Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0693 16:05:29
EUR 34.7776 16:05:29
USD 32.5016 16:05:29
ALTIN ONS $2323.1350 16:05:29

Grafiği gönderen: strategicaltrade

gümüş gram/tl

1g trend - 1g gann ve 4h kanal grafiklerinin son hali. lütfen akşamüstü verdiğim rakamlarla karşılaştırın bakalım neresin üzerinde nerenin Altın da kalmış..

geçen akşam da ifade ettim ve uyardım, bir trend alta kırıldığında baya bir düşer önce fiyat sonra re- test yani düşüş onayı için geri gelir kırdığı ana trend noktasına, burayı test eder hatta 1-2-3 gün üzerinde bile kalabilir (ki nitekim 6,16 dahi görmüş trend hattı 6,01-6,03-6,05 lerde iken ama tutunamıyo..)

- bunu fiyat yukarı gidecek izlenimini vermek için yaparlar halbuki teyit gelmiş ve dönecektir aslında. fiyatı 1-2 gün trend üstü tutup aşağı çakarlar.. bu birinci trick noktadır..

- ikinci trick nokta, bunu trend değişti fiyat onaya geldi ve geri dönecek almayın sakın izlenimi vermek için yaparlar aldırmazlar ve fiyat uöar gider arkadan bakarsınız almaya da korkarsınız. bu tip çok kısa düren trend değişimlerini ben şahsen gördüm..

bu iki durum da mümkündür bunu bilin. işte bu yüzden geçen akşam dedim ki bu trend hat geçişleri çok sıkıntılı yerlerdir en çok fake hareketin yapıldığı yerlerdir çünkü adam dökmek veya toplamak isterler.

bu adamların mantığı şudur; fiyat düşecekse şayet gemi dolmadan asla hareket başlamaz, yukarı hafif ataklar yapıp fiyatı geri çekerler bu yemlemedir. ne zaman gemi dolar (gemi den kasıt onları kurtaracak maddi olarak doyuma ulaşacakları peak noktadaki kurban sayısıdır) o zaman aşağı serbest düşüş başlar.

şayet fiyatı yukarı kırmak istiyolar ise o zaman da gemiye adam almak istemezler çünkü karı paylaşmak istemezler. o zaman da görünümü sürekli aşağı yönde gösterirler fiyatın tepsine tepesine vururlar çıkmak istedikçe..

işte bu nedenlerde hep söylediğim şey esastır. kademe mantığı ! bu mantığa uyun ve yönle işiniz olmasın. bu size esneklik de sağlayacak. inat etmeyeceksiniz bir kere. nabza göre şerbet misali düşse de çıksa da kazanacaksınız.

Yorumlar (33)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Aynur1 ()

Güzel doslarım

Dün bunu görmeyen olursa yine bir okun bence. Bundan daha açık anlatım var mi.

Emeğiniz sağlık.

0BeğenmedimŞikayet

Kaço ()

Hocam sanki ikinci seçeneği yapmak istiyorlar gibi geliyor düşecek intibadı veriyorlar cıkmak istedikçe kafasına vuruyorlar gibi birden uçuracaklar herhalde bana öyle geldi. siz ne düşünüyorsunuz hocam uzun vadeli tecrübelerinize dayanarak.?

0BeğenmedimŞikayet

Kaço ()

Ustam kaleminize sağlık ne güzel va açıklayıcı yol gösterici güzel bir yazı olmuş bütün yazılarınız aydınlatıcı günlük alsatcılar için dahi fiyat aralıkları veriyorsunuz size saygım sonsuz teşekür ediyorum

0BeğenmedimŞikayet

AtakanATAKOGLU ()

Peki bu mum grafiğini nerde bulabiliriz acaba

strategicaltrade için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Atakan_07 ()

Tabi canım mantkli aynen üstad 6.30 bekle derim

sxman24 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

zafer_durak ()

Ustad uzun vade cıyım nurdan alınırım vade 2 yıl

2BeğenmedimŞikayet

strategicaltrade ()

hangi zaman diliminde işlem yaptığınız önemli. günlük mü? 4 saatlik mi? saatlik mi? yoksa orta uzun vadeci misiniz? buna göre değişir. hangi grafikte ve hangi zaman dilimine bakıyosanız o zaman diliminde belirtilen seviye üzerinde veya altında ikinci bir mum açtığında bunu anlayabilirsiniz.

AtakanATAKOGLU için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

bluepearl82 ()

Hocam emeginize yureginize saglik işlem yapmadiginiz halde bizler için ugrasip emek veriyorsunuz tüm takipcileriniz adina tesekkur ederim. Her an paşlasiminiz varmi diye takipteyim. Aman hocam kimsenin kaprisli tavirlarina kizipta uzaklaşmayin faydaniz ve emeginiz cok buyuk

0BeğenmedimŞikayet

siteqp620 ()

teşekkürler, Allah razı olsun.

0BeğenmedimŞikayet

sxman24 ()

Yok 6.13 gördüm 6.08 di ortlama 6.33 denerse dedik yanıldık bir süre daha bekletecek gram az olunca karda az 2 kğ da 100 TL mecbur minimum 30-40 kuruş üste atmalıki sattığıma deysin

Atakan_07 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ayderce ()

@stratagicaltrade hocam çok güzel Bir açıklama gerçekten sağolun, ama şu kademe mantığı var ya onu anlamak için, uygulamak için nereden baslmam lazım, saçma gelebilir sorum, ama gerçekten öğrenmek istiyorum

0BeğenmedimŞikayet

Atakan_07 ()

İyiyim şükür hocam satış yaptın mi

0BeğenmedimŞikayet

sxman24 ()

İyidir sen nasılsın

Atakan_07 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

AtakanATAKOGLU ()

5.96 kırılırsa nasıl anlıyoruz. mesela 5.92 ye geliyor kırıldı diyorsun yine çıkıyor 6 lara. saatlik alttta kalırsa kırmış olur derseniz de zaten o bir saatte 30 kuruş da inebilir.5.92 olupda geri donebilir. kisacaai bir yer kırılıp kirilmadigini nasıl anlarız.

0BeğenmedimŞikayet

Atakan_07 ()

Hocam naslsn

0BeğenmedimŞikayet

sxman24 ()

Bence sabret bugün dönmese gelirdi

Efem09 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gözlemci_77 ()

Mrb iyi akşamlar ben sizin yorumlarınızı çok beğeniyorum . Acaba biraz önce bahsettiğiniz destek direnç ana direnç dediğiniz fibo direnç değerlerini nereden öğrenebilirim ben günlük alsat yapmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultanmehmet ()

Teşekkür ederim hocam cevabınız için sağolun varolun

0BeğenmedimŞikayet

olwayslose ()

Çok teşekkür ederiz üstad, ne kadar çok emek veriyorsunuz sağplun... Ah birde bu emekleri değerlendirebilsem, mahçubum bumemektarlara karşı:( Like hkm bitmis veremedim

0BeğenmedimŞikayet

Füss ()

Sanki 6.04 6.05 e gelemiyor gibi ama :(( tamam biraz daha izleyeyim o zaman çok teşekkür ederim. Sağolun Allah razı olsun sizden.

0BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

6.30 terste kaldım hocam, cesaret edip zararkes yapsaydım. şimdi artıya geçmiştim. Tecrübenizi bizimle paylaştığınız için minnettarım, emeğinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

ES_26_ES ()

Memleket neresi

Çamlıcalı için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

strategicaltrade ()

6,04-6,05 hattı üzerinde kalabilirse bir daha deneyecektir.

Füss için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Füss ()

Hocam bir daha dener mi 6.10 direnç hattını

0BeğenmedimŞikayet

mustafafoca35 ()

Allah razı olsun hocam sizlerden, güzel aydınlatmalar yapıyorsunuz, selamlar saygılar.

0BeğenmedimŞikayet

ALİ_SAMİ ()

umarım uyarılarınızı uygulamak ta nasip olur... ama görüyorum ki öyle bir şey yapıyorlar en tecrübeli arkadaşlar bile terste kalabiliyorlar...

1BeğenmedimŞikayet

strategicaltrade ()

rica ederim

ALİ_SAMİ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

üçkardeşler ()

kardesim emegine saglık egitici bilgi paylasımı olmuş. Seni severek takip ediyoruz. Basarılar

13BeğenmedimŞikayet

strategicaltrade ()

ben kendim işlem yapacak olsam grafikteki ana trend üzerinde bulunan 6,1093 fibo direnç hattına yaklaştıkça elden çıkarırdım çünkü o bölge bariz üste atıp kalamadığı bölge. ne zaman kalıcı geçer o hattı o zaman işleme girerdim ve altta 5,96 düşen trend hattı altına gelebiliyomu onu gözlemlerdim arkaya yaslanıp. günlük alsatçı isem de 5,96-6,1093 hattını alsat için kullanırdım. tabi stop noktam 5,96 olmak üzere..

Fatihsultanmehmet için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

NCT16 ()

Hocam emeğinize bilginize sağlık tek tek yaptığımız hataları yazmışsınız bir iki erken çıkıp arkadan bakma işleminden sonra hem tl hem gümüş olarak devam etme kararı aldım terste bile olsa o parçalara dokunmuyorum. birkaç yanlış tecrübeyle sabrı öğrendim

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum