var... onu kaç liradan almış olduğumun veya şu andaki kurunun hiçbir önemi yok... mu? platin onsun çıkacağına inanıyorsam dolarla platin alırım mesela bu durumda... platin ons yükseldiği zaman da, satılacak makul bir yer neresiyse işte, oradan platini dolara çeviririm... eğer böyle ise, bu yazdıklarım doğruysa... hangi durumda platinle dolar alırım?

1BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

bu yazdıklarını da biraz biliyorum aslında ama iyi anlatabilecek kadar iyi anlamadım, bir de kafamda biraz bilgi kirliliği oluştu çok okumaktan. bunu kaydettim, dikkate alıcam, teşekkür ederim.

1BeğenmedimŞikayet

Traderrrrr ()

Aslinda tam olarak öyle degil.

Birincisi dolar düşükse yüksekse diye bir şey yok. Çünkü dolartl ile hiç işin yok. Bir amerikalı nasıl ons alıp satiyorsa öyle alıp satacaksın. Onlar ons alıp satarken dolartl ye mi bakıyorlar.

ikincisi ons düşükse al yükselince sattan ziyade onsta yükseliş bekliyorsan al, düşüş bekliyorsan sat. daha dogru olur.

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Biliyorum, takılmak için sordum. O dediğini düşündüm aslında, birkaç kere küçük denemeler de yaptım ama yerleşik bir tarz haline getirmedim. O da rastgele olmaz ki, bilinçli olması lazım, o amaçla takip lazım, kendimi yeterli bulmuyorum.

Temelde şu galiba... usd yüksek, gümüş ons düşük ise dolarla gümüş alırım. Veya platin ya da altın, hangisi uygun görünüyorsa. Gümüş ons yüksek dolar düşükse de mesela, gümüşle dolar. Doğru yazdım mı?

1BeğenmedimŞikayet

Traderrrrr ()

Bu soruların cevabı bende yok biliyorsun:) Ama genel bir tavsiyede bulunabilirim. Zaten biliyorsun ne tavsiye edeceğimi.

Şayet uzun yıllar işlem yapmayı dusunuyorsan, TL pariteli işlem yapma derim. Dolar ile altinons gumusons vs al sat. Sadece bir piyasaya odaklanirsan o piyasada kendini daha iyi gelistirirsin

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Ona karar vermedim daha hocam, yardımcı olmak ister misiniz, ne alayım, kaçtan alayım, kaçtan satayım, nerede zararkes yapayım, alttan alım rakamı ne olabilir, başka sorum olursa ben size dönerim, veya dönmesem daha mı iyi? :D

1BeğenmedimŞikayet

Traderrrrr ()

Ne alıyorsun:)

1BeğenmedimŞikayet

Efsaneee06 ()

Çok teşekür ederim açıklamalı yazdığınız için:)

1BeğenmedimŞikayet

Traderrrrr ()

Paylaşımlarım al- sat- tut tavsiyesini içermez. Paylaşımlarım zarar etmenize sebep olabilir.

Türktimi için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Traderrrrr ()

Teşekkürler dostlar @Gün_olur__ömre_bedel

Dumanlı06 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Satıyorum, yine satıyorum, bak hâlâ satıyorum, bu sefer çok satıyorum, satmalara doyamadım, e artık biraz da alayım? :D

1BeğenmedimŞikayet

Gün_olur__ömre_bedel ()

Eline sağlık başkanım

0BeğenmedimŞikayet

Traderrrrr ()

Bilmeyenler için.

* Doji mumu kararsızlık mumudur. Piyasada ayılar ve boğalar birbirine üstünlük sağlayamamıştır.

** Doji mumundan sonra oluşacak mum yeşil kapatırsa boğalar üstünlüğü ele geçirmiş ve yükseliş devam edecek demektir.

*** Dojiden sonraki mum kırmızı kapatırsa ayılar üstünlüğü ele geçirmiş ve düşüş olacak demektir.

Bu mum formasyonu ne kadar güvenilirdir?

* Bunun için geçmişe doğru biraz yolculuk yapıp, doji formasyonlarının onsta
ne kadar başarı sağladığına bakmak gerekir.

** Grafikteki mavi oklar başarılı olanları kırmızı oklar ise başarısız olanları göstermektedir.

*** Bu durumda % 66 başarı sağladığını söyleyebiliriz. (Solda zirvede bir başarılı doji gözden kaçmış)

@ilkay3535
@Efsaneee06
@Türktimi

Gün_olur__ömre_bedel için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Dumanlı06 ()

Evet öyle yorumlanıyor

Grsynhr için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mustafa_abi_19 ()

Onda yanacak bisey kalmadi :):)

0BeğenmedimŞikayet

Grsynhr ()

Yesil mum ne demk oluyor kardes gram artickmi

0BeğenmedimŞikayet

Traderrrrr ()

tamam:) benden sır çıkmaz.

aspar için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum