Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0670 13:24:44
EUR 34.6546 13:24:44
USD 32.4569 13:24:44
ALTIN ONS $2291.1800 13:24:44

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın yatırımcısı için negatif bir habere denk geldim ve burada da paylaşma gereği duydum. Ben her ne kadar altında uzun vade de pozitif olsam da her iki yönü de rasyonel olarak görmek lazım. Bu grafik son 10 yıldaki dünya merkez bankaları tarafından gerçekleştirilen altın alım satımını gösteriyor. Son 10 yıldır ilk defa bu Çeyrek te MErkez bankaları net altın satışına gitmiş. Şunu düşündürüyor. Altın tutan kitlenin kalitesi düşüyor. Bu maalesef Altın için olumsuz bir gelişme. Bir süre daha izlemek lazım. Ancak ben sert düşüşleri özellikle sabah ki verdiğim noktaların görülmesi halinde alım tarafında olunması gerektiği kanaatindeyim. YTD.

Yorumlar (21)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Bağlayıcı ()

Allah razı olsun hocam. ellerinize sağlık.

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

O kadar basit bir denklem değil. Seçim geçince direk düşecek demek. Fakat ABD'de seçim sonrası için ordu, özel kuvvetler vs. tüm güvenlik birimleri en üst seviyeye getiriliyor. Her iki tarafın ben kazandım demesinin insanları sokağa dökmesinden korkuyorlar, özellikle Trump tarafı için. Net Biden zaferi veya net Trump zaferi durumu değiştirir tabi. Fakat muallak bir seçim sonucu muhtemel. O yüzden seçim sonrasında yani 4 Kasım sabahı kimin kazandığını net olarak göremezsek Altın'da da bir düşüş görmeyebiliriz. Şu anda alım satım yapmak yazı tura atmak gibi. Ben sert çıkışlarda satıp sert düşüşlerde almak kaydıyla izlemeyi tercih ediyorum şu hususlar netleşene kadar. YTD.

Bağlayıcı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Bağlayıcı ()

Yok kardeş belirsizlik bitsin insanlar güven olarak rahatlar . sahok hocanin açıklamasına bak. suan farkındaysan herşey çıkıyor düşmüyor seçimin belirsizliginden

bira_kutusu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

bira_kutusu ()

Seçim belirsizliği vix yukarı emtialar assagi olur sanki

0BeğenmedimŞikayet

Bağlayıcı ()

Şuanda yükseliş sebebi zaten belirsizlik. secim sonuca kavuşunca düşüş olacak ozaman. ytd diyelim.

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben hala bir düşüş bekliyorum. Sebeplerini daha önce belirttim. Böyle bir düşüş kalıcı olmayacaktır fakat sert bir düşüş olacaktır muhtemelen altını 1820 bölgesine gümüşü de 22'lere çekecek kadar. Ancak öncelikle seçimlerin geçmesi gerekiyor. Çünkü seçim belirsizliği değerli metalleri yukarıda tutan en önemli etmen. Ancak hep söylediğim gibi kademeli işlem yapıp düşüşleri ve çıkışları ona göre değerlendirmek lazım. Beklediğimiz rakamlar gelmeyebilir veya gelip hareket daha da devam edebilir. YTD. Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sterlin için 1.25 civarında toplanıp kenarda unutulması gerektiğini geçtiğimiz haftalardaki düşüşte söylemiştim. Ben o şekilde hala tutuyorum elimde. Yeni alım yapmadım. Sterlin'de 2021 için güçlü bir ralli göreceğimiz kanaatindeyim. YTD.

Sonke için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Bağlayıcı ()

Sahokon bey. gumis ons bunlar için düşüş beklentiniz hala devammi

0BeğenmedimŞikayet

Sonke ()

Selam. Sterlin/usd parite düşüşte nereye kadar düşüş bekliosunuz?

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Doğrusu bu konuda biraz temkinliyim. 1.1550'lerin iyi bir seviye olacağını düşünüyorum Euro long için fakat durumlar çok hızlı değişiyor seçimler, lockdownlar, teşvik paketindeki belirsizlikler vs dolara olan talebi Mart ayındaki gibi tekrar güçlendirebilir. O yüzden böyle bir niyetiniz varsa risk yönetimini iyi planlamanızı tavsiye ederim, artan oranlı kademe, en kötü senaryo ihtimali vs. YTD. Selamlar.

cladius için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

cladius ()

Hocam usd/euro paritesi düşüyor dolardan euroya hangi seviyeden girmeye başlanabilir

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Önceleri merkez bankaları, devletler ve IMF gibi uluslararası kuruluşlar alım yapıyordu çoğunlukla. Bu tip kurumların zarar edeceğiz korkusu olmuyor. Yani 1900'den almışlarsa 1000 dolara da düşse sorun değil. Ancak şu anda bu kesim satıyor ve hanehalkı, uluslararası yatırımcılar ve hedge fundlar alım yapıyor. Ancak bu kesim fiyat hareketlerine çok duyarlı. Fiyat atıyorum 1800'e düştü stop olabilirler. Kaliteden kastım bu. Selamlar.

efelif için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Giresunlu28 ()

Alım bende istiyorum ama dolar artarken nasıl bir alım fırsatı verebilir ? Ons düştü evet ama grama etkısı dolar yuzunden yok buyuzden tereddutteyım beklemede mi kalsam

Tahsin_34_36 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

malimüşavir86 ()

abd altın tutmuyor gerisi kalitesiz :d

efelif için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

efelif ()

Altin tutan kitlenin kalitesinden kasıt nedir?

0BeğenmedimŞikayet

Tahsin_34_36 ()

(44 dakika önce) Cevap yaz
gram 503 uzerıne yerlesırse rahatlar.

ons teknıkte ıyı gozukmuyor. toparlanması ıcın once 1880 uzerıne sonrada 1901 uzerıne yerlesmeden rahatlamaz. bu verılere cok dıkat edın.

https://altin.in/tahsin_34_36

NDICI için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

NDICI ()

Hocam merhabalar, merkez bankaları 10 yıl sonra altın satıyor diye bir haber geçiyor. Sizce bu satışların anlamı nedir

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben gram bazında bakmıyorum pek. ONS bazında takip ediyorum. Gramda nasıl terste kaldınız pek anlayamadım ama. Zaten zirvelerde değil mi şu sıralar?

Civic için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Beyhude_ ()

Bilgilendirme için teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

Tahsin_34_36 ()

(30 dakika önce) Cevap Yaz
ons 1866 altına sarkarsa sarkmalar devam edecek. gordunuzmu hersey soyledıgım gıbı oldu. alımlarınıza acele etmeyın sarkmanın bıtmesını bekleyın

https://altin.in/tahsin_34_36

0BeğenmedimŞikayet

Civic ()

Hocam gram almak için bekliyorum , hangi aralık uygun olur, terste kaldım

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum