Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0967 11:21:08
EUR 37.6173 11:21:08
USD 34.2604 11:21:08
ALTIN ONS $2653.7800 11:21:08

Konu: Gümüş Ons Aylık Sıkışma

Arkadaşlar hemen kabaca,
Gümüş ons aylık grafikte çalışmam,
Bir sıkışma bölgesindeyiz göreceğiniz üzere,
Bize bir an önce 27.50-60 ve devamında 30 üzerinde kapanışlar önemli
30.50-80 bandı civarı 10 yıllık bu çanağın en kritik seviyesi, 30-31 üzeri kalıcılık şart yükselişin devamı ve daha yüksek hedefler için. Zaman kısıtlı olabilir.
Buraya kadar tüm yükselişler uzun vadede tepki hareketi olarak değerlendirilebilir.
Altta ya da üzerinde kalınması durumunda da simülasyon bölgesinde gidebileceği potansiyel
rakamları belirtmeye çalıştım.
Asla yatırım tavsiyesi içermeyen bir hayali kurgusal senaryo olup, fikirsel açıdan değerlendirilebilir. Bu sebeple buna göre işlem yapılmaması yönünde uyarımdır.
Herkese bereketli kazançlar dilerim.

Yorumlar (56)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

22 lerde bi 2'li Dip olma durumu aylık grafikte. Bari alsak da kurtulabilsek. ytd

2BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bu seviyelerde 10 yıllık 49 dolar zirvesinden düşen bir trend eğrisi altında baskılandığımızı biliyor muydunuz? ytd
Bu ışın bize 10 yıl öncesinden geliyor 10 ışık yılı yani sn 300 bin km den hesap edebilirsiniz aradaki mesafeyi :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Sanal varlıklar tarafına çok da fazla yapacak bir şey yok abi. Orada 2 sözle manipülasyona bakıyor gördük... Valla zaten ne biz o kadar derinlere dalalım ne altın gümüş onslar. Ama o dediğin şahısları çok dinlememeye özen gösteriyorum genelde :)) o yüzden 40 50 zirvesine de uzağım abi gerek de yok bence :)

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

1686 bence guzel burdan yukari cikariz gibi geliyor. Benim en guvendigim durum bu kriptolar falan cok tepe yapti yavastan patliyor. Herkes de altini gumusu unuttu bi redditle akillara geldi simdi korku salip yukarlara sert haşin hareketler yapabilirler. Benim icin tek olumsuz olan sey islami memis ile analizcilerin 40 50 dolar beklentisi yoksa hic korkum olmazdi :)

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Aynen güzel tespitler bence de abi.
100-200 dolar çabuk yukarı hareket gelebilir belki de altında. Kulp bitişinde hem de momentum patlaması şeklinde ama bakalım nasıl gidecek.
2011 deki duruma benzese de zaman aralığı biraz daha dar görünüyor o zamana göre bugün baktığımızda. 0.50 altında kalıcı olmaz bence sarkma dışında ama olursa 0.618 yine de aşırı ekstrem. Ama geçen yıl Mart ayı sebebiyle kafa karıştırıcı. Altın ETF'ler son satışları veriyor gibi stock çıkışları fazla bir şey kalmadı gibi o sebeple de o seviyeyi görmek zor gibi. Onun için 71 milyon altın ons stoğunun en az bi 15-20 milyon daha satış vermeleri gerekebilir belki tahminen o da çok zor bence. Şu an için daha verebilecekleri 1-2 milyon ons verirlerse o da 1680'in daha altına çok kolay sarkma yaptırmaz zaten güçlü seviyeler hareketli ortalamalar fibolar yatay ve çapraz destekler falan... Kolay bir şey değil kırarsa zincirinden boşalmış gibi olur...

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Ben full gumusteyim arkadasla sadece durum analizi yapiyoruz. Okuyup panik olmasin kimse :)

Valla kardesim beni tedirgin eden durum da sma ve macd de 2011 e benziyor o yuzden biraz temkinliyim ama 30 yillik altin grafiklerini her bosta kaldigimda inceledim ve tum canaklari kirdiktan sonra 0.5 yada 0.618 duzeltmesi yapmis istisnasiz :) 1560 0.618 e denk geliyor umarim orasi olmaz 0.5 de 1684 gibi bir rakama denk geliyordu tam sayiyi hatirlamiyorum. O yuzden de burdan donerse ve 19xx leri kirarsa once 2160 sonra 2460 sonra 2960 2 yil surecek bi yukselis. Ytd

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

1672 yakın abi ama önemli seviye tabiki 1650 sarkma olup kısa sürer kolay olmaz öyle 1680 kırarsa zaten 1560 a bildiğin akarız o durumda her bişey değişir. Ama altının bu son hareketi sarkma olup geçmiş gitmiş olsun en güzeli Allah korusun... Ufaktan bir çanağa kulp hareketi olarak da kalır büyük ihtimalle zaten bu düşüş :))

Not: Burada yazılanlar aşırı ekstrem durumlar olup dikkate alınmaması yönünde uyarayım! Hiç bilmeyen takip eden kafasına takan insanlar olmasın yani. Genelde hiç yapmadığım bir şeydir bu tarz ekstrem durum konuşmalar. Asla ve kata yatırım tavsiyesi değildir!

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Altin in burdan sarkacagi max seviye 1672 bende o da en dipten tepeye fibo duzeltmesi 10 yillik. Onun altina burdan sarkmaz gibi. Ama 1775 i gecemezse 1560 yolcusu kalmasin ytd gumus de de 16 yolcusu kalmasin :)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Güzel abi aynı fikirleri taşıyorum ama 11 dolar bile bir ihtimal çok çok düşük bir ihtimal de olsa :) Neyse şimdi adım mezarcı ya çıkacak :)) fazla da abartmayayım max 22'nin altını çok zor görüyorum. Daha altı 19-20'ler ama ekstrem durumlara girebilir o seviyeler.
Ama düşse bile insan fırsat bulup kar ediyor direnç destek arası zigzag larda...

Altın onsta biraz daha satış potansiyeli var aslında o da 1680-50 sarkması olur diye biraz kafamı kurcalıyor açıkçası. Ama olmayadabilir. Her ihtimal olacak diye bir durum yok.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Valla oyle kardesim ben beklemeyi bilirim. hedef geldiginde alir ama hedef geldiginde satamam oyle de kotu bi huyum var ama :) burdan aldigim beni hic uzmez cunku dunyada emtia cikarma maliyetleri artiyorken 20 nin altinda kalacagini dusunmuyorum dusse bile. ytd

Anlik yada gunluk belki duser sonra yataya baglar 19.8 23.6 o civarda da zarari kapatirim illaki :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Abi esasen bu kelebeğin hedefi geldiğinde bir çanak da tamamlamış oluyoruz yani daha yukarı gitmesi de mantıklı.

Aynen 1688 dedin dedin geldi daha ne oldun hedefin gelince işlem yapmak kadar güzel bir şey yok bence :)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Valla kardesim hatirlarsan 2 hafta once de demistim altin ons 1688 gelir ben nerde olursa ordan alirim sansima artik :) valla kotu bi yerden de almadim 25.2 son sattigimdan 1.3kg fazla hedefim 2 di o olsaydi guzel olacakti.

Kelebek mantikli bende onu bekliyorum ama tepesi bende 31.3 ile 32.3 arasi bakalim tutar insallah.

Genis bantta 27.6 gelirse yukarisi gelir 27.06 gecerse bizi yukariya atabilir. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Yok illaki düşer diye değil tabi ama ihtimal ihtimaldir yine de kararı ağalar verecek yoksa bu seviyeler çok güçlü bence 24.50-25 bandı :)
Aldıysan da çok zarar etmeyebilirsin belki de o sebeple nasip abi bereketli olsun

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Iki yorumu da okudum kardesim gayet mantikli dusunuyorsun. Ben de dusmeli diye dusunuyorum ve hatta dusmemesi sacma daha onemlisi ben aldim kesin dusmeli :)

O zaman niye aldin diye soracaksan :)

Altin a guveniyorum bence dusus u tamamladi, burdan yukari bi yol alcak en azindan 1775 e kadar. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bir de bu yorum @LosAnarquista60

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

@LosAnarquista60 bu çalışma ve yorumum abi

2BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

@Saka_Er abi. Bu 3-4 hafta önceki çalışmam ve aylıkta sıkışan üçgen alta kırmış oldu. Ve simülasyonumdaki 25 gelmiş oldu bugün. 22 potansiyeli de potada. Ve orada 2'li Dip ihtimali mevcut tabiki. Lakin işte 25-24 arasında bir yarasa/Kelebek potansiyeli de mevcut ve güçlü. Tabi artık hangisini seçerse Oyun kurucular... ytd

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bu çalışmamamdaki simülasyona göre 24.50-25 seviyelerinde bir yerden tepki alması ve yaklaşı 26 lar 25.70-26.0 bandına kadar yaklaşık yükseliş verme ihtimali olabilmesi potansiyeli var diye düşünüyorum ama kesin diyemem teknik olarak böyle. ytd
Bu arada 10 yıllık 49 dolar zirvesinden gelen bir düşen trend eğrisi altında baskılanıyoruz diyebiliriz sanırım. ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bakın burada ne buldum sevgili dostlar.
25.001, 3-4 hafta önceki paylaşımım. ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Rica ederim hocam güzel güzel gidiyor şimdilik yine :)

Ravza_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

21erc06 ()

Teşekkür ederim takipteyim

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

@21erc06 alt yorum size de yazmıştım

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Maşallah hocam Allah bereketini arttırsın :) yorumunuz en makul işlem yorumudur kısaca bana göre :)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hocam bana göre teknik formasyonlarımda bu kritik destek/direnç bölgesi olan 27.75-28 bandını kırıp üzerinde bu hafta kalıcı olmadığı taktirde geri çekilme ihtimali vardır. Lakin önceki grafiklerimde de yer alan alt destek bölgeleri takip edilebilir geri çekilme olursa, hacim durumuna göre parçalı işlem uygun olabilir. Çok derin satışlar olduğu taktirde beklemek daha iyidir. Diyelim ki 28 üzerinde haftayı ve aylık olarak kapattık o durumda parça parça 27.75-28 bandı üzerinde yine hacim durumuna bakılarak alım yapılabilir.
Gördüğünüz gibi henüz 27.75-28 kritik bölgesindeyiz. Dolar nedeniyle yükseliş ağırlıklı oldu daha çok o yüzden dikkatli takip etmek lazım gelebilir. 21erc06

Meke07 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Meke07 ()

Hocam aylardır ilk defa bir kısmıni sattim. Dongü var diye sizce tekrar cumaya kadar geri cekilme olur mu olursa kac gibi tekrar alinır. Teşekkur ederim

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Genel itibariyle düşme ihtimali olabileceğini söyleyince insanların pek hoşuna gitmeyebiliyor hocam ama yükseliş diye sallayanlar bile olsa genelde beğenen çok oluyor. Ben gerçi her 3 yöne de ihtimalleri değerlendirmeye çalışırım ki bilip ona göre hareket etmek açısından bazı ekstra fikirlerim ve stratejilerim de olabiliyor biliyorsunuz :)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum