Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0827 12:59:56
EUR 34.9672 12:59:56
USD 32.2724 12:59:56
ALTIN ONS $2369.3750 12:59:56

Grafiği gönderen: Leon_the_professional

Sol taraf dolar 5,95 TL iken çizdiğimiz ilk kademe çıkışı ve düzletme devamında ikinci kademe çıkışı. Sağ taraf ise ilk kademe çıkışının tamamlanması ve düzeltmesi. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

Grafik çizildiğinde bunların hiçbiri yoktu. Sadece öngörü idi. Şu andan sonrada sadece öngörüdür.

Yorumlar (30)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Arkabulvar ()

Dolarda buy da olanların marjinlerini patlatmadan doları daha yukarı çıkaracaklarını düşünmüyorum... piyasa herkes dolar yükselecek diyorsa ben düşmesini bekleyeceğim... Altın uzun vadede yükselecek ama önce bir soluklanması gerilmesi gerekiyor.. (Yatırım tavsiyesi değildir.)

0BeğenmedimŞikayet

brave__heart ()

est olurmu öle şey... dogru ben bi ara cadda alamıştım y. kr almıştım. caddada w formasyonu var gibi dun bakmıştım aras hoca dediğinde aud de bakarım bi ara başkan

hunter43 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Leon_the_professional ()

Onu etkilemez. Beraberinde diğer TL pariteleri de sürükler. İşte demek istediğim Usd TL beraberinde Cad / TL ve Aud / TL de taşıyabilir. Bu ikisinin bir de dipte gezinen paritesinden desteği gelirse onu düşün. Tabi bu sadece aklımdan geçen. Neyse ben kimseye zaten al sat demiyorum. Neyse dostum ben kaçtım bu hafta fazla gelemeyeceğim. Sadece alım satımlarımı yazarım görüşmek üzere.

0BeğenmedimŞikayet

hunter43 ()

1 Nisan şakası gibi, Nisan 1 tarihinde ilk çiziği atacak diyorsun ama bu durumda AUDUSD ters etkilenmez mi...
Aylıktaki durumu 15 gün önce de istişare etmiştik hatırlarsan, benim de takibimde.

Leon_the_professional için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Avnifatma ()

eline saglık teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

Leon_the_professional ()

Eline sağlık dostum. Oy hakkım bitti yarın telafi ederim. Aslında ben takip ediyordum ama alımı gbp den yana kullandım o daha baskın geldi bende.

Her şeyi bir yana bırakalım aylık Usd / TL macd histogramı açıp bakar mısın ? Sadece ona bak bu ay kapanışı ve gelecek ayı düşün temel gelişmelerde önemli tabi . Sadece histograma bak ne demek istediğimi anlarsın.

3BeğenmedimŞikayet

hunter43 ()

Dostlar tekrar merhaba, sizin de kafanızı şişiriyorum ama dostun kahrı hesabı idare edin artık.

AUD/TRY
Günlükte rsı, tsı, macd, bolinger ve özellikle ema 200 :) ile değerlendirince şu anki seviye çok mantıklı gibi geldi ama tfx sisteminde TL ile alım bulunmuyor, mecburen dolar paritesi gerekiyor, dikkatime çekmedi dersem yalan olur rsı düşeni günlükte kırmış ve bence fark edilmeyen geç bile kalınmış bir yatırım olarak görüyorum, bakmışsındır mutlaka ama son günlük kapanış ema 200 seviyesi altında tam noktada kapanmış, ema 200 üzeri kapanış bekleyeceğini tahmin ediyorum.

AUD/USD
19/03 tarihinde dipten dönmüş ve o tarihte 4 saat, günlük, haftalık ve aylık'ta rsı tüm zamanlarda en dipte en mükemmel seviyedeymiş, günlük, haftalık ve aylık 200 ema altında seyrediyor, aylık negatif, haftalık pozife ışık yakmış, günlükte dönüş yapmış, 4 saatte düzeltme seviyesine yakın görünüyor, 7 Ocak'tan bu yana yaptığı 4h düzeltmelerde 65 seviyesini geçmeden aşağıya dönmüş ve şu an 4h rsı 65 seviyesinde, bende takibime aldım elimdekinin bir bölümü için ama önce usd almam gerekiyor dediğim gibi TL ile alım satım tfx'de yok.

Hayırlı akşamlar.

@Leon_the_professional @brave__heart

-1BeğenmedimŞikayet

erdal262626 ()

Çoğu yatırımcının kaçırdığı bir parite özellikle usd- cad. Zirvelerde. Buralardan dolarlarını cad a cevirirse ve vade problemi yoksa diplere yakın ellerinde çok fazla dolarları olmuş olur.

erdal262626 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Leon_the_professional ()

Hayırlısı olsun. Bakalım artık TL ile cad alacağım. Petrol fiyatları bu seviyede kalmaz. Aud yine aynı şekilde. Bu ayrı bir grup uzun vadeli döviz alımı olarak bakıyorum. Anormal fiyat hareketi ile artış olmazsa.

Dolar alma sebebim ise ayrı onu trade plus için metal alım satımını tl ve dolar ile veriyor. Şu an TL de kalmak istememem ve olası ons çekilmesi ve kur artışı durumunda TL ile alımı notr- lize edeceğinden kur artışı ve ons çekilmesinde maksimum fayda derdindeyim. Tabi bu sadece aklımdan geçen. Ons artar kur çıkarsa bu durumda biz zarar etmiş oluruz.

erdal262626 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

erdal262626 ()

Usd/cad tarihi zirvelerde. sakincasi yoksa alma nedeninizi ogrenebilirmiyim. Ters parite olduğunu ve brent petrolle korelasyonu var. dolarla parite mi yapacaksınız yoksa direk tl ile mi alacaksınız. Eger böyle bir niyetiniz varsa çok güzel dolar artirabilirsiniz.

0BeğenmedimŞikayet

Rocka ()

Çok teşekkür ederim. İyi günler dilerim. Saygılarımla.

0BeğenmedimŞikayet

Leon_the_professional ()

Muhtemelen % 25 aud ve % 25 cad alacağım TL ile pazartesi açılışta. Bunları biraz daha orta vade için alacağım. Tabi kimseye al sat diyemem. 3-5 krş fiyat hareketi beni etkilemiyor.

Aldığım dolar ile artık metal alım satımı veya ilerleyen süreçte gbp , euro paritesi yapabilirim.

Rocka için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Rocka ()

Aras hocam. Cad ya da Aud u TL ile mi yoksa USD den arbitraj olarak mı almayı düşünüyorsunuz? Benim tahminim TL ile almak olacaktır. Alım yapınca paylaşır mısınız? Saygılarımla.

1BeğenmedimŞikayet

Leon_the_professional ()

Fiyat hareketleri paritesel nedenlerden dolayı dolar ve euro nun kur seviyesine göre aşağıda. Aynı durum geçen hafta gbp için vardı ondan yararlandık. Bu ikisinden birini seçmeyi düşünüyorum.

0BeğenmedimŞikayet

hunter43 ()

Neden cad veya aud diye sorsam dostum?
Hiç bakmadığım için soruyorum yanlış anlama.

0BeğenmedimŞikayet

Leon_the_professional ()

Niyet o da fiiliyatta ne olur orası bilinmez. Ama % 50 cad veya aud elimde tutacağım. Kalan % 50 ile counter_strike takılacağız işte.

0BeğenmedimŞikayet

hunter43 ()

USD ile ONS alımı ve miktar artırımı peşinde misin:)
@Leon_the_professional

0BeğenmedimŞikayet

Rocka ()

Teşekkür ederim. Elinize emeğinize sağlık. Saygılarımla.

0BeğenmedimŞikayet

Leon_the_professional ()

@ilker41 rica ederim. Pazartesi de alım yapacağım.

dost55 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ilker41 ()

Emeğinize sağlık.

0BeğenmedimŞikayet

dost55 ()

emeğine sağlık Aras abicim :)

1BeğenmedimŞikayet

hunter43 ()

Eyvah eyvah:)))

2BeğenmedimŞikayet

Leon_the_professional ()

Winter is coming:) @MaSTeR_AyFoX

1BeğenmedimŞikayet

hunter43 ()

Tekrar eline sağlık, neredeyse gidip dolar alasım geldi...
@Leon_the_professional

1BeğenmedimŞikayet

MaSTeR_AyFoX ()

Aras abim asil senin eline saglik. (:

2BeğenmedimŞikayet

Leon_the_professional ()

@Rocka benim orta vade beklentim ekli grafitedir . Pazartesi de ayruca aud veya cad alacağım. Sonrada ons bazlı metali takip edecegim.

@MaSTeR_AyFoX eline sağlık dostum çalışmalar için.

0BeğenmedimŞikayet

tortum71 ()

Bu grafiğe göre bende 6.20 lerden biraz alırım üstad. eski dolarları 6.18 sattık ev aldık şimdi ben kardamıyım yoksa zaradamıyım anlamadım

1BeğenmedimŞikayet

Dielife ()

Elinize sağlık hocam.

3BeğenmedimŞikayet

Leon_the_professional ()

Ben elimdeki gbp , gram platin ve gram gümüşün şekillenmesinde bunu takip edeceğim. Sizi bilemem.

0BeğenmedimŞikayet

privet86 ()

Grafiklere nereden ulaşabiriz?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum