Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0706 12:31:07
EUR 34.8220 12:31:07
USD 32.5033 12:31:07
ALTIN ONS $2379.4550 12:31:07

Grafiği gönderen: Pulsar_Spin_Axis

cok uzun vade de 260usd gibi cilgin beklentide olan analist de var. kim bilir belki ileride buralar dutluktu deriz...

Yorumlar (38)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Aynur1 ()

Hocam bu değil. Amma bunun gibi.
Bulamadım. Buda güzel çizilmiş.

0BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

Hedef 26 bu sene için mi hocam

2BeğenmedimŞikayet

Demliçay12 ()

Teşekkür ederim. Geçmiş yılların(bazı)gümüş grafiklerine bakıldığında, birden tepe yapmış, akabinde aşağı yuvarlanmış. Elde çok az miktar ile uzun vade tutulabilir diye düşündüm.

The_RePaN için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

The_RePaN ()

Hocam con uzun vade gümüşte ben uygun görmüyorum 4-5 yil konuşanlar var gümüş yıl içeresinde değerlendirmek lazım ytd

Demliçay12 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

GümüşTüccarı ()

Estegfirullah ablacigim.
Hayirli geceler...

Rüzgârın_aşkı için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Rüzgârın_aşkı ()

Müthiş sin bilgili tecrübeli kardeşim @GümüşTüccarı . Herşey gönlünce olsun iyi geceler

GümüşTüccarı için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Demliçay12 ()

Evet, görende bir şey bildiğimi zannedecek:))

1BeğenmedimŞikayet

Demliçay12 ()

Bu şekilde düşünmedim, kullanılan her bir ürün değerlidir olarak nitelendirdim.
Bunu da okudum ve (atılması için gerekli olan)
bulunursa...

1BeğenmedimŞikayet

GümüşTüccarı ()

Oyle derseniz birsey yazmayacagim haa:))

Bu arada yeni farkettim @Demliçay12 biz simdiye kadar grafigin altinda mi sohbet ediyoruz:))

akinea için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

akinea ()

like hakkım dolmuş helal yine like like :))

1BeğenmedimŞikayet

GümüşTüccarı ()

Gumus suyunu biliyorum hocam. Kalloidal gumus suyu. Tibbi maksatla kullaniliyor. Hatta mevcut en guclu antiviral, anti bakteriyel ve antifungal maddelerden biri olarak bilinir. Nano boyutlarda kucultulup hucre ici gecirgenligi artti guncel teknoloji ile. Tek soru isareti su: Vucuttan atilamiyor. Kalsa ne oluyor peki? :) Bu, arastirma konusu. Bununla ilgili birkac ay once bir analizim vardi. Avrupayi kasıp kavuran Kara Veba salgininda avrupada yasayan çingenelere birsey olmamisti. Sebebi de gumus almalariydi.
Peki gumus suyunun gumuse talebi arttiracagini mi dusunuyorsunuz? Gumusun vucuda alinisi tarih boyunca olmustur. Pek bir etkisinin olacagini sanmiyorum. Zira vucuttan atilamadigi ile ilgili soru isareti cozumlenmis degil.

1BeğenmedimŞikayet

GümüşTüccarı ()

Ben tesekkur ederim hocam. Sagolun.

morakka için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Demliçay12 ()

Bunların hepsi aklımda ama üzmek istemedim.

0BeğenmedimŞikayet

morakka ()

Çok makul ve tutarlı bir analiz olmuş teşekkürler

2BeğenmedimŞikayet

Demliçay12 ()

Sayın Tüccar, gümüş suyu diye bir şey var onu da araştırın.
Sanayinin açık olması gümüş lehine devam eder, sanayinin durması olumsuzluk meydana getirir.
Şunu belirtmeden geçemem, hiçbir ürür biteviye yükselmez, bunu engellemek için ikinci pandemiden bahsediliyor.
Yükselmeyi noktalamak ve durdurmak için böyle bir senaryo ile alaşağı edebilirler, dikkatli olmak lazım.
Zaten ilk para birimleri altın ve gümüş değil miydi?
Asıllarına rücu etmiş olurlar:)

1BeğenmedimŞikayet

GümüşTüccarı ()

Allah senden de razi olsun memurum.
Allah gonlune gore hayirlisiyla versin.
Kazancin bereketli, kararlarin isabetli olsun.

0BeğenmedimŞikayet

akinea ()

ben için öyle ben ise bir memurum ve bu işlerde çok yeni ve çok küçük rakamlarla bir şeyler yapmaya çalışanım yüreğiniz deki paylaşım üstad olmanıza yeter sağolun var olun Allah razı olsun

0BeğenmedimŞikayet

GümüşTüccarı ()

"Ismi ile müsemma" mevzusunu hatirlatayim dediydim:)
Gec kalınmış, isabetli karar. Hayirli olsun hocama..

1BeğenmedimŞikayet

Demliçay12 ()

Konuyu uzatmamak ve rencide etmemek için nikinden bahsetmek istemedim. Engelli(! )ve beni göremeyecek.

0BeğenmedimŞikayet

GümüşTüccarı ()

Tesekkur ederim.
Ama ustad degilim.
Ben basit bir tüccar:)
Yani cok zengin degilim:))
Al sat isi ile ugrasirim.

0BeğenmedimŞikayet

akinea ()

Emeğine yüreğine sağlık üstad
Allah gönlünce versin umarım

0BeğenmedimŞikayet

GümüşTüccarı ()

@Demliçay12 uslanmaz nickini fazla ciddiye aliyorsunuz. Nicki bir daha okuyun:))

6BeğenmedimŞikayet

GümüşTüccarı ()

Teşekkürler:) Eyvallah.
@Rüzgârın_aşkı hayirli aksamlar ablam:)

@Demliçay12 @akinea

Malumunuz uzere bir mal arz- talebe gore fiyatlanir. Arz talepten fazla ise malin fiyati duser. Arz talepten az ise (yani talep arzdan fazla ise) malin fiyati yükselir. Gumus sanayi metali oldugu icin (sanayide %50 kullanim orani var) su an gumusun talep artisi buyuk olcude 'endustriyel talebe' bagli. Pek cok analist; kisa vadede merkez bankalarinin tesvikinin, orta/uzun vadede ise endustriyel talebin gumusun fiyat seyrinde onemli olacaginda hemfikir. Altinin endustriyel talebi %10-15 civari oldugu bilindigine gore kuresel ekonomik iyilesmelerin en cok gumuse yarayacagi asikar. Bu da rasyonun gumus lehine doneceginin ve 60-80 bandina oturacaginin isareti. Ote yandan Bank Of America (BoFA) son raporunda: "yil sonu gumus ons ortalamasi beklentisini 16,60'tan 16,87'ye cikartti. Ayrica 2021 tahminini de gms onsta 22,50 dolardan 23,00 dolara yukseltti. " Ayrica BMO Markets de gümüş beklenti tahminini %2-6 arasi yukselttigini acikladi. Bir diger konu ise "Yenilenebilir Enerji" bunun gelecekte cok daha yaygin kullanilacagi ve gunes enerjisinde kullanilan panellerde hammadde olarak kullanildigi biliniyor. 1 gigawatt elektrik uretimi icin 2,8 milyon ons gumus gerek. Vayy bee:)) Cok cidi bir rakam degil mi? Ayrıca 5G teknolojisinde kullanilan eletronik uygulamalarda Gumus kullaniliyor. Ozetle; Pandemi sureci nedeniyle sekteye ugrayan ekonomi ve endustrinin tekrar eski gunlerine dönüşüyle gümüş geleceğin en cok parlayan metali olacaktir.
Eylul 2016'dan beri gumus onsta 18,60 olan rekorun gecen cuma itibariyle 19,0420 ile gecildigi de bunun ispati. Bunun (yani parlayan gumusun) ayak sesleri:)
Bir diger husus: Bahsedilen rakamlar gelir mi gelir. 2 gunde 2 dolar çıkabilen bir emtia icin hizli cikis da hizli inis de mumkun. Ama Temel gostergeler ve olaylar hala gumusun yukselecegi yonunde. Teknik analizler ve yorumlar da bunu teyit ediyor.

Ytd

Agaupl için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

Rüzgârın_aşkı ()

Neden olmasın inanırım. 7 yıl önce gram bu zamanlarda 75 tl civarı idi. Gümüş çok ucuz kaldı. 5 - 7 yıl sonra olabilirmi? Sadece sesli düşündüm :)) Sayın @Pulsar_Spin_Axis , @selcukcelik , @GümüşTüccarı , @DOW Sevgiyle kalın

0BeğenmedimŞikayet

Agaupl ()

Cansiniz teşekkür ederim :)

0BeğenmedimŞikayet

GümüşTüccarı ()

Cok dogru derim.
Hatta isabetli dusunmede ve fikir üretme konusunda sahanesiniz diye de eklerim:)

Durun biraz TEMEL ANALIZ yapayim:)
Uzun bir yazi yazayim @Agaupl kardesime cevap olarak:)

1BeğenmedimŞikayet

Demliçay12 ()

Sayın Tüccar
Madem böyle bu gümüşe girmeli, belli kısmı ile ani düşme(ne olduğunu anlamadan kendimizi 2.40 TL. bulduğumuz rakamlara da) hazırlıklı olarak bir miktarını hiç bozdurmadan(ihtiyaç yoksa) bekletmek.
Bundan üç sene 1.79 lar hala dursaydı ki kullanılmayan bir para idi, kat kat kardaydım.
Ne dersiniz?

0BeğenmedimŞikayet

akinea ()

:)) haklısınız :))

AmedLy için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

AmedLy ()

Gerçeği 2020 de başımıza gelmeyen nusubet kalmadı gümüşün 100 TL olacağını söyleseler nede olsa 2020 deyiz gelebilir yani hiç şaşırmam derim

1BeğenmedimŞikayet

Agaupl ()

Çok uzun vade , acaba kaç yıla tekabül ediyor:D hayali bile guzel, tabi elinde gümüş olana :)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum