Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0860 11:00:36
EUR 35.0792 11:00:36
USD 32.2779 11:00:36
ALTIN ONS $2384.1900 11:00:36

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Dün, 2019 Temmuz'dan bu yana en büyük gümüş alımı gerçekleştirildi. 22.5 milyon ons gümüş alımı oldu. Bundan daha yüksek gerçekleşen son 4 alımın hemen sonrasında ise, fiyatta geri çekilmeler yaşanmış. Dolayısıyla bu alımın bir ralli başlatacağını düşünmek için biraz erken. Ancak gümüş yatırımcısı gümüş taşımaya devam ediyor.

Fiyat anlamında ise gümüş 24.50'lerin üzerinde tutundu ve hem 50 hem de 100 günlük hareketli ortalamaların yukarısında kalmaya devam etti. Önümüzdeki birkaç haftada bu ETF alımları ile beraber 27.50'lere doğru bir hareket görebiliriz. Fakat ben hala büyük bir ralli için dinamiklerin oluştuğunu düşünmüyorum. Nitekim, tahvil getirileri ve DXY'ye çok duyarlı bir değerli metal hareketi ile karşı karşıyayız. Gerçek bir ralli gördüğümüzde bu piyasadaki hareketler hiç bir şekilde değerli metallerin önünü kesemeyecek. O konuya da başka bir zaman değinirim.

Ancak kısa vade de dediğim gibi 27.50'lere doğru bir yükseliş önümüzdeki birkaç haftada mümkün. 24.50 ise taban seviyesi olarak önemli. Uzun vadeli yatırımcı için düşüşlerin kademeli olarak alı değerlendirilmesi doğru bir strateji olacaktır. Yükselişlerde de aynı şekilde kademeli olarak pozisyon azaltıp düşüşlerde yerine koymak isabet olacaktır. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (30)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

metalborsa ()

Kurtulacağımız muhakkak. Bugün olmazsa yarın çıkar ama değer kaybediyor işte. Selamlar

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

O yüzden hep söylediğim gibi kademeli işlem yapıp en kötü senaryoya hazır olmak lazım. Ben yer yer 21-22 görülecekmiş gibi planınızı yapın diye söylediğimde bazen oraya düşecek dedi diye algılıyorlar ama söylemek istediğim bu mevzu işte.. Yani siz eğer yukarılardan bir de tek seferde alım yaparsanız çok yoruyor ve üzüyor gerçekten.. Umarım bir şekilde kurtulursunuz, selamlar.

metalborsa için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

metalborsa ()

Değerli dostum burakın ralliyi eğer yatırdığım parayı kurtarabilirsem ne mutlu bana. Çok umutluydum ama ne düştüğü belli ne çıktığı. Bu gümüş biraz da fazla parası olanlar için geçerli bir durum. Çok da bizim yapacağımız bir iş değil benim anladığım. Tamam para kazandık ama verdiğini geri alıyor, bekletiyor vs... Anladığım kadarıyla bundan sonra yapabilirsek ya dip tavan yapıcaz ya da tası tarağı toplayıp gidicez

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Açıkçası 1 ay içerisinde şöyle ya da böyle olur diyemem ancak bir miktar yükseliş ve devamında tekrar bir satış bekliyorum ben.. Selamlar.

Pacio_Yatırımcı_Olan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Pacio_Yatırımcı_Olan ()

Mrb. Yaklaşık 1 ay içerisinde nakit ihtiyacım olucak şuan elimdeki TL yetmeyeceği için gümüşten bozmam gerekecek. Bahsettiğiniz yükselişler 1 ay veya 2 ay sürebilir mi. Tahmini olarak yorumunuz nedir?

0BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

Hocam 27.50 yakın zamanda gelirmi. 6.35 ten terste kaldım, ralli için 27.50 üstü mı gelmeli

1BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

teşekkür ederim hocam, dünyadaki en değerli şeylerden biri bilgidir paylaşmaktan esirgemiyorsunuz.

1BeğenmedimŞikayet

Adaist0134 ()

Cok teşekkür ederim aleyküm selam

1BeğenmedimŞikayet

drtunahan ()

Atlari da vururlar üstadım, selam ve saygi ile..

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sizin "dream"inizin önündeki en büyük engel JP Morgan Tunahan Bey :)) Selamlar. :)

drtunahan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Olursa tabi ihtimal var ama zor görünüyor haliyle 2'li Dip oluşunu varken... Lakin gümüş ETF alımları hala çok etkili olabilir yansıması durumunda fiyatlara diye düşünüyorum... ytd

Adaist0134 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Böyle bir fikir beyan etmek mümkün değil elbette. Ancak 2021 yılı içerisinde başlaması hayli muhtemel. Hedef olarak bir rakam telafuz etmek doğru değil ancak bu seviyelerin 2 katına çıkması mümkün.. Şİmdilik izleyelim bakalım :) Selamlar.

1BeğenmedimŞikayet

metalborsa ()

Saygıyla. Gönlünüzce olsun

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bir ralli geldiğinde gümüş önceliğinde gelecek buna emin olabilirsiniz, bu konudaki dinamik biraz farklı ve uzun bir konu. Elbette altında yükselecek fakat öncelik gümüşte olacak :) Selamlar.

metalborsa için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Adaist0134 ()

Rasyo da 70 alti biraz zor değil mi bu belirsizlik ortamında dostum

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ralli için rasyo da 70 ve altı falan görürseniz start verebilir diye düşünüyorum kendi adıma ama rasyoda ikili dip yaptı gibi bir görüntü var o durumda 75 ve üzeri altının değerlendiğini gösterebilir... ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ralli için rasyo da 70 ve altı falan görürseniz start verebilir diye düşünüyorum kendi adıma ama rasyoda ikili dip yaptı gibi bir görüntü var o durumda 75 ve üzeri altının değerlendiğini gösterebilir... ytd

1BeğenmedimŞikayet

drtunahan ()

Bir gün gümüş ayağındaki prangadan kurtulacak ' I have a Dream..'

0BeğenmedimŞikayet

Adaist0134 ()

Hocam sizce bu ralli bezaman başlar ve kaçlara kadar çıkabilir

0BeğenmedimŞikayet

metalborsa ()

Dostum rakamlardaki en büyük değerler altından yana o nedenle altın bu konuda öncülük edecektir. Sanırım platin olması lazım biraz daha bağımsız ama o da bir şekilde etki altında kalıyor

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gümüş'teki yükseliş diğer metalleri de yanında sürükler yukarı ancak altındaki yükseliş gümüşü sürüklemeye yetmez, dolayısıyla eğer bir ralli başlayacaksa bu gümüş önderliğinde başlayacaktır, o yüzden gümüş hareketini daha çok önemsiyorum.

ANL_ANL için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

Selamlar saygılar bizden hocam bir de değişik olan şey altında eft hareketi olmayıp gümüşte olması. Gümüş altınla beraber hareket ettiği için bu girişi altın pasifize edebilir mi ya da tersi olup gümüş pozitif ayrışabilir mi fikrinizi merak ettim.

0BeğenmedimŞikayet

madenciturk ()

27,5 güzel dolarda 8 atağını yaparsa 1 2 ay içinde 7 üzerine gelir gümüşümüz. ben isterdim ki gümüş ons 30 dolarlara gelsin artık

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bende aynı şekilde planlıyorum :) Hem opsiyon da hem de spotta 27.50'ler görülürse bir miktar kar realizasyonu yapmayı düşünüyorum alttan yerine koyabilmek için ama bakalım :) Ayrıca nazik yorumunuz için teşekkürler, Selamlar.

Erdibaba55 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Maalesef o dinamikler bu şekilde işlemiyor. ETF'lere giriş oluyor belki ama opsiyon piyasasında gümüş satılmadığını veya hedge fonların gümüş satıp satmadığını bilmiyoruz. Tek alım yapılan yer ETF'ler değil yani onu söylemek istiyorum. Fakat bu bizim için bir gösterge. Eğer giriş olursa bunun ileri ki günlerde fiyata yansıyacağını düşünürüz. Fakat tek başına fiyatı sürükleyecek bir etmen olarak da görmemek lazım. Selamlar.

ANL_ANL için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Erdibaba55 ()

Katılıyorum hocam 27 leri görünce kar alıp alttan toplama telaşına düşeceğim :) Değerli görüşleriniz yol gösteriyor.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

27.50'lere doğru bir yükseliş ben de bekliyorum, fakat ralliden kastınız 34-35'ler ise o konuda pek emin değilim şahsen :) Çünkü tek başına ETF'lere bu giriş bir ralliye işaret etmiyor, daha fazla dinamik gerekli. Bakalım ilerleyen günlerde göreceğiz, selamlar :)

Erdibaba55 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

hocam selamlar bu alımlardan daha büyüklerinden sonra da fiyatları geri çekilmiş demişsiniz bunun sebebini merak ettim. Şu tabloya göre sanki bir anda 30 ları aşması gerekiyor gibi geliyor düz mantıkla.

0BeğenmedimŞikayet

Erdibaba55 ()

Hocam dün bahsetmiştim yüklü etf girişi var diye bence ralli yaklaşıyor.

0BeğenmedimŞikayet

SON_GÜMÜŞ_BÜKÜCÜ ()

hocam geçenlerde 27,80 lere kadar bu gümüş tamamıyle spek hareketyle mi geldi sizce bu gidişle gümüş bizi çok yoracak gibi ytd

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum