Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 21:12:10
EUR 34.8238 21:12:10
USD 32.3379 21:12:10
ALTIN ONS $2301.8900 21:12:10

Konu: usdtry elliott wave!

Yorumlar (35)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Dolar için geçen hafta bu grafiği paylaşmıştım , şimdi güncele bakalım;

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Benim yorum veya analiz yapabilmem için illa ki o yatırım aracından almam mı gerekiyor ? anlayamadım ? Ben sadece insanları fikirler veriyorum. Herhangi bir şekilde al- sat tavsiyesi vermiyorum. Herkes kendi kararını kendisi veriyor , ben sadece ihtimalleri sunuyorum.

Uzakdogulu34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Uzakdogulu34 ()

Peki girmediğiniz bir yatırım aracı hakkında yorum yapma gereği neden duyuyorsunuz? Başkalarının etkilenme ihtimali olamaz mı?

acemi_yatirimci55 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Bu piyasada uzun bir zamandır varım. Uzun dediğim de 15-20 yıl felan değil. Birkaç yıl diyelim. Ama öğrenmeyi ve araştırmayı seven bir yapım var. Aynı zamanda insanlara karşılıksız yardım etmeyide severim. Öğrendiklerimi ve bildiklerimi insanlar ile paylaşırım ki onlarda bilgilensin. Ayrıca eleştirilere gayet açık biriyim. Farklı görüşlerin sunulmasını severim. Tabi ki üslubumuzu bozmadan. Üslubu bozarak , hakaret vari konuşan insanları 1 kere uyardıktan sonra şayet aynı üslupta devam ediyorsa muhattap olmam bir daha. Aksi taktirde elimden geldiğince cevap veririm. Farklı görüşlerin olması önemli değil , önceliğimiz saygı.8-9 ay öncede buradaydım aslında , yine uzun analizler yapıp yardımcı olmaya çalışıyordum. O zaman da vardı bana itiraz eden birçok insan tabi ki :) hatta o zaman altın ons 1300 civarlarındaydı ve yaptığım orta- uzun vadeli analizimde 1920 seviyesinden bahsedip orta- uzun vadede gelebileceğinden bahsetmiştim. Benim profilimde kendi görüş ve yorumlarım kısmında duruyor. 9 ay önce felan yazmıştım işte o uzun yorumu. İsterseniz bir okuyabilirsiniz , gerçi çok hatırlamıyorum ne yazdığımı :)

Tuttu_Fırlattı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Eyvallah sizede

Yatirim_Gmbh için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Tuttu_Fırlattı ()

Bıkmadan usanmadan izah etmeye çalışıyorsun tüm tahriklere rağmen bravo diyorum sadece bravo yani:))

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Eyvallah , size de bol şans

Denizli07 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Ben sadece teknik analiz yapıyorum burada , temeli siz yapın artık :)

Tsunmys için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Denizli07 ()

Şimdi daha iyi oldu. Okusun herkes. Ona göre pozisyon alır. Bol şans.

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Benim inanıp inanmamam önemli değil. Düşüp , düşmemesi de önemli değil. Ben burada bir ihtimalin olduğundan ve böyle bir senaryonun gerçekleşebileceğinden bahsediyorum sadece. Gerçekten acemi olduğumu düşünüyorsan benim görüşlerimi dinlemezsin olur biter :)

Dolarci_72 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Teşekkür ederim , elimden geldiğince paylaşmaya devam edeceğim. Bilgi paylaştıkça çoğalır

Duza13 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yatirim_Gmbh ()

Tesekkürler Bol Kazanclar Dilerim

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Yatırımcıların anlayamadığı nokta şu bence, herkes fiyatın ne olacağını bilmek istiyor. Aslında önemli olan fiyatın ne yaptığı değil , bizim ne yaptığımız. Elliott fiyatın ne yapacağını söylemez. Sadece ne yapabileceğini ve ihtimalleri söyler. Bizde ihtimallere göre pozisyon alırız. Dolar için düşüş grafiği attığım gibi yükseliş grafiği de attım. Hepsi ihtimal dahilinde lakin bu grafiklerin ve senaryoların gerçekleşebilmesi için belirli koşullarda sundum. Mesela dolar 7.20 üzerinde kalıcı olur ise 7.75 ve 9.40 hedefleri var. Bu rakamlar gelebilir mi ? elbette gelebilir. Ama nasıl ? şartımız 7.20 üzerinde kalıcı olması ve aşağısına düşmemesi. Peki 5 civarları gelebilir mi ? elbette gelebilir. Ama nasıl ? 7.60 - 7.70 civarlarından sert satışlar yemesi gerekiyor ve bu seviyelerin üzerine geçmemeli. Aynı zamanda ilk etapta 7.20 seviyesinin aşağısına inmeli. Şimdi iki seçeneği de sundum ve koşulları da söyledim. Eğer Fiyat 7.20 aşağısına gider ise daha da düşeceğini düşünüyorsam neden mala gireyim ? yada 7.70 seviyesi geçilir ise 9.40 hedefi olduğunu biliyorsam neden maldan erken çıkayım ? Elliott bana bu seçenekleri sunuyor. Karar vermesi bana kalmış. Sadece ihtimalleri ve senaryoları bize gösterir son neticede kararı biz veririz.

Denizli07 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Tsunmys ()

JP Morgan'da Teknik Analize göre bir şeyler olacak diyordu. Temel Analize bakalım biraz. Örneğin merkezin net rezervi (swapsız), kısa dönem borçlar, daralan ekonomilere bağlı ihracatın düşmesi, negatif reel faizler ve turizm gelirinin olmayışı.

0BeğenmedimŞikayet

Dolarci_72 ()

Adı uzerinde acemi yatirimci kardesim sen inaniuormusun 5 olacgini

0BeğenmedimŞikayet

Duza13 ()

Sizi takip ediyorum grafiklerinide inceledim. yükselişte hepp yükselmiş o yüzden diyorum sizin grafiklerine dayanarak. kaynagim sizsiniz. Takiptesinizz çalışmalarınızı tadır ediyor teşekkür ediyorum bizimle paylaştığınız icin

0BeğenmedimŞikayet

Denizli07 ()

Acemi yatırımcı Eşeğin aklına karpuz kabuğunu düşürüyorsun:)Sonra ihtimalleri sıralıyorsun ama. Zaten her şey ihtimal. Daha önce de kurlar çok düşükken elliotlar çizenler oldu. Ama olmadı olmayacak:)Bizim burda zor bu elliotlar:)YTD
Aynı şeyleri deneyip farklı sonuçlar nasıl alınacak.

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

(olacak- gelecek- gidecek) diye kelimeler kullanmayalım lütfen. Ayrıca grafikte dikkat edilmesi gereken nokta 7.66 civarlarından düşüşün başlayabileceği. Eğer başlar ise düşüşün nereye kadar düşeceğini bilemeyiz. Ama 5.80 olur ama 6.20 olur. Burada görülmesi gereken düşüşün başlayabileceği ve hemen bitmeyebileceği.

0BeğenmedimŞikayet

Nevkar1976 ()

8,50 olacak diyor

0BeğenmedimŞikayet

Yatirim_Gmbh ()

Grafige göre 5.80 mi olacak?

0BeğenmedimŞikayet

ahmet1424 ()

Yanlis anladiniz ben 6 olur demiyorum arkadasin atmis oldugu grafigi yorumladim safece benim sahsi görüşüm bir duzeltme surecinden sonra 8.50 li rakamlar

Turgutreiss için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

(Düşecek- olacak- ucacak- cokecek) gibi kelimeler hiçbir zaman kullanmadım , kullanmam da. Her zaman "ihtimal" derim. Bu grafikteki beklenti doların 7.70 seviyelerini geçemeden düşmeye başlaması. Sadece bir ihtimal , fazlası değil

gökhanbey için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Ben geçen gün Dolar grafiğini 1997 yılından itibaren inceleyerek uzunca bir analiz yaptım. Eğer vaktiniz var ise analizimi en başından beri okumanızı tavsiye ederim. Çünkü düşüncemin sebeplerini o analizimde açıklıyorum.

Duza13 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Duza13 ()

Bu grafikle neden 6 yok 5 tl olacak dolar diyorsunuz Turkiyedeki tüm bu grafiğe uyan yılları karşılaştır sonunda ne olmuş daha yüksek dolar daha daha yüksek dolar

0BeğenmedimŞikayet

gökhanbey ()

sen dolar 6 liralara düşecek mi diyorsun . bu garafikle

0BeğenmedimŞikayet

Turgutreiss ()

Senin bu grafik ne zaman olur oetalama kaç gün yada ay :)

ahmet1424 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Turgutreiss ()

İnşallah senin grafik tutar söz 6 altı olursa kurban kesecem yetim doyuracak.

0BeğenmedimŞikayet

ahmet1424 ()

Kurun hangi seviyesinin ucuz oldugu kisiye gore değişir benim grafikte 5.80 doğru bir gidisat gördüğüm icin 6.20 li seviyelerin kritik onemini vurguladim

Turgutreiss için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Turgutreiss ()

7.50 lerde şimdi sizin bahsettiğiniz 6.20 :))) 7 olsa elimizi öpüp başımıza koyacaz

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Kritik seviye 7.20. Üstü farklı , aşağısı farklı.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum