Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0867 09:21:38
EUR 35.0929 09:21:38
USD 32.2697 09:21:38
ALTIN ONS $2385.0400 09:21:38

Grafiği gönderen: temel_teknik

⭐⭐⭐temel_teknik ()
Gram Altın
Gram grafiği üzerinde mevcut durum belirlemesini ve Riski aşağıdaki grafik üzerinde çalıştım.
Fiyat 175 geçermi ? 169 Altın a düşermi ? bilmiyorum.
Her iki olasılıkta ne yapmanız gerektiğini önceden kendiniz planlayınız.
Alayım mı, Satayım mı sorularına cevap yazmayacağım için özür.

GRAM 20180326 D Günlük,

Yorumlar (7)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

8BeğenmedimŞikayet

temel_teknik ()

@ruzgar41 , sizi yanlış anlamıyorum ve neden satış yapmadığımı anlatayım.
Alt yorumdaki grafik içinde 3 tane tepe oluşumu vardır.
Bu tepelerden geri dönüşleri RSI göstergesi ile birlikte izleyiniz.
Soldan itibaren 1. ve 2. tepelerde RSI 70 üzerinden geri döndükten sonra 2. tepeden sonra kısa vadeli sat al yapmaya değecek ölçüde düzeltme olmuştu.
Negatif Uyumsuzluğun oluştuğu 3. tepede ise RSI 70 civarında dalgalanırken fiyat yaklaşık 13 TL lik yükseliş yapmıştı. 152 nin ilk geçildiği yerde son 1 haftada yaşanan duruma benzer düzeltme oldu ve sonrasında 165. 76 zirvesi görüldü.
Grafikte orta kısımda görülen Negatif Uyumsuzluğun aynısının şimdi gerçekleşmeyeceğini kimse garanti edemez.
En sağ taraftaki siyah dikdörtgen sınırları içinde düzeltmenin tamamlanacağını ve sonra 175 geçileceğini düşündüğüm için satış yapmadım.
168 alımımı 175 den satma imkanım olsaydı bile satmazdım. o gece doların ani artışı ile grafik üzerinde 175 görülmüş olmasına rağmen ben 172 - 173 den yüksek rakkam görmedim.
Normal banka üzerinden işlem yaptığım için mesai saatleri dışında aşırı bir alım satım farkı olduğu için isteseydim bile satamazdım.
Ayrıca Uzun vadeli olduğum için 3- 5 TL lik kar amacında değilim.
Negatif Uyumsuzluğun oluştuğu yükselişte, Fiyat 13 EMA desteği altına inmeden, sürekli olarak BB üst seviyesini zorladığına dikkat ediniz.
Özet olarak, RSI göstergesinde Negatif Uyumsuzluk oluşarak Fiyatın yükselmeye devam edeceğini düşündüğüm için satış yapmadım.
Ben alımlarımı aslında Fiyat düşüş yaptıktan ve yukarıya döndükten sonra yapardım.
Son 168 alımımı fiyat 4 aydır geçemediği 165. 76 değerini geçtiği için yaptım.
Göstergelere göre RİSKİ yüksek bir alımdı bunu kabul ediyorum.

@KasriArifaN16 , sözünü ettiğiniz düşük rakamlardan alım yapmama nedenim, özellikle Haftalık göstergelerdeki Negatif Uyumsuzluk olması nedeniyle düşüş bekliyor olmamdı.
Fiyat 4 aydır geçemediği direnci geçip, üzerinde 3 gün kapanış yaptığı için riskli olduğunu bilerek 168 alımımı yaptım.

3BeğenmedimŞikayet

temel_teknik ()

@Efe09 , alt yorumdaki Gram grafiğine bakınız.
175 - 169. x aralığını siyah dikdörtgen içine almıştım.
Tahminim ve temennim bu aralıkta kısa vadeli düzeltmenin sona ermesidir.

RSI göstergesi 79 dan 68 gerilemiştir ;
1- 169. x görülmesinden sonra RSI 70 civarında dalgalanabilir, bu sırada fiyat 175 üzerinde yükseliş devam eder ve 180 üzerine gidebilir, Negatif Uyumsuzluk oluşabilir.
2- Fiyat 169. x altına inmesi durumunda, ilk destek 13 EMA 168. 59 olup, sonraki destek 165. 76 dır. 168. 59 altında günlük kapanış olursa düşüş devam edebilir.

Muhtemel 2 olasılığı da yazdım.
Yükselişin 175 üzerinde devam etmesi, Negatif Uyumsuzluk oluşup oluşmayacağına bağlıdır.
RSI de Negatif uyumsuzluk olmaz ise 160 seviyesinin görülmesi de mümkündür.
Ne olacağını kesin olarak bilmiyorum.
168. 59 altında Stoploss düşünülebilir ancak ben yapmayacağım.

0BeğenmedimŞikayet

temel_teknik ()

@Engel123 , Fiyat yukarıya gitmeye devam ederken, RSI göstergesi 70 civarında dalgalanmaya devam ettiği durum, Negatif Uyumsuzluk olarak değerlendirilir ve daha sert bir düşüşün habercisi olur.
bknz alt yorum.

0BeğenmedimŞikayet

tebessüm ()

Merhabalar bu gr ne zaman 175 gördü ki iyi fırsatı yakalayan varsa tebrik etmek lazım

0BeğenmedimŞikayet

BİLMEM_Kİ ()

Gram altın ile ilgili konu açılmış iken daha önceki bildirimlerinizin birinde sanırsam 1956 yılına ait Cumhuriyet altını bulundurduğunuzu okumuştum. Bu altını sattıysanız yeni basılmış olanlarla aynı fiyata alınıp alınmadığını merak ediyorum. Mahzuru yok ise söyleyebilir misiniz?

1BeğenmedimŞikayet

profesör007 ()

Hocam hayırlı akşamlar... nasılsınız... Sayenizde ogrendiklerimle BIST 30 endeksi ve x banka hissesini inceledim. Haftalık ya macd sıfır çizgisinin altında dalgalanıyor. Düsüş trendi diyebilir miyiz. Daha önce yaptığınız BIST 100 grafiğinde sona yaklaştı tahmininde bulunmuştunuz. Haklı çıktınız diyebiliriz. Yanlış sam düzelt in. Tşk ederim

0BeğenmedimŞikayet

Chance35 ()

169 altı olumsuz 175 üstü olumlu ne demektir Hocam, bilmediğim için soruyorum

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum