Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0728 13:22:48
EUR 34.7667 13:22:48
USD 32.3833 13:22:48
ALTIN ONS $2316.2050 13:22:48

Grafiği gönderen: v_for_vendetta

Merhaba arkadaşlar.

Gümüş ons için 4 saatlik , günlük ve haftalık ne durumda olduğumuzu göstermeye çalıştım.

4 saatlik grafiklere göre düzeltme geleceğini düşünüyorum. Ancak bu düzeltme bir sonraki kademe çıkışı için güç toplama amacına yönelik olabilir. Grafikteki 1. ve 2. kademe çıkışları bütün olarak bakıldığında aslında haftalık bazda gümüş onsun macd göstergesine göre negatif dipten pozitif zirveye çıkışıdır. ( heriki kademe çıkışının toplamı )

4 H rsi düzelme 30.000 bandına kadar olabilir. ( 1 günlük grafikte değil 4 saatlik grafikte ) Yani 84000 rsi bandından düşüşe gecen 4 h rsi 30000 bandına şayet test edilirse ben alım için tetikte olacağım. Bir sonraki zirveyi takip edeceğim.

1 günlük grafiklerde macd göstergesi negatif dipten pozitif zirveye geldi. Şimdi blok olarak bakıldığında haftalık mack henüz dipten yeni dönüyor. Bundan çıkan sonuç günlük bazda artık yeni bir negatif dip görmeden belkide sıfır noktasına kadar macd için çekilme ve devamında tekrar bir pozitif histogram zirvesi gelebilir.

İşte işin asıl şekillendiği nokta bana göre burası , Haftalık histogram negatif dipten döndü, sıfırı yukarı jkesbilir. Haftalık rsi dönüşü şekillendi.

SONUÇ OLARAK ; Ons bazlı gümüşün çıkışa devam edeceğini düşünüyorum. Ama bu çıkışın kademeli olacğını ve 4 h gösregelerde rsi 30000 lere düşüş 1 d göstergelerde de macd- histogram için sıfıra çekilme ( NEGATİFE GEÇMEDEN ) noktası düzeltmenin son sınırı olabilir. Ben alım satım yapamıyorum ara dalgalanmalarla uğraşmam işime bakarım diyorsanız büyük resimde çıkış henüz bitmedi.

Benim amacım ara dalgalanmalarda risk alıp al sat yapma diyorsanız yukarıda saydığım önemli noktalar belki faydalı olabilir.

Ben ara dalgalanmalarda al sat yapmak istediğimden geçen hafta içinde çıkış yaptığımı paylaştım. Ama sıl olan çıkış bence devam edecek bu bakımdan beklediğimiz ölçüde ons bazlı çekilme olmazsa veya dolar kurunun etkisi ile ons bazlı çekilme olsa dahi gram bazlı düşüş hissedilmezse dahi sattığım fiyatın üstünden Altın dan aynı yerden geri alabilirim.

Yorumlar (9)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

v_for_vendetta ()

@Efe09 Merhaba ikinci kademe çıkışı öncesi düzletme sonrasında çıkışın devam edeceğini düşünüyorum. Ayrıntılı yorumum ektedir.

0BeğenmedimŞikayet

marasliisa ()

Alım yaptığınızda yazarsınız değil mi?

0BeğenmedimŞikayet

burki ()

Çok teşekkürler sağolasın hocam...

0BeğenmedimŞikayet

mermermermi1 ()

usta slm nereye kadar cekilme bekliyorsun acaba gumuşte nereden sonra yukaruııı cıkış başlar tahmını acaba.

1BeğenmedimŞikayet

Kaderimsin_56 ()

Emeğinize sağlık üstad. :)

0BeğenmedimŞikayet

RİCHiE_RİCH_ ()

Emeğine sağlık aras abi ben satmadım duruyor 17 kg daha aldım 97 kg ile gümüşte ful oldum 2. 12 2. 15 kısmetse saticam
Tüm sevdiklerinle mutlu bir yıl dilerim iyi ki varsın satın abi sevgilerimle

0BeğenmedimŞikayet

Hamit44 ()

Aras bey gümüş son çıkış noktası ne olur sizce

0BeğenmedimŞikayet

Eylül333 ()

Teşekkürler, emeğinize sağlık.

1BeğenmedimŞikayet

Traderist ()

Eline sağlık Arasım.
emeğe saygı.
Yeni yılda başarılar dilerim:)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum