Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0692 14:07:51
EUR 34.7933 14:07:51
USD 32.5187 14:07:51
ALTIN ONS $2314.7050 14:07:51

Grafiği gönderen: uzmn

⭐⭐uzmn ()
Gümüş
Merhabalar Gümüş Dostları: çok kısa vade paylaşım yapmayı sevmiyorum, genel de spekler tuzaklarını yanıltmak için saatlik, dört saatlik ve günlük teknik grafikler ile kurmayı seviyor. yine de kısa vade işlem yapan arkadaşlarımızın olduğunu bildiğim için faydası olabilir diye paylaşmak istedim. Dört saatlik gümüş ons grafiğimiz, bana göre pozitif. 26.30-26.90 bölgesine iğne de attık, 20 dakika sonra yeni bir dört saatlik zaman diliminde bu rakamlar arası kalınması durumunda siyah kesik çizgiler ile çizdiğim dirençler sonraki dört saatlik dilimler de hedeflenir diye düşünüyorum, olası geri çekilmemiz durumunda da kırmızı kesik çizgiler ile çizdiğim destekler takip edilebilir, genel de takip ettiğim haftalık teknik grafikler de ise satıcıların azalmaya başladığını ve alıcıların güçlenmeye başladığını macd indikatöründen gözlemledim, ben kendi adıma sakin ve sabırla gümüşte beklemede olduğumu ifade edeyim. Tabi işlem konusunda yine de en iyisini sizler bilirsiniz. tüm arkadaşlarımıza bereketli kazançlar. Saygılar.

Yorumlar (28)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

yldrm1 ()

Çok teşekkür ediyorum hocam

uzmn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Merhabalar @yldrm1 arkadaşım, hesaplamanız ile normal zamanda uygulanan banka makası ve gr gümüş hesaplamanız da doğru, tabi alım satım arasında farklı bankalarda yatırım tutarına göre makaslar değişiklik gösterebiliyor, bir de mesai saatleri arasın da veya ani yükseliş veya düşüşler de bankalar makasları hızla değiştirebiliyorlar. Bereketli kazançlar.

yldrm1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

yldrm1 ()

@uzmn hocam mesela vakıf katılım ve Kuveyt Türk kullanıyorum bende, Vakıf ortak noktamız olduğu için ondan yola çıkayım, ben şuan da dolar ile gümüş almaya kalktığımda bana ons u (sitede 26.360 iken) 26,385 dan satıyor aynı anda gümüş satmaya kalktığımda da benden 26,198 den alıyor ( gümüş Gr/USD fiyat banka alış 0,8424 banka satış 0,8484, bu rakamları da ben 31.1 ons/Gr a tekabül ettiği için bu rakamla çarpıyorum, zannediyorum doğru hesaplama yaptım) yani ons olarak arada 0,19 ons/USD farkı oluyor, bu da ons bazında bankanın makasına tekabül ediyor sanırım. TL ye çevirince aslında TL markasıyla hemen hemen aynı makas farkı.
Dolayısıyla yukarıdaki hesaplamalar doğrultusunda, al sat yaparken ons da 0,20 ons/USD civarında bir makas farkı ile işlem yapmış olacağım, doğru mu acaba

1BeğenmedimŞikayet

yldrm1 ()

Vakit ayırıp tecrübe ve bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum hocam, daha soracağım bir kaç şey olabilir müsaadenizle

1BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Merhabalar @yldrm1 arkadaşım Yorumunuz doğru, ben bu konudaki düşüncelerimi ons altın 1290 usd larda ve ons gümüşte 13 usd lerde iken kişisel görüş ve yorumlar başlığı altında 2019 ocak ayında paylaştım, o dönem onslara ve dünya ekonomilerine etki eden salgın henüz yoktu. uygun olduğunuzda profilimde mevcut gòz atın lütfen.
Sorduğunuz soruya gelince; Üç banka ile işlem yapıyorum. İş(altın), vakıf k. Ve t. finans(gümüş). Bereketli kazançlar.

0BeğenmedimŞikayet

yldrm1 ()

@uzmn hocam bir de al satlarinizı hangi banka ile yapıyorsunuz?

0BeğenmedimŞikayet

yldrm1 ()

Burada TL devredışı kaldığı için bizim takip etmemiz gereken tek şey gümüş ons oluyor, örneğin gümüş ons u 26 dolardan aldık, 27.2 ye çıkıp tekrar hafif bir geri çekilmesini bekliyoruz 26.5 bandı gibi analizlerde, dolayısıyla 26 dan aldığımız onsu 27 lerde satıp yarım ons daha aşağıdan alabileceğiz.
Ama biz TL ile gümüş alım satımı yaptığımız zaman hem dolar kuru hem ons u aradığımız düşük fiyatlara birlikte gelmesini bekliyoruz fakat daha önce de yazdığım gibi genellikle dolar yükselince ons düşüyor veya tersi oluyor, bu yüzden TL bazında işlemde hem daha dolambaçlı ve daha isabetsiz alım satım ortaya çıkması muhtemeldir usd/ons işlemine göre.
Doğru mu anladım sayın hocam?

1BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Merhabalar @yldrm1 arkadaşım, dolar/tl bildiğiniz ülkemizdeki iç ekonomik değişimler ile fiyatlanmakta, ons/usd ise dünya daki ekonomik değişimler ile fiyatlanmakta. Dönem dönem burada arkadaşlarımız farklı ekonomik enstrümanlar arasında parite ve uygulamaları ile bilgi aktarıyorlar. Sizin belirttiğiniz gibi usd ile ons işlemi çok daha doğru. Ben bu şekilde işlem yapıyorum. Temel olarak bu mantıkta ya usd yada ons gümüş artırmak söz konusu.

1BeğenmedimŞikayet

yldrm1 ()

@uzmn hocam bu konuda bir yorumunuz olur mu, yani TL ile işlemden daha sağlıklı diyebilir miyiz

0BeğenmedimŞikayet

Hope12 ()

Insallah suanda olmaz cok pis terste kalırım

0BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

2020 senesi mart- nisan ayları arasında 11. xxons/usd ye kadar geri çekildik @Hope12 arkadaşım,

Hope12 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

heros ()

tskler
saygilar

0BeğenmedimŞikayet

Hope12 ()

Nisan ayında nezaman sert satis oldu acaba

0BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Merhabalar @heros arkadaşım, bildiğiniz gibi en son ocak sonu yükseliş sonrası düzeltmeyi 23.80 lere kadar desteğe geri çekilerek yaptık. Şu an için benim öyle bir rakam beklentim yok, ancak geçen yıl ki mart- nisan ayları arası gibi genel tüm dünya piyasaların da sert satış olur ise mümkün olabilir diye de düşünmek lazım tabi. Şu an için Günlük, haftalık teknik grafikler güzel aylık kapanışı da güzel bir noktada yapar isek yükselişin devamından söz edebiliriz diye kendi adıma düşünüyorum. Bereketli kazançlar.

heros için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

heros ()

kisa zamanda 22 ons gorme olasiligi nedir sizce
")

1BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Ben ons olarak takip ediyorum, yani usd ile alım satım yapıyorum.

0BeğenmedimŞikayet

yldrm1 ()

@uzmn birde genelde dolar ons ters bir ilişki gözlemleniyor, genelde dolar yükselince ons düşüyor veya tersi, bu durum daha mı çok avantaj sağlıyor acaba ons bazında işlemde

1BeğenmedimŞikayet

RG58 ()

Sayın hocam gümüş sizce ne olur teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

Ellerinize sağlık Hocam, gümüş sağlam durdu

0BeğenmedimŞikayet

yldrm1 ()

Eyvallah üstadım, bu al satlariniz anladığım kadarıyla 3-6 aylık dilimlerde, örneğin 16 ons ortalamali elinizdeki gümüşünüz, ons 30 dolara geldiğinde ( tabii teknik anlalizler 30dan geri döneceğini işaret ediyorsa) onsu oradan dolara geçip yine bahsettiğim 3-6 aylık dilimde teknik analizinizde ki beklentiniz ör 25 dolar/ons, oraya geldiğinde doları tekrar ons bazında gümüşe mi geçiyorsunuz.
Sizi biraz yoruyorum kusura bakmayın, daha iyisini nasıl yapabilirim diye öğrenmeye çalışıyorum.
Zira TL ile al sat 2 ayaklı olduğu için biraz daha zor sanki

0BeğenmedimŞikayet

Onnbaşı ()

@uzmn Kardeş Bu yıl sonu için olası gümüş öngörünüz nedir acaba?

2BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Eskiden beridir sitede olan arkadaşlarımız geçmiş paylaşımlarımdan bilir ben orta- uzun vade yatırım yapan birisiyim, Yaklaşık 5 yıldır gümüş- altın yatırımı yapıyorum, yatırımımın % 80'i sabit olmak üzere %20 si ile al- sat işlemi yapıyorum, sn. @yldrm1 arkadaşım.

1BeğenmedimŞikayet

AMEDLİ_E_Z_21 ()

Elinize emeğinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

yldrm1 ()

İzlediğiniz strateji nedir hocam, al yat değil anladığım kadarıyla

0BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Benim gümüş ortalamam 16 ons/usd'ler civarı sn. @yldrm1 arkadaşım,

1BeğenmedimŞikayet

yldrm1 ()

Merhaba hocam, ortalamanız kaç gümüşte

1BeğenmedimŞikayet

Demir_21 ()

Emeğinize sağlık teşekkürler hocam

1BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Elinize emeğinize sağlık hocam

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum