Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0774 06:41:11
EUR 34.7667 06:41:11
USD 32.3633 06:41:11
ALTIN ONS $2360.4100 06:41:11

Konu: btc halving 2012 - 2016 yılı

Geçmiş zaman ve senelerde halving süreçlerinin genel görünümü.. Halving yükselişi bekleyenler için paylaşıyorum yükseliş ve zaman aralıklarına özellikle bakmanızı öneririm, beklediğiniz gibi ani bir yükseliş mi değil mi herşey apaçık ortada.. btc ödül yarılanması 2012 - 2016 tarihleri dikkatli ve stoplu gidilmesi önem taşıyor bilginize..

Yorumlar (23)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Eksk ()

Tebrik ederim yolun bahtın açık olsun her zaman meyve veren ağaç taşlanır
Devam

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Biz kendi bildiğimiz yoldan şaşmadan yürümeye devam sayın abim, kimin ne dediği aslında pekte takılacak bir durumun olmadığı ve biz yolumuza, taslar, engeller, dikenler çıksa da devam edecek olduğudur abim, hayırlı Pazarlar..

Eksk için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Eksk ()

Hayırlı pazarlar emeğine kalemine sağlık insanlarla uğraşmaya değmez negatifle beslenen insanlara laf yetiştiremezsin uyma kimseye moral bozmaya gerek yok hayırlı işler

0BeğenmedimŞikayet

Riskli07 ()

Peki hocam güncelleme hakkinda beklentiniz nedir ay sonu icin?

1BeğenmedimŞikayet

Black2004 ()

Dini imani para oldumu, 2 kuruşa senide benide yerler böyleleri... o nedenle bu siteyi çok seviyorum. gercekten birbirine yardım edip beraber kazanma umudu var herkeste. ( 1 2 istisna hariç. )
Beklentisiz uğraş veren hocalardan allah razı olsun ve herkesin kazancı bol olsun.

taperon38 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Neo geçen günde söyledim günlük MA20 seviyesi 11.20$'in altında gün kapatması gerektiğini şuan bu seviye 11.30$'a çıkmış durumda bu seviyenin üstünde pozitif görünecek olmasıdır.. Şuan EMA50'den destek almış durumda görünüyor (10.42$).. Bu seviyenin altına gelmesi durumunda 9.94$ seviyesine kadar salması olacaktır haftalık kapanış ve BTC'nin gidişatı daha detaylı bir şekilde bize yol gösterecektir..

Riskli07 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Rabbim böyle insanlardan bizleri muhafaza etsin diyelim daha söylenecek çok şey var aslında da ne desek boş ben artık takmiyorum desem yeridir..

taperon38 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Riskli07 ()

Hocam 11.50 ortalama ile Neodayim. Kisa bir yorum alabilir miyim?

2BeğenmedimŞikayet

taperon38 ()

Aynen kardeş.. birilerinin zarar etmesinden başkası nasıl mutku olabilir.. insan olabilmekte erdem... insan var birde insanımsı tipler

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Rica ederim değerli kardeşim önemli degil..

@vetselcuk bu piyasada her beklenti olması durumu sözkonusu yanlız herdefasinda insanlarin aynı şeyleri tekrarlayarak morallerini bozmasi ve zararından dolayı mutlu olan insanları görünce ister istemez sinirler geriliyor ve bu piyasada işlem yapan birisi mutlaka öncelikle uzaktan izlemesi, araştırması ve mutlaka yeri geldiği zaman el, kol kesip stoplossu kullanmasi gereken en önemli konulardan sadece birisidir..

eshil için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Aynen prof traderler asil düşerken kazanıyorlar hem düşüş ve yükselişte kazandiklari ortada ve bu piyasada kaldiracli işlemler devam ettiği sürece bu piyasada her beklentinin geleceğini bilmemiz gerekli ve BTC'de olan zaten panik yapmasına bir gerek olduğunu da sanmiyorum.. Bizim en büyük hatamız hemen yükselsin ustseviyeler biran önce gelsin ve birazda açgözlü olmamızdan ötürü terse kalmamiz oluyor maalesef.. Burada düşecek düşecek diye algı yaratan, insanları paniğe sevkedenler ve birbirimize sevgi, saygı göstermeyenlerle dolu hatta birbirimizin zararından mutlu olanlar bile mevcut artık söylenecek hicbirsey bulamıyorum..

Superrbtc için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Superrbtc ()

Codex üstadım değerli bilgiler için teşekkür ederim,
Dip not; BTC özelinde , dusmesi paniğe sevketmemeli aksine düştükçe toplama imkani buluyorsun prof traderlarinda yaptığı bu zaten
Bol kazançlar

1BeğenmedimŞikayet

vetselcuk ()

Emeğine sağlık hocam döktürmüşsün resmen müthiş yol gösterici bir analiz, özet, tarihsel değerlendirme, ne ararsan var :) teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

eshil ()

Çok güzel bi yazı olmuş, emeğine sağlık

6BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

BTC o zaman neden düştü ve düşüşü ne tetikledi diye başlarsak soze sayet, bu piyasa zaten başlı başına manipülasyona açık riski/kazancı da yüksek olduğunu bizim en başta bilmemiz gereken konudur.. BTC HALVİNG öncesi çok sert satışların geleceğini burada defalarca belirtmisimdir ve tombul parmaklarin yönettiği bir piyasa var ve balinalarının çok hırçınlaştığı da o zaman gözüküyordu.. Halving yaklaşırken o zaman balinalar da agresif bir şekilde birikim yapıyor olduğu zamandi.. Öyle görünüyor ki o zaman ki düşüş de balinaların yüklü miktarda short pozisyonlarını tasfiye etmesi sonucu yaşandı.. BTC fiyatının genel olarak düşmesinin bir sebebi de piyasanın genel yapısı ve bu piyasanın döngüler şeklinde ilerlemesi ile ilgilidir.. BTC fiyatı her yükseliş ve ralli sonrası, sağlıklı olarak kabul edilen düzeltmeler yapar.. Zaten son 10.000$ seviyesinin test edilmesinden sonra böyle bir düşüş beklentisi de yüksekti.. Balinalar da bu fırsatı değerlendirerek, düşük fiyattan topladıkları ellerindeki coinleri yüksek fiyattan satarak kazanç sağlama fırsatını kaçırmamis olduğudur.. Tabii söz konusu balina satış baskısı düzeltmenin boyutunu daha da artırmış oldu.. Buna ilave olarak, BTC'nin önünde büyük bir direnç duvarı olduğunu hep belirtiyorum 2 gün öncesi o zaman 10.074$-10.027$ seviyelerini görmüştü ve bu seviyelerin üstünde satış emirlerinin yoğun olduğunu hep belirtmiş o zaman halving öncesi ve sonrası satışlarında sert olabileceğini ve sayfada mutlaka stoplossu kullanarak adım adım ilerlemenin daha daha saglikli olacaktır diye belirtmiştim.. Bu bölgeler daha fazla ilerlemesini engelledi ve bu engel 20.000$'lık 2017 zirve seviyesinden bu yana bulunan alçalan trend çizgisi de destekledigini defalarca kez soylemisimdir.. BTC madencileri artık her blok bulunduğunda 6,25 BTC kazanacak.. Bu durum BTC piyasaya sürülme miktarının %de50 azalması anlamına geliyor.. Yani artık BTC daha da nadirleşecek.. Geleneksel finans ve fiat para birimlerinde ise bilindiği gibi durum tam tersi, sürekli büyüyen arzın enflasyona yol açtığı ve uzun vadede paranın satın alım gücünü azaltığı bir gerçek.. BTC'nin çıkış amacı olarak görülen geleneksel finans sistemine bir alternatif olduğu düşüncesi tam da bu noktada devreye giriyor.. Diğer altkoinlerin miktarı yani arzı sürekli artarken BTC'de ise sürekli olarak belirli periyotlarda arzın azalması söz konusu.. BTC giderek nadirleşirken, fiyatı da uzun ve orta vadede olumlu beklentileri karşılayabilir; çünkü geçtiğimiz yarılanmalardan sonra büyük yükselişler yaşanmış olduğudur.. Bu yarılanma sonrası da benzer bir durum bizi bekliyor olabilir.. Öte yandan yarılanmanın yarattığı baskı bittiği için piyasa artık saf BTC değerini yavaş yavaş fiyatladigida ortadadır.. Yarılanmanın yarattığı yükseliş beklentisi pek gerçekleşmedi ama bunu grafikle halving öncesi düşüş/yükselişi belirtmiştim sizinde zararınız olabilir tabii ki bir emtia hiçbir zaman hep yükselmez illa ki düzeltmeler olacak olmak zorundadır sizin söylediğiniz şeyler ise benim hep yükselecek algısı yarattigimi düşünmeniz ben burada destek/direnç seviyelerini belirtirim sizinde zararınız olabilir ama satmadiginiz sürece zararda olmazsınız özellikle BTC'de ve yine belirtmek isterim ki siz burada düşecek diye belirtmissiniz düşsün yeniden toparlama durumu olacaktır aylık grafikte zaten 7.350$ civarı seviyesi gözüküyor alım fırsatı olur 6.800$'a da düşsün bu balinalar ve bu piyasayı bilen icin o seviyelerde alamayanlar, korkanlar bile olacaktır buna emin olabilirsiniz, sizinde zarariniz olabilir umarım birgün o zararı cikartirsiniz burada zararda olan arkadaşlarda var ve sizin kullandığınız hep düşecek 2. dalga geliyor gibi soylemleriniz paniğe sevk ediyor olabilir bunun için bildiklerinizi grafik ve seviyeler üzerinden belirtirseniz daha güzel olabilir kanaatindeyim..
@karaalemdar_ altyorum ve grafigi zamanında atmıştım biraz göz gezdirmenizi de sizden rica ederim ve son birşey daha burada sizlerin zararından mutluluk duyan insanlar değil üzülen bir birey olduğumuzu unutmamanızi rica ederim..

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Dostum ben burada gün gün genel olarak piyasada ki haberleri de yakından takip ederek ve sağlıklı ve adım adım ve saglikli bir şekilde analiz, grafik ve yorum atıyorum profilimde hepsi mevcuttur..

YATIRIMCI_101 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

YATIRIMCI_101 ()

Aynen dogru bende oyle bekliyorum.

Fakat 2016 inişden sonra cikiş bu halving de düşmedi .. ne dersin...

2016 yariyariya geldi bu halvingde beklentin nedir.

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

@YATIRIMCI_101 bak bu geçmiş halvingler ve yükseliş süre zarflari..

Yaşanan 3. halving olayı ve  hemen hemen ilk 2 halvinge benzer özellikler gösteriyor.. Eğer BTC fiyatının hemen yükseleceğini düşünüyorsak büyük hayal kırıklığı yaşamış olabilir ama bugünlerde 200 milyonluk TETHER sürüldü piyasaya etkisi az da olsa görüldü ve piyasa golden crossa hazırlanıyor.. İlk 2 halvingde de aynısı yaşanmıştı, fiyat hemen yükselmemişti.. Aslında Temmuz 2016 yılında  yaşanan 2. halving sonrası fiyat 1.100$'dan 600$'a düşmüş.. Ama arkasından hemen neredeyse 1 yıl dolmadan roketlemiş ve 2017 yılında tüm zamanların rekorunu kırmıştı.. Bu gelişmenin benzerini ilk halvingde de görmüştük..

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

@Laderis altyorumda gecmis BTC yarilanmasi ile ilgili grafik atmıştım bakabilirsiniz..

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

@Kzn_kzn bu grafik geçmiş halvingleri gösteriyor öncelik 4-5 ay kısa düşüşler ama uzun dönemli hala bogadayiz en önemlisi 200 MA'nin üstünde olmamızdır..

1BeğenmedimŞikayet

Arasparanqo33 ()

Üstad düşüş olursa nereden almamızı önerirsin

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

@Bareis şöyle bir grafigim mevcut altyorumda ayın 12'sine kadar nasıl bir yol izleyeceğini göreceğiz ama sert ama yumusak..

0BeğenmedimŞikayet

hzc_enerji_ ()

yani yükselse bile halving den 4 5 sonramı yükseliş başlar anlamına geliyor

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum