Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 06:45:22
EUR 34.9839 06:45:22
USD 32.2051 06:45:22
ALTIN ONS $2414.8350 06:45:22

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerindeki çıkışlar devam ediyor. Dün 267.8 bin ons altın satıldı ve ETF'lerdeki miktar 104.5 milyon seviyesine geriledi ki bu 2020 Mayıs seviyesine denk. Altın'ın bu düşüşü 1700-750 aralığında taban bulma hareketi gibi duruyor. Ancak altını n aşağıdaki marjı artık iyice daraldı. Ben önceki plana sadık kalarak 1700-1750 aralığında son alımı da yapmış olacağım. Bu seviyelerin altında kalıcı olacağını sanmıyorum. Ancak kısa vade deki bu gel gitler altın yatırımcısı için biraz sabır testi olacaktır bunu da unutmamak lazım. YTD. İyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (17)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

acemi1015 ()

Teşekkürler efendim zaman ayırıp cevap yazdığınız için

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

hocam btc sizce bi 50 denemei daha yapar mi

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Estf. Söylemek istediğim şu. Altın ons 2000'lerdeyken de 17500-1750 bölgesine kadar geri çekilme görebiliriz demiştim. Bu bölgenin dip bölgesi olduğunu o zaman söylemiştim. Şu anda da o bölgeye yakınız. Yani beklenti dışına çıkmış bir altın ile karşı karşıya değiliz. Bundan sonra aşağıdaki marj çok daha az. Yukarıdaki hareket potansiyeli daha yüksek. O yüzden kısa vade de bu şekilde volatilite görebiliriz özellike DXY ve tahvil getirileri yüzünden ancak orta uzun vade de yönün yukarı olduğunu söylemeye çalıştım. Umarım anlaşılabilmiştir. Selamlar.

acemi1015 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi1015 ()

Hocam 1700ün gelmesimi uzun vade çıkmasını af buyurun kafam karıştı

1BeğenmedimŞikayet

fizyoterapist_35 ()

Allah sizden razı olsun inşallah ... Ne olursa olsun hakkınızı helal edin... Moral oldu bana hocam çok teşekkür ederim hocam @shaokahn saygılar ...

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Kısa vade de volatilite yüksek olabilir. Ayrıca 1700-1750 aralığı dip seviyesi diye aylardır notlarımda paylaşıyorum. Yani buralar beni korkutmuyor. 1700'ün altına düşmesi bizim senaryomuzun dışına çıkmış olur. Ancak orada da ben kalıcı bir düşüş beklemiyorum gelse bile. Ben dediğim gibi alımlarımın tamamını 1700-1750 aralığında noktalayacağım. Zaten buraya ayırdığım miktarın %80'i ile altındayım da geri kalanı da bu seviyelerden bitirmiş olacağım. Ancak benim beklentim uzun vadeli bunu da belirteyim. Yani en az 4-5 aylık. Selamlar.

fizyoterapist_35 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Aziz7117 ()

Eyw. hocam.. tesekkurler

2BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

@shaokahn hocam baya seveniniz varmış :))

fizyoterapist_35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

fizyoterapist_35 ()

Sayın hocam @shaokahn korkum çok büyük ... ONS 1750 altı uçurum gibi ... Bir kısmını çıktım ... Elim ayağım dolaşıyor ... Ortalama 1950 ...

1BeğenmedimŞikayet

fizyoterapist_35 ()

Aynı fikirdeyim @shaokahn hocam :)

Niagara için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

murat08 ()

Kesinlikle acayip bir ön görüşü var hocanın, dun yada önceki gün dolar bu agresef hareketleri yapmadan önce bile yazmıştı olası kur hareketlerleri için dövizde bekliyorum diye çıkış başlayınca direk aklıma @shaokahn hoca aklıma geldi

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Teşekkür ederim nazik düşünceniz için, selamlar :)

2BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

Sayın hocam, sizinle tanışma fırsatım olsaydı tanışmayı çok isterdim, kaliteniz ve bilginiz takdire şayan

1BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

Teşekkürler iyi günler..

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ortalamanız 1400 altındaysa neden 1400 üstünden ekliyorsunuz ki ? Bekleyin biraz daha. Ortalamanızın altına düşerse eklersiniz. Düşmezse zaten ortalamanız iyi ve bunu olabildiğince sürersiniz :) Selamlar.

Wachman35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

Selamlar etheurum a buralardan bir kademe daha eklemeyi düşünüyorum, Ağustos gibi cikicam düşünceniz nedir eth için teşekürler ortalamam 1400 altı burada

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Altın yaz günü kaç olur hocam 432 den ters de yim :(

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum