Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0739 07:23:23
EUR 34.6818 07:23:23
USD 32.2712 07:23:23
ALTIN ONS $2318.9350 07:23:23

Konu: Tabela'da ons 24.95, gram 6.78 iken.

⭐⭐babilonda ()
Gümüş

Bize bir fikir versin bu veriler.
Bugüne kadar attıklarımın hepsi gelmişti.
Eylül ve Ekim ayları.
Son olarak secim günü ve gecesi.

Ve son olarak bu.

Umarım yansır foruma.

Tabela bu kadar yüksek iken, büyük risk alıp hedef tahtası olmayı da göze alarak atıyorum.

Yorumlar (39)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

MOZAH ()

Teşekkür ederim hocam yönlendirmelerinizi bekliyoruz

babilonda için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

İşte can alıcı nokta burası.
Paket beklentileri bize 6. 14'ü gösterdi.
Şuan 6.06 ve paket çıktı çıkacak 6.5 7 olacak diyip Tl'de olanlar panikle giriş yapabilirler, bu biraz acelecilik olur.

Ekim sonu 6.04 yapıp Kasım başı 7.13 yaptı, 7 lerden mal alındı terste kalındı.

Kasım sonu 5.50 oldu, Aralık başı 6 14 lerde gezdik. Şuan 6.06, ve 6.20 ye gidilirse burdan da mal alınıp yine terste bırakılabilir.
O yüzden eğer elimizde gümüş yoksa 10 15 kuruşluk çıkışı kaçırdığımız için üzülmek yerine Genel perspektifte oluşulması beklenti dahilinde olan düşüşe kanalize olmamız gerek.

Teşvik pake bu ay çıkmaz bana göre, 2020 zaten feda edildi gittiği yeee kadar diye. Aşı olayı ise daha yakın geliyor bana buda bize alımı getirir.

Aynı şeyi eylülde de yaşadık Eylül başı 6.80 den mal aldırdılar Eylül sonu 5.40 la uyandık.
Ekim başı 6.50 ye uzandık.

Pazartesi piyasa açılınca en iyi ihtimal 6.10 15 e uzanabileceğini düşünüyorum. Ama perşembe Cuma ile birlikte süzülmesini ve diğer haftada bu şekilde düşüşü takip etmesi beklentim.

Teşviğin bu sene çıkmayacağını düşünüp, Aşı olayınında çıkacağını varsayıyorsak. Ay sonuna doğru iyi bir alım noktasına geleceğimizi düşünüyorum.
Peki daha sonra ne olur?
Diyelim farzı misal ay sonu aldık, elimizde gümüş var ne olur?
Çok uzun yazdık mı yansımıyor forumda, onuda sonra yazalım.

MOZAH için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Viran63 ()

Acaba hangisi daha önce olacak teşvik onayı mı aşı onayı mı

MOZAH için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

MOZAH ()

Merhaba hocam Önümüzdeki hafta teşvik paketi acıklanacagı ve gümüşün yükseleceği söyleniyor. Arkasından aşı onayı ile düşüşler yaşanacağı.
yükselişlerin 6,5 ve 7 arasında olabileceği alt sat için fırsat olacağı dile getiriliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

0BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Pess :) bu mesajdan bunu mu çıkardın?
Ben destek direnç yazmam, rakam yazmam, çift yön yazmam. Şuraya giderse şu olur buraya giderse bu olur demem.
Çok ezbere yorum yapmışsın.
Alt yoruma bakmadan grafiğe bakmadan hemde.

6 Kasım sonrası düşüş vaaar diye bağırmış o grafik, Tabela mı asalım Pankart mı açalım?
Zahmey edip bak Bi ya, incele yahu zor değil.

Büyük_zararda için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

@Büyük_zararda
Alt yorumu okurmusun.
Kur o gün 7 13 e yükseldi.

Ve bu grafikte aman dikkat çukura bakınız diye tüm yılların oluşumlarını attım.
Birşey söylerken araştırıp bakmak lazım.
Bu yorumu gören kişi o gün 7 den alırmıydı? AA çok rıdklı baksana hep düşüş olmuş derdi değil mi?

0BeğenmedimŞikayet

Morgana ()

Aynen bazı yıllar üstüne çıkmış bazı yıllar çıkmamış yaklaşmış
Ağustos'tan berı beklıyorum canım çok sıkkın bu sefer emır verecegım yüksekten aldığımı 7 gelınce satsın 5.20 dursun martta ki düşüşle tekrar gırer Ağustos'ta çıkarım bu seferki yukselıs son şansım

0BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

'Ons En kötü o seviye' yi görmüş' cümlem o şekilde.
Yani en kötü 6 Kasımda ons hangi rakamı gördüyse şubat sonu o rakamı görmüş, üstüne çıktığı yıllarda var. Temennim üzerine çıkması.
Bazı yıllar martın 10una sarkmış o vakit yükselmiş.

Mart 15 sonrası yine dipler oluşuyor.

Morgana için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Morgana ()

Şubatta kasımdakı zırvenın çok üstünü beklemıyorunuz dımı üç aşağı beş yukarı aynı sevıye gelecek

0BeğenmedimŞikayet

Morgana ()

Gecmıs grafıklerde Ağustos'ta yaptığı zirveye yakın bır sevıyeye şubatta geldıgını gorebılıyoruz
Ama hıc daha fazla geçmemiş doğru dımı

0BeğenmedimŞikayet

Morgana ()

Bende gecmıs Grafıklere bakıyorum yardımcı olur musun

-1BeğenmedimŞikayet

Morgana ()

Nasılsın sana soracaklarım var :)

4BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Gelelim 6 Kasım'dan sonra yaşanacak düşüşü gösterdiğimiz yoruma ve grafiğe.
O gün cuma idi ve piyasalar kapanmıştı.
Hafta başıyla beraber yaşanacak düşüşü bu şekilde belirtmiştik.
Hatta ons 24.95 gram 6.78 iken, ki ondan sonra ons 25.80 ne gramda 7.13 e yükselmişti.

Bu yorumdan 1 saat sonra.

Ama biz pazartesiden sonrasını anlatmaya çalışmıştık, nitekim düşüşten önce düşüşü, tarihiyle yönüyle başarı ile çıkarmıştık.

Ama görünen o ki burada pr çalışması daha kuvvetli.

Yanına alıyorsun 8 10 arkadaş, geçiyorsun 1 2 siyle şahsi hesaplardan özel görüşmeye ve burada çok güzel pr çalışman yapılıyor.

Şu benim yaptığım yorumları, tarihlerle, yönlerlle, grafiklerle ve tane tane anlatarak kim vermiş?
Elbet birgün 5 gelecek
Birgün 9 gelecek
Yada tarihler olmuşken oluşmuşken muhabbetini yapmakta, tamda bu foruma yakışır hareket.

0BeğenmedimŞikayet

Nil_Nehir ()

Takipteyim )

4BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

@Emelll
7 gün önce 5 6 Kasım sonrası tepeden dibe düşüş olacağını bu grafikle anlattığım ifade ediyorum.
Bununlada yetinmeyip, Kişisel görüşüme 6 Kasım gecesi yazdığım yorumu ifade ediyorum.
6 Kasım sonrası kastettiğim düşüşten faydalanan takipçilerimden yorum beklediğimi yazdım.
Tabi siz forumda bu gibi bilgileri çok önemsemeyip sohbetlere kanalize olduğunuz için, 6 Kasım sonrası ne demek? Yukseliş düşüş gibi çok anlamsız bir soruyu bana yöneltebiliyorsunuz.

0BeğenmedimŞikayet

kemalilkan ()

Like verildi

5BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Şu yaşanan düşüşü benden başka herkes sahiplenip, sıkı sıkı sarılmış.

Nasıl bir grafik atıp, tarife boşluğu gösterip.
Herkesin anlayacağı şekilde bir fikir sunmuşuz.

Birde eklemişiz ons ve gram bu kadar yüksek iken, büyük risk alıp atıyorum demişim ki ordan Bile yükselip 25.80 ne gitmiş iken.

Neyse agalar beyler, buyrun yiyin için sahiplenin.
Siz bilmişsiniz göstermişssiniz düşüşü.

0BeğenmedimŞikayet

Mürteza67 ()

Tespit ve değerlendirmelerin için teşekkür ederim kardeş. Allah razı olsun senden...

1BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Devam ediyor abi, kademeli bir şekilde kendinize uygun bulduğunuz yerden alma inisiyatifini siz kullanacaksınız.
Sonuçta burdan yukarı çıkıp kar etme şansınız da var. Çok dip bekleyip almama şansıminız da mevcut.
Ben ana şablonda yardımcı oldum, bundan sonrası kısmet nasip.

Mürteza67 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mürteza67 ()

Hocam, merhaba. 12, 13 Kasım'a kadar olan beklentiniz hala devam ediyor mu, kademeli alım fikriniz nedir.?

0BeğenmedimŞikayet

Biriyim ()

Aynen öyle. Bekleyelim kaç gibi almayı düşünüyorsun? 22 ons gelirse sanırım alacağım ben.

3BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

@Biriyim sağda kalan büyük tepeler, ocak sonunda ve şubat sonunda oluşan tepeler.
Özellikle şubat sonu tepesi enfes.
2021 e zaten gümüşle girilmesini önermiştim.
Ama ne kadar ucuz alırsak o kadar iyi olur demiştim.
7 küsürden girmek var 6 küsürden girmek var çok farklı şeyler bunlar.

İnsanların anlayacağı dilden yazmak daha kalıcı, yoksa kendi el yordam ile trende göre çizilen tüm grafikler çöptür nazarımda.
Oluşmuşu var kendisi var zaten grafiğin, ahmetin mehmedin fatmanın çizdiğine niye bakalım.

Zeynocuk için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zeynocuk ()

Tesekkurler @babilonda iyi niyet, mantık kurma ve hepsindn onemlisi baskaları da kazansin diye verdiginiz emek icin

0BeğenmedimŞikayet

Biriyim ()

Evet gerçekten gösterdin. Yani burda millet attı tuttu sen çok mantıklı konuştun bne de senin gibi düşünüyordum zaten ve sana da güvendim açıkçası. Teşekkürler emeğin için.

6BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Bu son yıllarda oluşan grafiği niye atmıştım?
Özellikle 5 6 Kasım sonrası hep bir boşluk, çukur oluşmuştu.
Benim beklemediğim şey ise, cuma günü 25.80 denemesiydi bu bizim beklemediğimiz şeydi.

Görüyormusunuz Kasımın bu tarihinden sonra süreklilik arz eden düşüş ve boşlukları?

Yüzde yüz bir tespit ile nokta atışı yapmışız.

Buradan artık alım kararları tarihleri takip ederek, düşüşleri değerlendirerek sizlerin insiyatifin de olacaktır.
Başı boş 'elbet birgün düşecek demedik' , verilerle bunu gösterdik.

0BeğenmedimŞikayet

hrn6789 ()

Hocam ne zaman ve hangi aralıkta almalıyız gümüşü

0BeğenmedimŞikayet

sijo ()

Alım fırsatı verecek mi sizce

1BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Can alıcı nokta o ya.
Hele Bi burdan düşsün alım yeri oluşsun. Daha sonra çıktığın da satalım mevzu bu zaten.

Onu göstermeye gayret ediyorum.
Buradan ne kadar düşerse ordan alım fırsatı oluşursa hepimizin adına iyi.
2021 şubat sonu çok güzel yerde satılır.

herhangi_birisi için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

kayra09 ()

işte bende düşmesi gerek diyorum ama düşmedi pc yi kıracaktım sinirden analize ters gidince ama hala umudum var analiz tutacak anlaşılan yüksekten atacaklar kargalar gibi cevizi

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum