Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 01:26:37
EUR 34.8238 01:26:37
USD 32.3379 01:26:37
ALTIN ONS $2301.8900 01:26:37

Grafiği gönderen: Vendetta_

Merhaba arkadaşlar.

Ons bazlı gümüş haftalık bazda bence çıkış trendini devam ettirebilir. Bunun için öncelikle 17, 3 usd den geçen direnç hattının yukarı kırılması ve bu kırılma sonrası olası düzeltmede bu direnci desteğe dönüştürmesi gereklidir.

Aşağıdaki grafik günlük grafiktir ancak her iki kademe çıkışı bir bütün olarak bakıldığında aslında haftalık ons bazlı histogram negatif dipten pozitif tepeye hareketi göstermektedir.Benim düşüncem şayet haftalık histograma göre çıkış devam ediyorsa bunun günlük grafiklere yansıması iki veya üç adet günlük bazda pozitif tepe test edilmesidir. 15, 6( günlük negatif diphistogram ) - 17, 3 usd ( günlük poziztif zirve histogram ) hareketi ve düzletme sonrası 16, 8 usd ile günlük bazda tekrar histogramda sıfır noktasına gelmiş durumdayız. İşte bu nokta çok önemli. Burada histogramı takip edeceğiz . Günlük göstergelerde negatifte çok fazla uzamadan sıfır veya çok az aşağısından histogram tekrar yukarı yönelirse piyasanın niyeti anlaşılır. Bu durum bize haftalık göstergelere göre çıkışın devam edebileceğini ve ikinci pozitif zirve ile ikinci kademe çıkışın şekillenebileceğini gösterebilir.

Kişisel düşüncelerimdir.

Yorumlar (6)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

7BeğenmedimŞikayet

Vendetta_ ()

Merhaba arkadaşlar.

Gümüş ons sıçrama yapabilir. Artış başladığında bence 3- 5 krş. kar ile satılması hata olabilir. Dünkü geri dönüş iniş ve çıkış iki yönlü idi. İlki elinde gümüş olanları satış baskısına tutmak , elinde gümüş olmayanları ise daha da düşeceği izlenimi uyandırıp aldırmamak içindi. Aksi halde bu kadar kısa süre içinde ani bir şekilde iki ters hareket yapılmaz. Bu yapılan dahi çıkışın başlamak üzere olduğunu gösteriyor olabilir.

8BeğenmedimŞikayet

Vendetta_ ()

Merhaba arkadaşlar.

Gümüş ons bana göre bugün çok önemli bir geri dönüş yaptı. Benim stop yapma şartım 16, 8 usd nin HACİMLİ KIRILMASI idi. Ancak bugün 16, 8 usd altında sarkma diyebileceğimi bir hareket yaşatsa da geri dönüşü bence iyi oldu. Hacimli kırılma yaşanmadı. Ben hala gümüş ons bazında 18, 4 usd ile 18, 5 usd arasının ikinci kademe çıkışı ile test edileceğini düşünüyorum.

Şimdi şunu açıklamaya çalışıyorum alım seviyem 17, 050 usd ( Gram olarak 2, 088 TL ) , % 10 luk kısmı da 2, 066 TL den almıştım. Alım seviyeme gere genelde 200 - 250 pip aşağısını stop olarak kabul edip zararı baştan göze alıyorum. Ama hedefi alım seviyeme göre 1, 4 - 1, 5 usd olarak belirliyorum. Tabiki bu hedefi belirlerken teknik ve temel analizi kullanıp sonuç çıkarmaya çalışıyoruz. Burada göze alınan zarar 250 pip , ama hedeflenen kar 1500 pip . Ben bu riski sonuna kadar zorlayacağım.

Kimseye al sat demek haddimize değildir. İyi akşamlar.

2BeğenmedimŞikayet

Vendetta_ ()

@YürüBoyka

Merhaba ben şu anda % 90 gümüşteyim. Benim alım seviyem 2, 088 TL Ama ons bazlı aldığımda 17, 06 usd idi. Bir kaç gün önce aldım.

Alım satım yapın diyemem. Şayet direnç kırılırsa aklımdan geçen fiyatlama ekteki grafiktedir.

1BeğenmedimŞikayet

platoon ()

@Vendetta_ emeklerinize sağlık, hoş geldiniz ..

1BeğenmedimŞikayet

Vendetta_ ()

Tek bir durumda bu grafik iptal olur, 16, 8 usd aşağı doru hacimli kırılırsa stop yapabilirim. bunu da ekleyelim.

0BeğenmedimŞikayet

burki ()

Teşekkürler hocam sağ olun tekrar hoş geldiniz...

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum