Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0858 07:44:20
EUR 35.0055 07:44:20
USD 32.2165 07:44:20
ALTIN ONS $2415.3700 07:44:20

Grafiği gönderen: karahilal

⭐⭐⭐karahilal ()
Gram Altın
"Zararına satış yok" en sevdiğim kullanıcı ismi demiştim geçen gece buradaki bir arkadaşa... Gerçekten o üyenin kullanıcı adı "sabır" ile birleşince mevzumuzun %51'i tamamlanmış oluyor.

2.88'den 2/10 euro alıp ters ayakta yakalanmış kaleci gibi kaldık mı? kaldık. Hiç tartışılacak hali yok yaptığım işin. Elimizdeki aktörlere baktık. daha aşağıdan, daha da aşağıdan, her defasında burası diptir diyerek daha da aşağıdan 1/20'lik parçalarla aldık eurolarımızı. ortalamayı 2.86'ya indirdik. Son dip sandığımız 2.78'den Euro aldığımızın ertesinde o oyuna devam etti, tüpsüz dalışı 2.74'e getirdi. parite yi kullanarak elimizdeki Euro ortalamasını bugün 2.835'e indrdik. İlk çapraz kur kulanımımdan dolayı kendimle gurur duydum. Hatta bir ara elimdeki dolar ları 2.64'ten satmış olsam zararım sermayemin %0.25'ine tekabül ediyordu. İnadım kurusun satmadım o dolarları da.

İki ihtimal var elimde ki birincisini grafikte belirtiyorum zaten.

İkinci ihtimal doların 2.64 üzerinde günlük kapanış yapacağı öngörüsü ile bu rakamın Altın dan dolar almak ve Euro uygun seviyeye indiğinde pariteden faydalanmak. Ama bu işlemin ardından yine grafikteki yükseliş trendinin gerçekleşmesini bekleyeceğim. Bu defa 2.88'i değil 2. 80- 82 bandında gözüm olur.

Sonuç olarak inadım inat, zararına satış yok.

Euro bütçemin 3/10'u seviyesinde. 97.5 üzeri gram kapanışı görürsem yaz vadeli gram alabilirim. Ki bunun ilk denemesini 97.2'den yaptım. Başladık yani bir yerden. Ancak bu yatırımlar Euro zararını çıkartmak için değil ayrı bir kâr kapısı aralamak için.

Futbol takımlarını bütçesi gibi düşünün. Futbol şubesinden gelen para ile basketbol şubesini beslemeyi düşünmüyorum. Bu mantık ile ilerlersek Yıldırım DEMİRÖREN dönemi Beşiktaş yönetimi olur ki - yatacak yerin yok Demiröeren bu arada- ben bunu hayatım boyunca ne savundum ne uyguladım. Hedefim Euro kendi zararını kendi çıkartacak...Dolar altın sterlin ruble kendi karını kendi edecek.

Bir excel tablom var. Her yatırım için ayrı sekmem var. Orada her biri için belli oransal bütçeler kullanıyorum. Yılın sonu gelince bize gireni de bizden çıkıp başkasının olanı da göreceğiz.

Son sözüm Draghi'ye...
Helvanı ben dağıtacağım, sen yeter ki gereğini yap.

Yorumlar (3)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

FYPOX4 ()

öncelikle her çalışmaya saygı duyuyorum emeğe saygı.. euro pek takibimde değil.. ama grafikte orta- uzun gördüğümü söyliyim.. nihayet düşe düşe dibini bulmuş 2. 60'ta=)
yukarı hedeflerde
uzun vadede hedef 3. 40..
orta vadede 3. 05- 3. 10 arası..
aşağısı için 2. 70 inmez bence..
dahası gördüğüm 3. 10'a doğru yükselmeye hazırlanıyor gibi..

0BeğenmedimŞikayet

Gökbörü ()

Hep zarardan bahsetmissin. Bazilari da kar kar kar 300 5000 300 500 yazip duruyor... Takdir ettim. Sen bu ise zarar etmek icin mi girdin kardes : )))

1BeğenmedimŞikayet

BÜLENT ()

Hoşgeldin... güzel yorum güzel grafik :)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum