Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0773 17:38:46
EUR 34.7831 17:38:46
USD 32.2632 17:38:46
ALTIN ONS $2319.0650 17:38:46

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Platin

Platin ETF'ler açısından güçlü tutunsada teknik anlamda diğer değerli metallere nazaran biraz daha negatif ayrışmış durumda. 100 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde kırdı ve 1150 bölgesinde yükselen trendi test ediyor. Oranın da kırılması halinde daha önce bahsettiğim 1100 bölgesine doğru bir geri çekilmeyi görmemiz hayli mümkün. TL gram olarak ise 297-300 civarları önemli. Ben bu düzeltme hareketinin ardından yükselişin devam edeceğini düşünüyorum ancak beklentisi farklı olanlar ona göre portföylerini gözden geçirebilir. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (60)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

DtRK ()

İnşallah hocam ondan sonrası uçurum zaten ilk giriş yerimdi 1033 ons

ht1976 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

DtRK ()

Teşekkür ederim hocam en azından bu yorum moral oldu :) çok kötü terste kaldım

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

ht1976 ()

Sayın hocam 6ay önce doları Platine parite yapmıştım.1033den. cok güçlü destek oraya kadar düşeceğini düşünmüyorum.

DtRK için cevaplandı (yorumu göster)

9BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu piyasada elbette olmaz olmaz dememek lazım. Bir açıklama piyasayı alt üst edebiliyor ve hiç olmadığı kadar "market noise" ile karşı karşıyayız dolayısıyla fiyatlamalar algoların da sayesinde ekstreme gerçekleşebiliyor. Ancak ben kalıcı bir düşüş trendi beklemiyorum. Bence bu düzeltme çok uzun sürmeden değerli metaller toparlayacak. Benim şimdilik beklentim bu yönde. Aşağı hareketi daha da güçlendirebilecek veriler elde edersek önümüzdeki günlerde tekrar tartışırız. Ancak şimdilik ne hedge fundların pozisyonlanmasında, ne ETF'lerde ne de getirilerde böyle bir işaret söz konusu değil. Bakalım ne göreceğiz :) selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

DtRK ()

1033üde aşağı kırarsa daha ne kadar düşer hocam yt olmadan ons için dönmesini beklediğiniz nokta neresidir sayın hocam

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

2 hafta önde yukarıdaki yorumda platinin teknik olarak negatif ayrıştığına değinmiştim ve bir düzeltmenin bizi 1100 noktasına kadar geri çekebileceğini yazmıştım. Nitekim FED sonrası bahsettiğimiz noktayı da kırarak daha sert bir düşüş yaşadı. Gram bazında ise bahsettiğim önemli seviye olan 297 bandında dolanıyor. Bu nokta da bir karar vermesi gerek. En azından gram açısından. ONS açısından ise ben yukarı hareketin hala bitmediği kanaatindeyim. Hatırlarsanız platindeki ralli sonrası eldekileri çıkarmış ve alım fırsatı yakalayamamıştık. Dolayısıyla bu düşüş bir anlamda güzel bir alım fırsatı oluşturabilir. Bir süre daha izleyip ona göre hareket etmekte fayda var. Özellikle gram bazında. YTD. İyi haftasonları dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Binance ve Kucoin'i kullanıyorum. Selamlar.

Efem09 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

Hocam selamlar, coinler için kullandığınız platform nedir.

0BeğenmedimŞikayet

Sonmez2334 ()

Teşekkür ederim kolay gelsin

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

İyi projelerden kastım hikayesi olan coinler. Burada hikayeden kasıt güncel bir probleme getirdiği önemli bir çözüm, geleceğe dair bir beklenti, yüksek kullanıcı potansiyeli, gerçekleştirdiği (- bileceği) işbirlikleri vs.. Bu skala arttırılabilir. Örnek olarak SOL, KSM, ETH, XRP, LINK, DOT, ADA, BNB, COMP vs düşünülebilir. Kriptoya olan yatırımcı ilgisi azalsa bile bu tip projeler varlıklarını sürdürebilir. O yüzden amacınız yüksek kar değilde uzun vadeli potansiyeli olan coinlere ortak olmaksa bu şekilde bir yatırım planı çıkarmak daha doğru olur. YTD. Selamlar.

Sonmez2334 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sonmez2334 ()

Mrb iyi projeler olarak gördüklerinizi yazabilir misiniz.

0BeğenmedimŞikayet

Coinist ()

Emeginize saglik hocam. spekulatifler hangileri sizce hocam. Almayi dusundugum var mi acaba diye soruyirum. cunku bi yerde gemi bu kadar yuku tasimaz. okyanusa atilacak olanlar var yola devam etmek icin. bi de iyi projeler hangileri sizce hocam . eth bnb disinda

1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Güncel bir Takibiniz olursa sizden bekliyor olacağım değerli hocam, fikirleriniz benim için çok önemli. Şuan biraz terste kalsamda beklemedeyim. Etheryum ağırlıklı portföyüm, londra hardforkuna güvenerekten girmiştim. İlerleyen günler ve bu hafta kapanışı ne getirir sabırla bekliyorum. İşten güçten fırsat bulup güncel eth btc analizi yaparsanız mutlaka faydalanmak isterim sabırla sizi bekliyor olacağım, iyi çalışmalar hocam tekrardan saygılar :)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yeni bir çalışma yapmaya maalesef fırsatım olmadı. Şimdilik bende önceki çalışmanın ihlal edilip edilmeyeceğini takip ediyorum. Son 1-2 günde BTC'de gördüğümüz toparlanma güzel. Fakat bunu hala 1K üzeri cüzdanların pozisyonlanma eğilimi desteklemiyor. O yüzden biraz temkinliyim. Altlar mı BTC'yi aşağı çekecek yoksa BTC'mi altları yukarı çekecek önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ancak ben ikinci ihtimali daha yüksek görüyorum (umuyorum). Ancak önümüzdeki dönemde iyi projeler pozitif ayrışırken belli coinler özellikle spekülatif olanlar negatif ayrışmaya devam edecek. O yüzden ben büyük projelerde taşınmasında bir problem görmüyorum. Yine de herkesin kendi takdiri. Selamlar.

Luciferr01 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Hocam selamlar hoşgeldini.. güncel bitcoin ve etheryum çalışmalarınız var mı? Wyckoff formasyonuna çok baktım sanki aynısı tepedede olmuş ve bu seviyeleri getirmiş.. aynısı çalışırsa yükselir miyiz, rahat bi nefes alacağımız seviyeler nerelerdir :) ? Saygılar efendim iyi çalışmalar

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bir bant hareketi içerisinde devam ediyoruz. Daha önce belirtmiştim seviyeleri onun dışına çıkamadık henüz. Ancak altın konusunda haber akışına duyarlı bir altın görüyoruz. Bu da demek oluyor ki olası bir şahin FED hamlesinde değerli metaller yara alabilir. Eğer böyle bir korkunuz varsa bir miktar kar realizasyonu yapılabilir. Ben kendi adıma değerli metalleri olumlu görüyorum ve yüksek kar dan ziyade nakdi uzun vadeli park edebilecek bir yer olarak gördüğüm için bu şekilde beklemeye devam edeceğim. Selamlar.

tades için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Haftasonu detaylı bir yazı yazmaya çalışacağım. Selamlar.

Mehmet571 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

tades ()

Üstad sizi yakalamışken altın gümüş için yorum alalım son gelişmelere göre

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Ilk ciktinda 999 $ gordum buralara dusmesi benide sasirtti yok artik dedirtti

0BeğenmedimŞikayet

Mehmet571 ()

Hocam selamlar
Btc yön nereyedir. grafiginiz neleri gösteriyor.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bendekiler de duruyor.. Maalesef ICP çok çok zayıf kaldı... Şu anda da bence oversold durumda. Bu projeyi alırken de uzun vadeli bir yatırım diye nitelendirmiştim. Yani kısa vade de bu zayıflık sürse de eğer istenilenler yapılabilirse ve "open internet" sistemi konusunda başarı ortaya konabilirse ciddi bir ralli gelecektir. Ancak her proje başarılı olacak diye de bir kaide yok tabii. Bu bir risk. O yüzden şimdilik beklemekten başka bir çare görünmüyor. Selamlar.

Niagara için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

@shaokahn hocam ICP de ciddi terste kaldık, genel bilgi verme şansınız varmı? Ortalama düşürmeye çalışmak gerekir mi? Biraz daha bekleyelim mi sizce. Birde proje fikirleriniz çok kıymetli.

Saygılar

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

BTC konusunda detaylı bir paylaşım yapmıştım geçtiğimiz günlerde. Üzerine ekleyebileceğim pek bir şey yok şimdilik. Selamlar.

Niagara için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

@shaokahn hocam Btc ile ilgili de fikirlerinizi alabilir miyiz rica etsem.

Saygılar

0BeğenmedimŞikayet

DtRK ()

Teşekkür ederim hocam

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Elbette mümkün. Ancak güçlenen DXY ve yukarı giden getiriler olduğu müddetçe negatif hareketin devam etme ihtimali yükselir. Eldeki veriler güçlü bir platin rallisi ihtimalini henüz doğrulamıyor. Şimdilik 1190 (100 günlük MA) ve 1150 (yükselen trend) arasında yön tayini yapmaya çalışacaktır. Ancak ben sert aşağı hareketlerin bir alım fırsatı oluşturacağını düşünüyorum. Dediğim gibi yine de herkesin kendi takdiri. Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

DtRK ()

Sayın hocam düzeltmenin 1150de bitmiş olma ve buradan yükselişe geçme ihtimali var mı tabiki ytd olmadan ne dersiniz

1BeğenmedimŞikayet

Dash ()

teşekkür ederiz hocam.

0BeğenmedimŞikayet

mronu87 ()

Teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

iilyas ()

Teşekkür ederiz paylasım icin..

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum