Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0743 12:15:15
EUR 34.9507 12:15:15
USD 32.5115 12:15:15
ALTIN ONS $2326.0400 12:15:15

Konu: ETH Genel Görünüm

ETH, dün aslinda 203$ civarı seviyesinden dün önerdiğim gibi aslında bir satın alma fırsatı sunan düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkmış bulunuyor.. Şu anda, yükselen kanalın orta noktasını savunuyorlar.. Alimlarin 245$'da kanalın direnç hattına sonrasinda ise 220$ ve ardindan 227.97$ için bir hamle ve mümkün olmaktadır.. Kanalın yukarı yönlü 245$'dan sonrasında ise 289.04$'a yükselmeye neden olabileceğinden büyük bir pozitiflik durumu olacaktır.. Buna karşılık, ETH'un mevcut seviyelerden düşerse ve kanalın destek hattının Altın a düşerse, 176.10$'a düşme olasılığı vardır.. Bu seviyenin altında ise, eğilimin daha aşağı seviyelere test etmesi beklenmelidir.. Günlükte MA50 ve EMA20 seviyeleri grafikte gösterdiğim gibi önem arzediyor..

ETH şuan 205$'lık kilit direnci kırmış bulunmakta.. ETH fiyat seviyesi iyi desteklenmeye ve akumule olmaya güç toplamaya devam ediyor ve 227.73$ kısacası 230$'a doğru yükselmesi muhtemel görünüyor.. Fiyat seviyesi bugün güncel olarak 216$ direncinin yakınında işlem görüyor hatta BİTSTAMP'ta bugün 217.10$'i görmüş, ve 100 SMA'nın çok üstünde o seviye de dün de belirttiğim gibi (203.67$)'dir..

ETH'un saatlik görünümünde ise 210$'a yakın destekle önemli bir yükselis çizgisi var.. 216$ bölgesinin üzerinde açık bir kırılmanın ardindan, en son test ettiği 220$ ve ardindan 227.74$ 230$'a gitmesi olacaktir.. 192$'ın üzerinde güçlü bir destek tabanı oluşturmusa benziyor, son seanslarda 206$ en düşük 217.10$ seviyesi de en yüksek seviye olmasidir..

ETH'un suan 216$-217$ direnç seviyesini kırdıktan sonra destek oluşturması da beklenebilir.. İlk destek, boğaların durabileceği FİB'o da da gözüken 212$ seviyesinin yakınında olmasidir.. Trend çizgisi, yakın zamanda 206$'dan en düşük seviyeye 217$ seviyesine yükselen %de50 FiB geri çekilme seviyesi de destektir o da (204.3$'dir).. ETH olumsuz bir düzeltmeye devam ettiği takdirde, 210$ ve 205$ seviyelerinde destekler bulabilir..

Aksi durumda aşağı yönlü 205$ ve 200$ ana destek bölgesine gidebilir.. ETH 200$ bölgesinin üzerinde tutunamazsa eğer, 192$'a doğru yeniden düşüş eğilimi başlatmasi olacaktir.. Ters taraftaki ana engellerde ise, 216$ 217$'in net kiriliminin ve kapanışların ardindan 230$ civari seviyesi olmasi beklenmelidir.. Yukarı yönlü ivmelerde belki de 245$ - 252$ seviyesine doğru keskin bir yükseliş için kapıları açabilir.. Saatlik MACD şu anda yavaş yavaş yükseliş bölgesinde sayılır.. RSI ise suanda, 50 seviyesinin üzerinde olduğudur..

Yorumlar (20)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

reuii ()

bekliycem hocam bu sefer sabirla guzel kâr almadan cikmicam

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

En son zaten geçen sene Haziran'da 363$'i Şubat'ta da 289$'i görmüştü ve zirvesi 1.400$ civarı altsezon geldiği zaman BTC dominansi düştüğü an burada BTC bile konusulmayacaktir, orta vade de 400$ görecektir diye düşünüyorum.. Şubat'ta da çoğu kimse 400$'a odaklanmisti piyasa yapıcılar oraya gitmesine izin vermedi ve piyasada ki haberleri gelişmeleri yakından takip etmek önemli özellikle ETH bu sene kurumsal alımları çoğalacak görüşündeyim bugün Whale Alerta bakıyorum örnek 61.000 ETH geminiye transfer edilmiş görünüyor bunun gibi alımlar ETH guncellemesine yakın alımların da cogalacaginin bir işareti olacaktır..

reuii için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

reuii ()

yok hocam koymuyorum stop duserse kenar kosedekilerde bozulur alttanda gireriz ne yapalim zaten ana hedef en az x2 dogrumu uzun vadede bekleriz ne yapalim

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Hoşbulduk kardeşim, şimdi ne diyeyim ki ETH bugün 220$ seviyesinden yükselmiş görünüyor ve şuan 4 saatlik grafikte bollinger ortabandi 222$'a kadar geri çekilmeler BTC'nin aşağı salınımı ile gelebilir desemde ve volatilite yüksek olduğu için bu seviyeler çabuk değişkenlik gösterir durumda 227$'in az altı stop için uygun görünüyor 230$ seviyesi gelirse de alım için degerlendirilebilir..

0BeğenmedimŞikayet

Maney ()

241 te direnç vardı 240 a aldığın fiyata koyabilirsin istersen )

0BeğenmedimŞikayet

reuii ()

belirttigim gibi suan psikolojim dogru ilerlemiyor stop birakmak en hayirlisi :)

Maney için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Maney ()

240 güzel yerden almışsın ben 240 tan aldım kardeşim daha ne istiyorsun 4 kar yazmış bile ;)

1BeğenmedimŞikayet

reuii ()

hocam hosgeldiniz bir kac arkadas 240dan atladik bilginize dayanarak soruyorum stop seviyemiz kacta olmali psikolojik olarak ya herro ya merroya gectim bu cok tehlikeli biliyorum :)

0BeğenmedimŞikayet

Blue07 ()

Emeğine saglık bu rvn için bi görüşün varmı

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

@Kahveci_De altyorum grafik güncelliğini koruyor dostum ve şuan 250$ psikolojik sınır seviyesi geçtiği takdirde kısa hedef aylikta öncelik 277$ - ve sonrasında 290$ görünüyor..

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Şuan 227$ civarına düşerse parça alım öneririm al bekle satma derim ben ETH'u zamanında 8 ay satmadigim oldu yarın haftalık aylık kapanış var BTC'nin gidisatina göre değerlendir derim.. BTC dominans %de66'ya düşmüş daha da düşmesi demek altlara canlılık getirir demektir..

eczdogan için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

eczdogan ()

2-3 ay önce 160'tan almıştım ama sabretmedim :(

0BeğenmedimŞikayet

eczdogan ()

Haklısınız şu durumda bir sürü miktar eritmiş oluyorum peki sizce ne yapmalıyım şu an

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

@eczdogan altyorum hala güncel dostum 227$'in üstünde kalması önemli kalırsa 245$ 252$ hedefte olacaktır şimdi 220$ destek konumundadir ve dün sana belirttim tam bir ay önce aldıklarım duruyor alt seviyelere kadar düştü ama ETH'da hedefler yüksek en önemlisi ETH guncellemesi ve kurumsal firmaların Temmuz gibi yüklü alımlara başlaması olarak görülüyor..

0BeğenmedimŞikayet

eczdogan ()

Çok teşekkür ederim

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

@eczdogan bak bu grafik ve yorumu 3 gün önce atmışım ETH tamda şimdilik 192$'dan yukarı dönmüş görünüyor takip edilebilir..

0BeğenmedimŞikayet

Rıdvan71 ()

Tamam teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

Hikmet48 ()

Cok teşekürler etr. Olanlar için ışık oldunuz.

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

@Rıdvan71 altyorum ve grafik size bir nebze yardımcı olacaktır..

1BeğenmedimŞikayet

sozlesmeli ()

Eline sağlık güzel çalışma.
Ben 100 dolarada düşse 300 e de çıksa satmam, uzun vade küçük bir meblağ aldım.
Bu arada umarım babanızın durumu iyidir. Allah şifa versin

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum