Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0660 13:57:31
EUR 34.7779 13:57:31
USD 32.6021 13:57:31
ALTIN ONS $2304.8350 13:57:31

Konu: AG USD/Ons dokuz yıllık hikayesi

⭐⭐Analitik ()
Gümüş

Kurdan ötürü TL/gram bazlı artış seyri devam etse de gümüş 2011 Nisanında ons bazlı tarihi zirvesi olan 50 usd 'a dokunup çok hazin bir çöküş yaşadı. Öyle ki geride kalan 9 yıl boyunca gümüş ons bir daha belini doğrultamadı. Ancak gümüşün 2020 yılı dinamikleri, belki de dibi geride bırakılmış ve çizimi yıllar süren bir çanak formasyonun çıkış yakasına yakın olunabileceğini gösteriyor. Olasılıktır, özellikle gümüşün "çok pahalandığı" tezine karşı üzerinde düşünülmeye değerdir, istişare amaçlıdır.

Yorumlar (89)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Gümüşlerin_efendisi ()

Bu kadar bilgi bu kadar tevazu Allah razı olsun hocam saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Ennsar ()

Ordan sonrası istediği yere gidebilir gözümde olmaz.

Melaike için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Melaike ()

O zaman da o fiyattan alım yaparlar :))

Ennsar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Doktorrbune ()

Dusunce doğru , buldugunuz 350 rakamını 31.1 e bölerseniz 1 gram gümusun degerını bulmuş oluyorsunuz

ZGK için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ennsar ()

@ZGK gümüş ons 26-28 arası bekleyebilen çok az kişi olacak ki 50 usd yı ben dahil bu yıl için kimse beklemez :) gumus tl olarak 5.50-6.00 arasında elinde gümüş olan kişi sayısı çok az olacaktır.

0BeğenmedimŞikayet

Ennsar ()

Gumus tl olarak evet gorduk fakat gümüş üzerinden hesap ve işlem yapıldığı için bizim dışımızda ki ülkeleri tl bazı da hesaplamazlar.
11.70*6.40/31.1 buna benzer bir oluşum oldu.

0BeğenmedimŞikayet

ZGK ()

yani ons 50 dolar olursa şimdiki dolar kuruna göre 11 lira olacak
gümüştekiler bekleyin hadi yine iyisiniz gümüş 11 lira olacakmış :)

Gold_Miner20 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ZGK ()

of neyse ben anlamıyorum bulan söylesin
karıştı iyice bir şeye bölünüyordu onu hatırladım ama :)

0BeğenmedimŞikayet

ZGK ()

2.52 civarı
bu sene de 2011 rakamını gördük yine o zaman

0BeğenmedimŞikayet

ZGK ()

ha hatırladım bir de bir sayıya bölünüyordu bu. sağol kardeşim :) ben sadece çarpım yaptım :)

0BeğenmedimŞikayet

Gold_Miner20 ()

öyle hesaplanmıyor karderşim 50/31,10x7= 11,25tl :)
ons bölü 31,10 çarpı dolarkuru eşittir sonuç

0BeğenmedimŞikayet

Ennsar ()

O zaman ki usdtry 1.57 nisan 2011 su sekilde hesaplayin 49.62*1.57/31.1

0BeğenmedimŞikayet

ZGK ()

50 dolar × 7 tl 350 lira
yanlış düşünmüş olabilirim
öyle anladım ben

0BeğenmedimŞikayet

Gold_Miner20 ()

350yi nasıl buldun :)) yanlış hesapladın galiba :)

1BeğenmedimŞikayet

ALONE_EAGLE ()

Öyle birşey olamaz fazla gaza gelme agucuk altını geçmek yada yakalama şansı sıfırın altında

0BeğenmedimŞikayet

Orhan353535 ()

350 bölü 31.1 gümüşun fiyati cikar

0BeğenmedimŞikayet

ZGK ()

350 lira mı abov altın gibi

2BeğenmedimŞikayet

Analitik ()

Neye yatırım yapma düşüncesindeyseniz öncelikle onu yakından tanımak ve geçmişini sindirmek gerektiğine inanıyorum. Aksi halde yüzeysel, günübirlik gözlemler yanıltıcı olabilir. Gümüşün de böyle bir gerçeği var, bilmeli ve kararını herkes kendisi vermeli.

Bu bilgilerden kesinlikle alım ya da satım öneri anlamı çıkarılmamalı. Benim şahsi fikrim, çok temkinli olunması. Alım için risk yükselir dinamik ataklarda. Şimdi de öyle bir koridordayız. Geçmiş iki üç ay öncesine göre 2,50'lerden neredeyse 4,50'lere yaklaşan bir gümüşten söz ediyoruz. Eldeki tutulabilir ama yeni emtiaya giriş tümüyle kişisel risk potansiyeli ile ilgili ve sizin vereceğiniz bir karar.

Hansay için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gold_Miner20 ()

daha önce bende benzer bir grafik paylaşmıştım, grafiklerimden bakabilirsiniz, ama c. tesi günü paşlaştığım için fazla gören olmadı...

Analitik için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gold_Miner20 ()

siz şu anki dolarla yada 3yıl sonra olabilecek dolar kuruyla hesaplayın :)
bereketli kazançlar...

0BeğenmedimŞikayet

Gold_Miner20 ()

gram altındaki ani çıkısın sebebine baktığımız zaman altın onsun eski 1900 zirvesine çıkış yapmak istemesi olarak görüyorum, gümüş bu hareketleri yeni başlatıyor gibi, gümüşons ta neden eski zirvesini görmek istemesin, yanılabilirim, ytd...

0BeğenmedimŞikayet

kardankadın ()

o dönem gümüşü bu kadar yükselten faktör neydi peki?

0BeğenmedimŞikayet

ZGK ()

gümüş ons geçmişte 50 dolar mı oldu abov dolar kaçtı ki o zaman

0BeğenmedimŞikayet

Apocan09 ()

Teşekkür ederim cevaplandirdiginiz icin.

2BeğenmedimŞikayet

Analitik ()

Bu sorunuza yanıt veremem. Sadece büyük resim konusunda bir analiz yapmak, yerinde olur diye düşündüm. Kendinizi bir an için o seviyelerden gümüş alan uluslararası yatırımcı olarak görün. Halen terstesiniz ve bunu telafi için gümüşten beklentiniz var. En azından diğer emtialardan ayrılan, başabaş gelme hedefi olduğunu görüyoruz gümüşte. Diğer pek çok emtia aldığı her yeni değerle tarihi zirvelerini "egale" ederken gümüş halen ons bazında "telafi" sürecinde. Şu durumda "pahalı" olması beklenmemeli, düşüncesindeyim.

Apocan09 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Analitik ()

Bunlar sadece durum tespiti. Alım ya da satım kararına bir öneri getirmek için değil. Bunun altını çizmek istiyorum. 2011 yılındaki ani çıkışın sebepleri var ve doğal değil. Ancak yıllar süren geri dönüş hareketi ciddi el değiştirme maliyetleri oluşturmuş durumda. Teorik olarak bu zararın telafi beklentisi halen mevcut.

0BeğenmedimŞikayet

Apocan09 ()

2011de oldugu gibi yine tavan gorup cakilabilcegi anlamimi cikiyor burdan acaba. Sizin sahsi dusunceniz nedir ? 2-3 yil icinde kazandirmasi soz konusumudur acaba

1BeğenmedimŞikayet

Gold_Miner20 ()

katılıyorum hocam, hatta diyorum ki artık altının çıkışı sınırlı, kazancı sınırlı olabilir, bundan sonra gümüşün yıldızı parlayacak, kimse teneke diye hakaret edemeyecek :))

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

0BeğenmedimŞikayet

Hansay ()

Hocam gümüş düne göre pahalı 9 yıl öncesine göre ucuz.. Herkes haklı yani :)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum