Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0735 14:02:55
EUR 34.9391 14:02:55
USD 32.5238 14:02:55
ALTIN ONS $2347.8600 14:02:55

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

FED sonrası Altın ETF'lerindeki son durum bu şekilde. ETF'lerden kayda değer bir çıkış olmazken altın fiyatı tabiri caizse çakılıyor. Bu kadar sert satış yatırımcının gözünü korkutmaya yönelik ki başarılı da oluyorlar. Ben hala aksini düşünüyorum. Bugünkü düşüşte de yeniden alım yaptım (dolar bazında, özellikle opsiyon olarak, GLD, GDX). Hedge fundlarda satış yok, etf lerde çıkış yok, FED'in ekonomiyi destekleyeceği ve faiz artışı konusunda defansif davranacağı aşikar. Bu satış bence reel bir satış değil ve tekrar toparlanacak. Elbette bu benim düşüncem. Farklı beklentisi olanlar ona göre tedbir alabilir ya da hedge yapabilir. Ben daha önce 1700'de tamamladığım alımları satmıyorum ya da hedgelemiyorum ve bugün aldığım Aralık vadeli opsiyonlar ile de destekliyorum. Bakalım zaman ne gösterecek. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (13)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Belli bir zaman dilimine odaklanmak pek doğru değil. Orta vadeden kastım 3-6 ay arası. Ancak biliyorsunuz bazen olduğu yerde günlerce sayıp 1-2 hafta da büyük bir ralli görebiliyoruz. O yüzden zaman diliminden ziyade verileri ve gidişatı takip etmek bana daha doğru geliyor. Selamlar.

teneketrampet için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

teneketrampet ()

@shaokahn orta vadeden kastınız ne kadarlık sürece hocam? 3 ayda mı onslar eski yerine gelir?

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Şeyda_türk ()

Aynı fikirdeyim.. onsun bu rakamları veya kaçı gördüğü zerre hükmü yok bu zamanlarda... ana hedef belli ve değişmez...

0BeğenmedimŞikayet

Karacahil ()

insallah öngörüleriniz çıkar.

0BeğenmedimŞikayet

Sonmez2334 ()

2012 eylülden sonra satışı başlatan QE3. Şu anki durum çok farklı, enflasyonist baskılar devam eder, Fed yeterince önlem almazsa metallerin önü açık bencede.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bezdirme demeyelim neticede piyasa bir fiyatlama yapıyor ve beklentiler alınıp satılıyor. Şimdilik hareket devam ediyor. Hafta kapanışı sonrası biraz daha somut konuşabiliriz. Ancak bu satışı destekleyen fundamental bir gelişme henüz söz konusu değil. Ben fiyatın ora vade de tekrar toparlanacağı kanaatindeyim. Yine de tedbirli olmakta fayda var. Selamlar.

ANADOLU327 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Serdar0081 ()

Ustayla tam olarak aynı fikirdeyim ustasın üstat.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Haklısınız. 2011 sonrası 2015'e kadar dediğiniz gibi ciddi bir düşüş oldu. Ancak ben bu dönemin dinamikleri itibariyle o dönemden farklı olduğunu düşünüyorum. Ve değerli metallerin henüz son sözünü söylemediğini düşünüyorum. Yine de herkes zararını kontrol edebilecek şekilde işlem yapmalı, malum piyasa çok volatil. Bakalım zaman ne gösterecek. Selamlar.

Kriyt için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ANADOLU327 ()

usta bezdirme olarak 172x lere sizce düşürürler mi?

0BeğenmedimŞikayet

61WOLF61 ()

inşaallah dediğiniz gibi olur ve ons yeniden 1850 üstğne haatta 1900 lere atar kendini. yoksa benim gibi çok kişi terste

0BeğenmedimŞikayet

Genemi_lolo ()

Bende destekledim üstad aldım valla

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Hocam bu satışlar üzerine bir de etfler çıkarsa ki ihtimal fazla aman dikkat edin. Şu an sadece altın long pozisyonlar kapatılıyor. Muhtemelen dolar bazlı sell veya dolar vadeye geçiliyor. Ben gene de ilk hedef 1640 lar uzak değil diyorum. Çünkü abd de bu işin içinde. Bir önceki ons yıkım grafiğini aynısı oldu(2011) bu tesadüf değil hocam. Değerli bilgileriniz için teşekkür
ederim. Kolay gelsin.

0BeğenmedimŞikayet

teneketrampet ()

@shaokahn elinize sağlık hocam. Gümüş için de analiz yapabilir miydiniz rica etsek?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum