Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0885 23:51:10
EUR 35.0947 23:51:10
USD 32.2189 23:51:10
ALTIN ONS $2387.8450 23:51:10

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'leri hala çıkışlarla boğuşuyor. Altın ETF'leri dünkü işlemlerde 326.5K ons satıldı. Böylece borsa yatırım fonlarında biriken toplam altın büyüklüğü 102.9 milyon ons'a düştü. Dünkü fiyata göre satışın yaklaşık tutarı $554.2 milyon oldu. Bu satışların sebebini zannediyorum artık biliyorsunuz. Tahmin edeceğiniz üzere getirilerdeki hızlı artış. Getiriler kupon ödemeleri olan ve ayrıca fiyatı da yükselebilen yatırım araçları olduğu için altına nazaran daha cazip. Hem garanti faiz hem de fiyat. Öte yandan altın ise durduğu yerden para üretmeyen bir yatırım aracı. Dolayısıyla kurumsal yatırımcı şu aşamada haklı olarak tahvil piyasasına geçiş yapıyor. Peki madem getiriler artıyor altın düşecek ben neden 1700'de alımları tamamladım ?

Benim bu bölgede alımları tamamlamak istemem tamamen aşağı riskleri kabul etmemle alakalı. Benim tahminlerime göre aşağıdaki marj yukarıya nazaran hayli azaldı. Aşağıda 100 dolar lık marj varsa yukarıda 800 dolarlık bir hareket marjı var. Öte yandan yatırım yapılamaz şirketlerin borçları düşük faiz oranlarında sürdürülebilir şekilde devam ediyordu. Ancak faizler yükselince onlarda borçlarını çevir mekte zorlanacak. Dolayısıyla karşı taraf riski dediğimiz bir problem ortaya çıkacak. O şirkete borç verenler borçlarını tahsil edememe riskiyle karşı karşıya kalacak. Dolayısıyla altın bu anlamda pozitif. Öte yandan getirilerle ilgili olası bir müdahalede altına girişler tekrar aratacak, bu da pozitif. Dijital paralarla alakalı düzenlemeler yolda, orada sert bir haber oradaki büyük bir miktarın altına geri dönmesine sebep olabilir bu da pozitif bir gelişme. Teşvik paketi, altyapı harcamaları, enflasyon beklentilerindeki yükseliş vs altını destekleyen diğer sebepler. Dolayısıyla böyle bir ortamda hali hazırda borsalar uçmuşken, dijital paralar en aşağı %500 katlamışken, gayrimenkul fiyatları zirvelerdeyken ucuz kalmış bir emtia olarak altın ın fırsat sunduğunu düşünüyorum. O sebeple buradaki alımları arttırdım ve işlemlerimi tamamladım. Kısa vade de daha aşağıları da görebiliriz ki bunun aksini hiç bir zaman iddia etmedim zaten. Fakat risklerin böyle arttığı bir ortamda ben bu seviyelerden alımları tamamlamayı doğru görüyorum. Yıl içerisinde de yeni zirvelere götürecek dinamiklerin oluşacağını ve altının bir ralliye başlayacağını düşünüyorum. Tabi herkesin kendi takdiri. Benim ki bu yönde. YTD. İyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (9)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Pek sanmıyorum. Altın'da ralliyi başlatacak gelişmenin teşvik olduğunu pek düşünmüyorum. Nitekim önceki teşviklerde de altın pek kıpırdamadı. Bir süre bu bölgede gider- gelir muhtemelen 50 yukarı 50 aşağı vs..

Aresn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aresn ()

Hocam bu hafta teşvigin çıkmasıyala yükselşşe başlarmı sizce

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

trader_bursa ()

Selam hocam yorumunuz çok güzel yani ok yayı gerilmiş gerilmiş fırlayacak nereyi vuracak bence 23** gelecek

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için :) Selamlar.

EDEP_ve_VEFA için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Selamlar saygılar Shaokahn hocam , size çok hayırlı çok güzel bir haftasonu dilerim. Farkındayım ki cevherden anlamayan bir takım arkadaşların dün saygısız seviyesiz yorumlarına muhattap oldunuz ve muhtemelen canınız sıkıldı. Sayın hocam altında benim ortalamam 1730 bu şüphesiz tabiki Yüce Allah'ın nasibi ve gördüğüm Yüce Allah sizi vesile etti bu işe. Lafı fazla uzattım kusura bakmayın demem o ki içimizdeki bazı kadir kıymet bilmeyen arkadaşlara bakıp bize de küsmeyin. Başkasını bilmem lakin bende hakkınız vardır, bugün baktım yorumlarınız çok resmi, detay içermiyor. Şimdi için sorun yok ama bu resmiyetiniz uzarsa bu durum bizim için çok negatif :) yavaş yavaş detayları anlamaya başlamıştım :) Bol bereketli kazançlar dilerim size ve tüm yatırımcılara.

0BeğenmedimŞikayet

Aresn ()

Teşekürler hocam çok faydalı oldu bu bilgi bize

0BeğenmedimŞikayet

oguzy70 ()

Teşekkürler önemli bilgi...

0BeğenmedimŞikayet

Clane ()

Saol hocam bilgi icin

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

İnşallah hocam bakalım neler olacak :( 95

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum