Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0807 15:38:59
EUR 34.9762 15:38:59
USD 32.3426 15:38:59
ALTIN ONS $2311.6000 15:38:59

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerinde son 2 gündür çıkış gerçekleşiyor. Toplam büyüklük 165k ons satışın ardından 100.5 milyon ons seviyesine geriledi. Her ne kadar çıkış oranlarındaki barların seviyesi azalmış olsa da satışların devam etmesi beklentiler anlamında yatırımcının pozitif algısında bir kırılma olduğunu gösterir. Ayrıca hedge fundların haftalık spekülatif pozisyon değişimlerinde de Altın daki net alım işlemlerinin azaldığını görüyoruz. Yani hedge fundlar da altındaki long pozisyonlarını azaltıyorlar ya da tamamen kapatıyorlar. Bu tip gelişmeler fiyatı da aşağı çekebilir. Ya da yükselişleri sınırlayabilir. O yüzden eldeki verilerle hareket etmek daha doğru olacaktır.

Ancak benim kişisel beklentim, altındaki yukarı hareketin hala sona ermemiş olduğu. Her ne kadar eski zirvelere uzak olsakta, değerli metallerde bir yükselişi tetikleyecek çok fazla etken var. Özellikle kalıcı enflasyon korkusu ve MB'lerin kontrolü kaybetme riski değerli metallara bir hücuma yol açabilir. Elbette bunlar ihtimal, gerçekleşecek diye bir şey yok. Ancak ben içinde bulunduğumuz dönemin farklı bir dönem olduğunu ve altın taşıyarak bu riski almanın uzun vadeli getiri açısından doğru olacağını düşünenlerdenim. Yine de herkesin kendi takdiri. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (57)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Emeğinize sağlık hocam. Vakit ayırdığınız için teşekkürler. Verileri paylaşmaya fırsatınız olursa benide etiketlemenizi rica edeceğim sizden

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Merhabalar. Öncelikle hayırlı bayramlar. Malum hem yaz tatili zamanı hem de bayram olunca bir süredir ekranlardan uzağız. O yüzden pek uğrayamıyorum. Ancak Bitcoin konusunda ben hala olumlu taraftayım. Her ne kadar piyasadaki algı aşağı hareketin devamı yönünde olsa da bence tam tersi yukarı hareket ihtimali gün gün yükseliyor. Gerek olumsuz haberlerin çoğunun fiyatlanmış olması, gerek kurumsal bankacılığın ve yatırım kuruluşlarının kripto varlıkları değerlendirmeye alması, güzel ve olumlu gelişmeler. Daha önce de bahsettiğim üzere büyük projelerin önü ileriki dönemde de açık olmaya devam edecektir. Bu konuda ofise döndüğümde verileri ve haberleri derleyip detaylı bir not paylaşırım. Selamlar.

Luciferr01 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Değerli hocam merhabalar gözüm yollarda kaldı burda olmanıza çok sevindim. Sizin değerli analizlerinizden uzun süre mahrum kaldık. Bitcoin hakında kısa- orta vadede genel düşünceleriniz nelerdir vaktiniz varsa öğrenmek isterim

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

ICP konusunda söylenebilecek çok bir şey yok. Ben şimdilik taşımaya devam ediyorum. Olası bir rallide kademeli kar realizasyonu yaparak kar- zararı uygun bir şekilde dengeleyip eldeki miktarı azaltmayı planlıyorum. Her ne kadar inandığım bir proje olsa da fiyat konusunda çok hayal kırıklığı yaratması sebebiyle eskisi kadar olumlu yaklaşmak zor. O yüzden zararı telafi ettikten sonra ufak bir miktarı taşımak daha doğru olacaktır. YTD. Selamlar.

Niagara için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Abdullah3442 ()

89 kişilik ekibin hepsini araştırdım o kadarını söyleyeyim eğer ki vaat ettikleri projeler gerçekleşirse her yerde ıcp konuşulur

0BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

@Abdullah3442 valla hocam imkansız gibi o rakamlar :))

Abdullah3442 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Abdullah3442 ()

Bir kaç ünlü yatırımcı yıl sonu 1.250-1.500$ hedef verdi uzun vade için en az 3.000$ işret etti

0BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

@shaokahn hocam merhabalar

ICP ile ilgili güncel düşüncelerinizi paylaşmanız mümkün müdür, ilerisi için ne düşünüyorsunuz.

Saygılar

0BeğenmedimŞikayet

GokhaN_ist ()

Üstat merhaba nasılsın, gümüş yorumunuz nedir?

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bence değer. Yaptığı iş birlikleri güzel ve odaklandığı sektör itibariyle ciddi bir rakibi yok. Olası bir yukarı trend başlangıcında pirimli seyretmeye devam edecektir. Ben de portföy de bir miktar taşıyorum. Bakalım zaman ne gösterecek, selamlar.

teacher45 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bugün Şubat 2022 vadeli SLV kontratını opsiyon olarak aldım. Daha önce de belirttiğim 25.50'ler iyi bir destek seviyesi, tutunacağını varsayarak aldım. Ancak spotta ekstra yeni bir alım yapmadım şimdilik. Selamlar.

Yamanne için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

teacher45 ()

Hocam chz coin uzun vadeli taşımaya değer bir coinmi

0BeğenmedimŞikayet

Yamanne ()

Hocam merhaba gumus alimi yaptnz mi iyi dusmus

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Merhabalar. Ben açıkçası taşımaya devam ediyorum. Fırsat bulunca maliyet iyileştirmeye çalışıyorum. Ancak daha önceki notlarımda da belirttiğim gibi burada bir ayrışma söz konusu olacak önümüzdeki dönemde. Hikayesi olan, kullanıcı sayısı artan, iyi yönetilen coinler yükselmeye devam ederken spekülatif olanlar negatif ayrışacak. O yüzden portföyünüzde ne olduğu burada önemli. Öte yandan her ne kadar ayı piyasasında olmaya devam etsekte art arda gelen negatif haberlere rağmen kripto varlıklar önceki diplerinin üzerinde tutunmaya devam ediyor. O yüzden benim beklentim önümüzdeki dönem için olumlu. Yine de herkesin kendi takdiri. YTD. Selamlar.

Uzak için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Uzak ()

Hocam iyi günler bu cıripto nezamana kadar böyle gider sizce piyasadaki olumsuz hava yasaklardan dolayı hiç düzelmeyecek gibi geliyor benim gibi zarar da bekleyenlere Bi çözüm yolu varmı umudumuzu keselim mi şimdiden teşekürler

0BeğenmedimŞikayet

Aziz7117 ()

Özür bir hafta önceki grafikmis, biri paylaşmış bende yeni yayinladiniz sandım

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Hangi noktada tezatlık gördüğünüzü tam anlayamadım ?

Önceki paylaştığım grafik bundan tam 9 gün önce 5 Temmuz tarihinde paylaşılmış bir grafikti. O tarihteki güncel verileri paylaşıp ilk paragrafta verilerin neye işaret edebileceğini dile getirmiştim. 2. paragrafta ise kendi beklentimi paylaşmıştım. Bugün paylaştığım notta da oradaki verilerin alım tarafına evrilmeye devam ettiğini ve yine beklentimin aynı şekilde değişmediğini paylaştım. Burada takıldığınız nokta ne tam olarak?

Aziz7117 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aziz7117 ()

üstad paylaştıgın grafığın 1 nci paragrafını okuduktan sonra senın yukarıda paylaşmış oldugun daha doğrusu yazdıgın yazının;
"bugün geldiğimiz noktada etf'lerdeki çıkışlar alıma dönmüş vaziyette. hedge fundlar ise hala altın alım tarafında beklemeye devam ediyor.

https://yorum. altin.in/tum/ons

demen bana çok anlamsız geldi.. sanki tezad bır yazım omadı mı?
şahsi fıkrınızı yazının devamında okudum ona eyvallah! şahsi görüşünüzdür bir şey dıyemem ama paragrafı mı yanlış yazdınız yoksa yorumunuz mu yanlış sanki bir çelişki yaşadım.. saygılar

1BeğenmedimŞikayet

61WOLF61 ()

Elinize emeğinize bilginize sağlık hocam. İyi ki varsınız. Hakkınızı helal edin teşekkürler. Sizin söyledikleriniz bizim için çok önemli

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sağolun. Orada da durumlar benzer. O yüzden tekrar olmasın diye yazmak istemedim. Aralarında en güçlü tutunan şimdilik Platin ETF'leri. Gümüş için de 26.50 rakamı önemli. Üzerine atması halinde hızlı bir şekilde pirim yapabilir diğerlerini de peşine takarak. Genel anlamda tüm sepet olumlu görünüyor. Selamlar.

61WOLF61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

61WOLF61 ()

hoşgeldiniz hocam. Özlettiniz kendinizi Platin ve gümüş ons için güncel yorum alabilirmiyiz hocam

0BeğenmedimŞikayet

omubu ()

Sağolun üstat.

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yukarıda altın konusundaki durumu paylaşmıştım. Bugün geldiğimiz noktada ETF'lerdeki çıkışlar alıma dönmüş vaziyette. Hedge fundlar ise hala altın alım tarafında beklemeye devam ediyor. Bugün Powell'ın senatoya yapacağı sunum önemli. Kendisi ve FED enflasyonun geçici olduğunu düşünüyor dolayısıyla parasal genişlemeyi hızlı bir şekilde kısmak ya da değiştirmek gibi bir niyetleri şimdilik yok gibi. O yüzden bu ortam endeksler ve değerli metallere yaramaya devam edebilir. Ben hala değerli metalleri portföyümde taşıyorum ve taşımaya devam edeceğim ancak bana terste kaldık diye ara ara yazan arkadaşlar bu tip yükselişlerde kademeli satış yaparak olası geri çekilmelere karşı kendilerini korumaya alabilirler. Herkesin kendi takdiri. İyi haftalar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

Sinmaz ()

Sansin bol olsun kardesim insallah

KRAL001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Valla yarı ole yarı coin raven 35 düşsün istyodum dusmedi dussedi yuklu dalcaktim dusmedi bende almadim token aldim 5x yaparsa city kebab kebab:))

Sinmaz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sinmaz ()

Hele bi 35.1 gecelim kademe kademe

KRAL001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

43 k gecersek alt coinler ralliye hazir:)) yoksa ezer her düşüşte ytd

Sinmaz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Bende 121$ dan alınır diyodum iyiki binance yoktu bende almadim raven aldim %50 çıksa tersten cikiyom iyiki binancede deilim suan batirmistim kendimi:)

0BeğenmedimŞikayet

Sinmaz ()

Btc kisa vade beklentiniz nedir

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

ICP konusunda dediğiniz gibi olumsuz anlamda büyük bir sürpriz yaşadık. Bende sizin gibi o seviyelerden portföye eklemeye başladım ve şu anda 110'lara kadar maliyeti çekebildim ancak benim durumumda bile neredeyse 3x gitmesi lazım ki yatırdığımız parayı kurtaralım. ICP'de bir çoğumuzun hata yapmasının sebebi bir anda tüm exchange lere kota olması ve büyük bir iddia ile piyasaya girmesi. Ancak hesap edemediğimiz konu biz 200 küsurlardan düştü diye alım yaparken, şirketin daha sonra ortaya çıkacağı üzere bu coinleri VC'lere ve diğer yatırımcılara önceden 5 dolar bandından satmış olması. Dolayısıyla burada ciddi bir yanılgı ve yanlış yönelim söz konusu oldu. Ben hala proje olarak gelecek Vaad ettiğini düşünüyorum ancak beklemek dışında da pek önerebileceğim bir şey yok doğrusu. Belki maliyet iyileştirebilirsiniz bir miktar ancak o da size kalmış bir konu. Selamlar.

Pureview için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum