Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0743 15:29:26
EUR 34.9495 15:29:26
USD 32.5082 15:29:26
ALTIN ONS $2326.3550 15:29:26

Konu: BTC Grafik 16.09.2020

Günaydın değerli dostlar, cümleten çalışan tüm dostlara kolay gelsin..

Dün güne artışla başlayan piyasa bugün düşüşle başladığı görülse de açıkçası altkoinde olanların özellikle kısa vade olarak hangi yöne harekete edeceklerini kestirmek o kadar kolay değil ve btc dominansinin takip edilmesi önemlidir.. Çünkü fiyat seviyesi ve yönü gün içinde dahi çok çabuk değişebiliyor ve artış beklerken düşüş, düşüş beklerken artış olabiliyor.. Orta/uzun vadede ise BTC'nin artışta olması beklenebilir.. Temel teknik ve faktörler bir bakıma şuanlik pozitif denilebilir..
BTC dün 10.800$'lık direncin üzerinde çıkarak şimdilik en yüksek 10940.01$ seviyesini görmüş olduğudur.. BTC'nin şuan ki saatlik görünümünde 50-100-200 SMA gibi HO'larin üstünde ve 10.900$ engelini aşarsa ana direnç 11.000$ ve civarı seviyesine kadar ivme yapması sözkonusudur..

BTC'nin saatlik grafiğinde 10.800$'a yakın bir direnç gösteren bollinger orta bandı ve 3'gen oluşumunun mevcut olduğudur.. Dünkü en düşük 10611.17$ ve bugün ise 10662.81$ seviyelerini görmüş durumdadir.. BTC'nin şimdilik dünkü destek seviyesi de olan 10.600$ civarı destek bölgesini tutması gerekir, tutunamazsa şayet maalesef 10.500$-10.550$ bölgesine salınım yapmasi olacaktir ve bu seviye aşağı yönlü kirilmadigi sürece BTC'nin 11.000$ ana direncine doğru gitmesi beklenebilir.. BTC'nin dünkü en düşük 10611.17$'lık desteği test etmiş ve şimdi güç toplamaya/konsolide bir görünümü mevcut gibi ve son düşüşün düzeltmesi niteliğinde % 0.236 FiB geri çekilme seviyesi en yüksek 10940.01$'dan en düşük 10611.17$'a düşen seviye ise (10688.78$)'dir burası aynı zamanda saatlik görünümde 50 SMA desteğini de teşkil ediyor olduğudur..

10.800$ direncinin üstünde kapanışlar en son test ettiği 10940.01$'a doğru ivmesini 11.000$'a doğru arttirabilir.. BTC şayet 10.800$ direncini geçemezse aşağı yönlü düşüş riskini uzatabilir.. Aşağı yönde ilk destek, trend çizgisine yakin bir seviye olan 10.650$'dir.. Özellikle dün test ettiği 10.600$'lık bölgenin Altın da kapanışlar yaparsa şayet 10.500$-10.550$'lik destek bölgesine doğru gitmesi sözkonusudur.. Daha fazla aşağı yönlü salinimda ise grafikte gözüken 200 SMA kirmiİ çizgi 10.400$ ve 4 saatlikte ki bollinger altdesteği de olan 10.200$'lık desteğe doğru düşebilir, düzeltme yapabilir.. Saatlik MACD şu anda düşüş bölgesinde toparlanma görüntüsü mevcut gibi ve RSI ise şu anda 50 seviyesinin az üstündedir..
Şimdilik bol kazançlar..

Yorumlar (16)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

HANÇER25 ()

Ustam belliki canı yanmış birisi. sen sıkmayasın canını. Arada sırada olur böyle şeyler sen daha iyi bilirsin ustam seviliyorsun

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

beliz0207 ()

Desteğiniz için tesekkürler hocam, bekliycem baska yolu yok..

6BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Tradingview'dan BTC. D yazın piyasa hakimiyeti ve para en çok nereye akiyor kısmı, piyasanın lideri, krali kim görebilirsiniz ve sanki piyasayı bizler yönlendiriyoruz işinize gelirse bakarsınız grafiğe gelmezse engellersiniz sizde bizde görmeyiz yazdıklarınızı olur biter.. Aynen öyle benim zararım yok şuan bu işte teknik grafik ve yönünü bilemeyen terste kalması %de90'dir gerisi de şansa kalmış bizlee önümüze teknik analiz ve geçmiş grafiklerden ders alarak yolumuza devam ediyoruz.. Burada terste iseniz sorumlusu sizsiniz burada bizler yardımcı olmak için varız tartışmak için değil, bizi bilen biliyor yıllardır ve burada değerli dostlarin bir nebze olsun yardımları oluyorsa bilin ki karşılıksız olduğudur..

Paracı7 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

AyktHzl ()

Toplam coin adedini ve bunlara dagilan hacimi dusununce istisnalar kaideyi bozmaz diyesim geliyor :)

0BeğenmedimŞikayet

Antepleee ()

Btcye bağlı diye birşey yok aslında millet altları satıp btcye geçtiği icin hepsi ona baglı diyoruz

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Birtek siz değil çoğu arkadaş terste sabretmemiz çok önemli bu piyasa da 1. kural sabretmek.. Lazım olmayan bir meblağ ise beklemeniz sizin için uygun gibi görünüyor..

beliz0207 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Ya anlık takip edeceksiniz ya da orta/uzun vade alıp kenarda beklemeniz arada bakmanız psikolojinizin bozulmamasi sizin için en önemli konudur.. Bu piyasa maalesef ki BTC'ye bağlı olduğundan altkoinleride peşinden sürükleyen bir piyasadir, terstesiniz ve satmadiginiz sürece klasik bir sözdür beklemeniz uygundur.. Stoploss nedir ne değildir biraz you... 'dan araştırmanızı tavsiye ederim.. Hepimizin en büyük hatalarindan birisi de bu piyasayı bilmeden, gözlem yapmadan alım satım yapmaya karar verdiğimizdir..

0BeğenmedimŞikayet

beliz0207 ()

uzun vade düşününce böyle oluyo, al sat yapmadım, bekleyim, yatırım olsun dedim, batıyorum:(

0BeğenmedimŞikayet

beliz0207 ()

Hocam, ben hiç stop uygulamıyorum, neye göre nerede stop vermem gerektiğini de bilmiyorum:( su an 80 bin civarı tersteyim:(

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Sazı eline aldı BTC.. BTC DOMİNANS şuan günlükte 50 MA seviyesi % 61.19 seviyesinde ve bu seviyenin üstünde kalması tutunması bütün oyunlar BTC'nin eline geçebilir üste doğru % 61.62$ seviyesinde kapanislar gerçekleştirirse şayet, adım adım 100 günlük MA % 63.06 ve ardından 200 günlük MA % 64.65 seviyelerine gitmesi olacaktır ardından altlarda olanlar için çok tehlikeli bir durum olduğudur onun için dikkatli ve stoplu bir şekilde gitmek önemlidir, bir yandan da BTC DOMİNANS'i takip edilebilir..

1BeğenmedimŞikayet

beliz0207 ()

Gunaydın hocam, emeğinize saglık.. Altlarda beklemedeyiz, Allah sonumuzu hayretsin..

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Günaydın dostlar, tşk ederim.. @Bufalo3461 kolay gelsin, bol kazançlar..

Diyergani__21 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Bufalo3461 ()

Günaydın hocam sanada kolay gelsin

2BeğenmedimŞikayet

Diyergani__21 ()

Günaydın hocam değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. varliginiz daim ve sağlıklı olsun

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum