Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0738 22:38:38
EUR 34.7711 22:38:38
USD 32.3577 22:38:38
ALTIN ONS $2302.6100 22:38:38

Konu: Tarih tekerrür edebilir...

Mitokondri ()
Dolar
Uzun zaman sonra yapacağım yorum bazılarının hoşuna gitmeyebilir. Bunlar uzun zamandır dolar analizi yapıp, çıkardığım tahminlerde ibarettir. Tabi ki yatırım tavsiyesi değildir. Kasım/ Aralık donemindeki hareketlerin benzerini dolar şimdi yapıyor. Nisan ayı boyunca biraz çıkış ama sürekli inisli 6.90-7.10 bandına kadar bir çekilme bekliyorum.Elbette burası Türkiye. Siyasilerin ani çıkışlarını hesaba katmadan bu yorumu yapıyorum. Yatırım tavsiyesi değildir...

Yorumlar (19)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Gözlemci34 ()

Yorumuna az çok katılıyorum ama bunun karşılığı 7.50 dir dip 6.90-7.10 değil arkadaşı

Mitokondri için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mitokondri ()

Geçen yıl pandemi yasaklarının ilk çıktığı zaman da aynı kısır döngü yaşandı. Dejavu gibidir piyasalar... Zaman gelir aynı tepkiyi tekrarlar...

0BeğenmedimŞikayet

Mitokondri ()

Neden çok...
1. Borc alindi, piyasa bunu fiyatliyor ama milletten gizleniyor.
2. Elinde dolar olan yandaş şirketler Naci Agbal olayı cikartip yüksekten sattılar, düşukten tekrar almayı bekliyorlar.
3. Hisse senetleri yabancı yatırımcılar için çok cazip hale geldi...

Gözlemci34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gözlemci34 ()

Bana bu beklenti ile alakalı bir görüş bir belirtli bir neden söylerseniz tebrik edeceğim.

1BeğenmedimŞikayet

Mitokondri ()

28 Mart tarihinde dolar 8.31 iken bu yorumu yaptım... Mayıs ayı ortasına kadar doların 7.20 lere kadar ineceğini düşünüyorum... ytd

Gözlemci34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gözlemci34 ()

6.90-7.10 bandı gözüme çarpınca metni okumadım.

0BeğenmedimŞikayet

Mitokondri ()

Dolar düşerken düşecek, yükselirken yükselecek diyenlerden değilim. 2 hafta önce bu düşüşü söyledim.

0BeğenmedimŞikayet

Mitokondri ()

Ben şuan dolarda değilim, bir aylık süreçte dolarda %10-15 arası bir geri çekilme bekliyorum. İşi bilenler dolar 8.26 iken 9 olacak diye atıp tutuyordu iki hafta önce... Ben 4 yıldır borsa ve dolar piyasalarını takip edip yatırım yapan biri olarak sadece öngörülerimi paylaşıyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.

Ankarali_UD için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Baba_Vanga_ ()

Faiz indirimi ile kurların aşağı çekilmesi.. Bu mantık iktisat teoerisine ters.. YTD..

0BeğenmedimŞikayet

Mitokondri ()

Ramazan sonrası emlak piyasasını hareketlendirip, faizi daha da düşürmek için, geçen yılın benzeri konut kredisi indirimine gidilebilir. Bu da doların çekilmesine, borsada özellikle şuan dipte olan banka hisselerinin yükselmesinin önünü açabilir... YTD

0BeğenmedimŞikayet

muratx ()

Faiz indiriminde aynı fikirdeyim, dolar oralara inmez artık.

Dr_White için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ankarali_UD ()

O zaman yabancı yatırımcı gelmeyecek, içerde olanda çıkacak, bomboş hazine ve yüksek kur ile ne yapmamızı önerirsiniz. indirim olursa, şu durumda bile 8,22 deneyen doları nerelerde göreceğimizi işi bilenler çok iyi biliyor.

0BeğenmedimŞikayet

Dr_White ()

O seviyeler hayal artık kardes.
Düşüş olabilir ama 7.70 bilemedin 7.50
Düştüğü yerden TOplar MB, fazla düşmesine de izin vermez çünkü dolarizasyon tekrardan baslar bu sefer

Amaç kuru sabit tutmak olmalı

0BeğenmedimŞikayet

muratx ()

Ben de bu surprizi bekliyorum.

1BeğenmedimŞikayet

Mitokondri ()

MB ters köşe yapip faiz indirimine gidebilir ama bu doların çok yükseleceği anlamına gelmez. Dolar 8.26 iken yaptığım yorumunun arkasındayım... YYD

1BeğenmedimŞikayet

Antidollar ()

Çok uzak gibi ama olur mu olur:)

1BeğenmedimŞikayet

Tekirdağlı_Murat ()

Hocam ekonomi adına söylenecek o kadar çok şey var ki inanın konuşamıyorum burda ban almamak için herşey söylenmiyor ekonomide çok yanlışlar var o kadarını hepimiz biliyoruz zaten

0BeğenmedimŞikayet

Mitokondri ()

Haklısın Murat ama Türkiye de şeffaf bir ekonomi yönetimi yok... Piyasalarda yurtdışından yüksek miktarda borç alındığı duyumu dolaşıyor. Tabi ki bunu iktidara sorsalar kabul etmeyip, "Eyyy IMF! " diyeceklerdir... Keşke şeffaf bir ekonomi yönetimimiz olsa da uzun vadeli tahminler yapabilecek...

Tekirdağlı_Murat için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Tekirdağlı_Murat ()

6.90 biraz iyimser kardeşim bence artık oralara gelmesi için ağbal zamanı gibi sağlam rüzgar gelmesi lazım şimdi yok rüzgar

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum