Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0723 08:27:01
EUR 34.9462 08:27:01
USD 32.5658 08:27:01
ALTIN ONS $2336.1500 08:27:01

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Bugün ABD piyasaları işçi bayramı sebebiyle kapalı, dolayısıyla düşük hacimli bir gün geçiriyoruz. ONS grafiğinde artık herkesin malumudur, bir üçgen içinde seyrediyoruz ve ne tarafa kırılırsa oraya doğru bir aksiyon gelecektir. Fakat yukarısı için şunu söylemek lazım. Sarı çizgiler ufakta olsa hep bir direnç ve tek tek hepsini kırması gerekecek yeni bir ralli için. Aşağıda ise mavi çizgi kırıldığı takdirde önünde önemli bir destek seviyesi yok ve bu kırılım (1900-1910 seviyesindeki yığılmayıda hesaba katarsak) bizi 100 günlük ortalamaya doğru götürür. Ben bu ihtimali biraz daha yüksek görüyorum fakat şu anda piyasa kararsız ve üçgen içinde hareket etmeye devam ediyoruz. Kendi adıma olurda yukarı kırarsa üçgen trade edeceğim fakat ana alıma geçmeyeceğim. Aşağıda ise 100 günlük hareketli ortalamaya yaklaştığımız takdirde iyi bir alım fırsatı oluşacağını düşünüyorum. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (31)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bence zaten hali hazırda bu dağılımınız iyi. Hem kur riskine, hem de değerli metallerdeki olası bir artışa/azalışa karşı portföyünüz güvende. Gidişata göre alokasyonu düzenlersiniz. Selamlar.

Aynur1 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Aynur1 ()

Anladım. Teşekkür ederım 60% dolar ve 40% lik gümüş var bende de. Bakalım nasıp.

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Dolar üzerindeki baskı devam ediyor. Bu altın ve gümüş için olumlu. Ayrıca perakende yatırımcıların değerli metallere olan ilgisi büyük. Ben düzeltme beklesemde altın ve gümüş yukarı gitmeye devam ediyor. O yüzden düşüncemizden ziyade görünene bakmak gerekiyor. Fakat ben kendi adıma alım yapmıyorum. Beklemeyi tercih ediyorum. Opsiyon tradelerini burada yazdığım üzere gerçekleştiriyorum fakat ana poza girmek bana şimdilik erken geliyor. Fakat bu kişiden kişiye göre ve beklentilere göre değişir tabi. Selamlar. YTD.

0BeğenmedimŞikayet

Aynur1 ()

Ne yapsak şu 1860 bir turlu gelmiyor? Yada 6,90 gelse , siz için düzeltme bıttı mı?

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet beklemedeyim. Opsiyon işlemleri hariç.

0BeğenmedimŞikayet

Aynur1 ()

Alim için bekliyormusunuz.

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Teşekkürler @shaokahn hocam ...

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yukarıdaki grafikte bahsetmiştim. 1900-1910 bölgesine dikkat. Eğer olurda kırarsa hareket derinleşecektir. YTD

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

Oturur izlersin

Valeron21 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Valeron21 ()

Krediyle yatırım olmaz. Tşk

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

Son cümleye like

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Hisse önermek istemem nitekim piyasamız çok hareketli malum, zarara düşünce böyle bir durumda kötü olmak istemem. Ancak Bist 30 veya 100 içerisinden (banka hisseleri olmamak kaydıyla) bence temettü verimi yüksek olan belli hisseleri değerlendirebilirsiniz. Çünkü ilerleyen dönemde aynı 2. el araç fiyatları gibi Bist hisseleri de yükselecek . Basılan para bir şekilde bir yerlere gidecek, borsa da bunlardan birisi. Selamlar.

KAPLAN_NALPAK için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Mankind_ ()

Shogun hoca biz seni anladık.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Eğer hırslı değilsen izler geçersin, hırslıysan ya borç alır ya kredi çeker vs yatırım yapmaya kalkarsın ki bu noktada ikinci kuralı hatırlamamız gerekir: Borç para ile asla yatırım yapılmaz. Selamlar :)

Valeron21 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Valeron21 ()

Fırsat geldiğinde para yoksa ne olur Yüce buda

0BeğenmedimŞikayet

KAPLAN_NALPAK ()

Hocam merhaba hisse önerebilir misin?

1BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Yatırım paranız olduğunda değil, fırsat geldiğinde yapılır ... Çok beğendim bu sözü ... @shaokahn hocam ...

2BeğenmedimŞikayet

Mankind_ ()

On numara bir paylaşım ...

1BeğenmedimŞikayet

xcgtaltin ()

Son cümlenizde o kadar haklısınız ki hocam onu anlayana kadar terste kaldık ve aşağı kırılımları görmek belirtilerini incelemek gerçekten can yakıyor fxte:/

8BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Eğer uzun vade tutarım kısa vade de zararda yazsa önemli değil diyorsanız gümüş derdim. Fakat benim bakış açım şu şekilde. Elimizde 100 birim TL var diyelim. Şu and döviz her gün zirve tazeliyor, dövize geçmezdim hem döviz alacağım hem de üzerine vergi ödeyeceğim kar etmem bu noktadan çok zor derdim. Altın - gümüş ikilisi için de aynı durum geçerli ama burada uzun vade de kazanacağımı bildiğimden belki derdim. Fakat atıyorum 100 birimin 20 birimi ile alırım. Geri kalan 80 birimin 20 birimi ile güvendiğim belli hisselere yatırım yapardım ( hem temettü alıp hem de TL'nin değer kazanmasını beklerken param boşa durmamış olur derdim). Geri kalan 60 birimi de kademeli alım için saklardım. Şunu hiçbir zaman unutmayın. Yatırım paranız olduğunda değil fırsat geldiğinde yapılır. Selamlar. YTD

Bursa_Kartalı_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Bursa_Kartalı_ ()

Teşekkür ederim hocam peki döviz veya gümüş tercih konusunda alım yapmayı oneririmisiniz hangisini önerirsiniz

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Teşekkür ederim hocam @shaokahn

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Valla o konuda bir şey diyemeyeceğim. Herkesin risk algısı ve beklentisi farklı oluyor çünkü. Fakat ben almıyorum kendi adıma. YTD.

Bursa_Kartalı_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sağolun. İşte sorun da tam olarak bu. Olurda kırarsa nereye kadar gidebileceği belli değil. Nitekim boğaların kontrolü kaybedeceği nokta o bölge. Bir de aşağıda belirgin bir destek seviyesi yok. O sebeple o bölge şayet kırılırsa 1810-20'li bölgelere doğru bir hareket görebiliriz ilk etapta. YTD. Selamlar.

Terapist3531 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

100 günlük ortalama, onsun 100 günlük kapanış yaptığı noktaların ortalaması gibi düşünebilirsiniz. O da yaklaşık 1815-25 bölgesine denk geliyor.

xcgtaltin için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Bursa_Kartalı_ ()

gr. altin için bu sevilerden alım yapmayı oneririmisiniz

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Merhaba @shaokahn hocam emeğine sağlık ... Size sorum şu 1910 desteğinin çok güçlü olduğundan söz ediliyor ... Eğer oldu ki aşağı yönlü kırarsa ONS nereye kadar gelebilir ? Saygılar

0BeğenmedimŞikayet

xcgtaltin ()

Emeğinize sağlık 100 günlük ortalamayı biraz açabilir misiniz hocam ? Saygılar

0BeğenmedimŞikayet

xcgtaltin ()

Hocam peki yorumladığınız alçalan takoz formasyonunun bir nedeni de endeksin güç kazanması olabilir mi

ASRN için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sağolun. Henüz değil. Nitekim destek bölgesi hala korunuyor.

ASRN için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum