Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0765 21:20:18
EUR 34.8401 21:20:18
USD 32.3412 21:20:18
ALTIN ONS $2299.9300 21:20:18

Grafiği gönderen: Aytaç_fb41

⭐⭐⭐Aytaç_fb41 ()
Ons
Merhaba arkadaşlar,

GAU/TRY Güncel Kur:379.865 4H grafikte görünen Bayrak Formasyonu bulunmaktadır, formasyonun çalışmasına müteakip hedefi 393.570 bölgesinin fiyatlanması gerekmektedir. Formasyon yükseliş trendi kırılma bölgesi olan 383.175 fiyatının üzerinde 4H ve günlük kapanışlar yapması gereklidir. Bayrak Formasyonu trendin devamı anlamına gelen oluşumlardır. Hızlı bir formasyondur bu sebeple çok dikkat edilmesi gerekir. Büyük bir yükselişten sonra hareketin devamı için kar realizasyonunun yapıldığı bölümdür. Bayrak formasyonu kesinlikle bir geri dönüş formasyonu değildir yükseliş yönlü bir formasyondur. Pozisyona girme sinyali, bayrak oluşumunun üst noktası kırıldığı anda gelir yani 383.175 bölgesi. Bu seviyede hacimlerde gözle görünür oranda artış meydana gelir. Eğer hacimde beklenen artış olmaz ise, fiyatın düşüş yönlü seyrettiği durumlarda formasyon iptal seviyesi olan bayrak alt kenar kırılma seviyesi 375.140 bölgesinin aşağı yönlü geçilmesi ve teyiti durumunda formasyon çalışmaz diyebiliriz. Oluşum muhtemelen geçerliliğini yitirecektir ve fiyatlar tekrar bayrak içerisine geri gelecektir buda dediğim gibi formasyonun çalışmadığını ve geçerliliğini yitirdiği anlamına gelir.

İndikatörlerİdeğerlendirdiğimizde: Uyumsuzluk sözkonusudur, MACD yükseliş yönlü, RSI karsız bölgede, Bollınger Bandı grafiktede göreceğiniz üzere gitgide daralmış durumda ve fiyatın böyle durumlarda ne tarafa kıracağının belirsiz olduğu durumlardır. Bollinger bantlarının yorumlanması; Piyasa, gideceği yöne karar veremediği durumlarda Bollinger Bandı kanalı daralarak boru görünümü alır. Kanal içinde sıkışan fiyatların bir süre sonra sıçrama yapması ve sıçrama yönünde de yeni bir trend oluşturması beklenir, fiyatların üst Bollinger Bandını geçmesi durumunda yükseliş trendinin devam etmesi, alt Bollinger Bandını kırması durumunda ise düşüş trendinin devam etmesi beklenir. Fiyatlar orta Bollinger Bandından alt banda yöneliyorsa düşüş, orta banttan üst banda yöneliyorsa yükseliş beklenir. Fiyatlar, iki periyotta üst banda yakın kapatıyorsa yükseliş trendi, alt bant yönünde kapanış yapıyorsa düşüş trendine girme beklentisi güçlenir. Bakalım ne tarafa kırılma olacak hep birlikte görücez.

Formasyonun çalışmama sebepleri farklılıklar gösterebilir bunları da ayrıca değerlendiririz… Hedef fiyat seviyesi genelde, bayrak direğinin başlangıç noktası ile bayrağın oluştuğu kısım arasındaki farkın, bayrak oluşumu tamamlanıp yukarı harekete başlandığı noktaya eklenmesiyle bulunur. Yani trend hacimi bayrak direği kadar olacaktır. Hedef seviye belirlenirken bayrak direği formasyon kırılma bölgesinden yukarı çekilir ve hedef belirlenir. Formasyonu daha net anlayabilmek açısından oluşuma dikkatli bakacak olursak;
1- Bayrak Direği (formasyon oluşumu için takip edilir)
2- Formasyon Teyidi- Kırılma Bölgesi (bayrak üst noktası)
3- Pozisyon Alınması (formasyon çıkışında fiyatın bayrağı üst noktasını kırarak bir süre ilerlemesini beklemek pozisyonun riskini azaltmak açısından büyük önem taşır)
4- Trendin Devamı – Hedefin Belirlenmesi (bayrak direği kadar mesafe takip edilir)

Çalışma formasyon ve teknik açıdan değerlendirilmiştir, trendin DEĞİŞMEMESİ (haber durumu- extrem gelişmeler) durumunda göreceği bölgelerdir. Grafikler üzerindeki analizlerim şahsi düşüncelerimdir bu sebeple yatırım tavsiyesi olarak belirleyici değildir bunu özellikle belirtmek isterim. İşlem açmak veya kapatmak tamamen sizin tasarrufunuzdadır, destek/direnç faktörünü, oluşabilecek diğer formasyonların etkisini ve fiyata etki edebilecek haberlerin takibini yaparak işlemlerinizi değerlendirmenizde fayda var. Yaptığım analizlerden ve yorumlardan size mantıklı gelen rakamlar olur ise işlem yapar veya yapmazsınız ben alın yada satın asla demiyorum. Kesin bir şekilde yönlendirme yapan kişilerden de ayrıca uzak durmanızı tavsiye ederim. Bu sebeple değerlendirmek istediğiniz enstrümanları kendiniz belirlemeniz daha doğru olacaktır biz sadece fikirlerimizi paylaşıyoruz. Ne görüyorsak onu söylüyoruz, herkesin gönlüne göre olması temennisi ile bol kazançlar dilerim saygılar.

Yorumlar (30)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın @Furkan_tgr göremedim dediğiniz son çalışmam alt yorumda görebilirsiniz bu çalışma gerçekleşti bilginize.

0BeğenmedimŞikayet

Bağlayıcı ()

Vadeli düşusee gecti burasıda düşer

Terapist3531 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

ONS parite benimkisi hocam ... Gram altın değil ...

hayabusa55 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

hayabusa55 ()

satarken vergi yok ki

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Çok teşekkür ederim hocam... Saygılar sunarım

Aytaç_fb41 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Günaydın sayın Terapist,

Öncelikle, 1 saatlikmi 4 saatlikmi günlükmü haftalıkmı aylıkmı? Hangisi daha çok yakın veri verir derseniz; Saatlik, 4 saatlik ve günlük grafikler çalışırsa kısa zamanda; haftalık ve aylık grafikler orta ve uzun vade olarak devreye girer diyebiliriz. Genelde 4H ve günlükler daha kısa zamanda en etkili grafikler diyebiliriz. Teyit bölgelerinin kalıcı olması için 4H kapanış olumlu deriz, bazen 4H de kırılım olur fakat kısa sürede tekrar kanala geri dönme durumu olabilir. Fiyat hareketlerine göre takip ediniz günlük kapanış yapması durumunda pozitif diyebiliriz yani kırıldı deriz.

0BeğenmedimŞikayet

Bağlayıcı ()

Siteye bidaha girmeyecem yazmış. umarim bikere daha girer sizin için de olsa

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Kardeşim ben hep yazıyorum soruyorum ama cevap yok sanırım çok yoğun ...

Bağlayıcı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Bağlayıcı ()

İşte onu hacı abiye soracaktım. nornal şartlarda ters oluyor ya. ama bu seferde öylemi? Öğrenmeden birşey demek yanlış olur.

heros için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

heros ()

cikisla bitti dongu baslangic nasil baslar sence kardes

Bağlayıcı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Bağlayıcı ()

1730iken cumaya dirençleri test edeceğini söyledi gerçektende etti. bugun için ondan kesinlikle fikir al. ve stop köy gerekirse yinede sen bilirsin

0BeğenmedimŞikayet

Bağlayıcı ()

Bugün döngünün son günü onada dikkat et kardeş yağız kardestan bilgi al

1BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Güzel kardeşim günaydın ... Ortalamam 1750 ama bunun satış rakamı 1760 civarı olması lazım bir de %1'lik vergi var oradan 20 dolar desen ... 1780 ... Başka yolu yok !

1BeğenmedimŞikayet

hayabusa55 ()

İnsan tersteyken gelsede çıksam diyor, gelince bi bekleyim belki çıkar diyor, sonra ah vah başlıyor :))

0BeğenmedimŞikayet

heros ()

azizim 1 aydir 1750 dedin dedin durdun aha 1750 cik kurtul yoksa yine bu sefer 1 aydan fazla beklersin

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Hocam günaydın... 1749 üzerinde 4 saat kaldı ... Şimdi 1sıra günlük kapanışta mı ? @Aytaç_fb41 daha sonra üst hedefler mi sırada olacak ?

2BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Altın evet formasyon devam ediyor herhangi bir bozulma yok.

Gr_Altn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Gr_Altn ()

Selamun Aleykum Sayın Aytaç. Bayrak formasyonu oluştu sanırım. Hacim ne durumda acaba? Sizce yeterli hacme ulaştı mı?

2BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Aynen öyle

Rüzgârın_aşkı için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Rüzgârın_aşkı ()

@Aytaç_fb41 ben bu işi biliyorum demi. çözüyorum galiba:)) :))

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

@Aytaç_fb41 hocam iyi akşamlar dilerim... ONS 1740 üstü kapanış olumlu olur mu sizce ? Saygılar bizden

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Azyağ öyle olmaz fakat trendi takip edicez yeterki formasyon çalışsın o seviyeler gelecek inşaAllah.

Azyağ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Azyağ ()

Hiç iniş yapmadan soluksuz mu 393 e gider pazartesi altın .4 saat 3.84 üzeri kalır ise

1BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Abla sen bu işi gerçekten biliyorsun birebir belirttiğim kırılma noktalarını yazmışsın zaten takipteyiz inşaAllah kalıcı olur artık. Bu arada yorumuna eksiyi düzelttim gönlüne göre olsun bol kazançlar dilerim saygılar.

Rüzgârın_aşkı için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Rüzgârın_aşkı ()

Sevgili @Aytaç_fb41 kardeşim, 383,175 kırıldı geçti bile, bakalım kapanış teyidi alacak mı ne dersin. Ons 1747 kırarsa yükseliş ivmesi kazanır sanırım. Haftaya görürüz inşallah Gümüşü 'de aynı şekilde 23,25 haziran gibi ne dersin. ? ytd diyelim. :)) :))

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Estağfurullah sayın Eczacı elimden geleni yapmaya çalışıyorum Allah razı olsun güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim bol kazançlar dilerim saygılar.

ECZACI43 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Ben teşekkür ederim sayın Barış herkes anlasın diye detaylı açıklıyorum faydalı olmasını dilerim bol kazançlar saygılar.

Cicibaris için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Cicibaris ()

Kardeşim eline emeğine sağlık sen usenmeden yazmışın, bende usenmeden okudum çok faydalı olmus. tesekkur ediyorum.

1BeğenmedimŞikayet

ECZACI43 ()

sen bu işin düayenisin üstad

1BeğenmedimŞikayet

pioneer1 ()

Aytaç Kardeş ons bazında söylermisin sana zahmet ons alım satış yapmaya çalışıyorum sana zahmet

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum