Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0884 09:50:04
EUR 35.0767 09:50:04
USD 32.2047 09:50:04
ALTIN ONS $2437.0550 09:50:04

Grafiği gönderen: v_for_vendetta

Merhaba arkadaşlar.

Bazı gelişmelere piyasanın verdiği tepki ilerleyen sürece dair nasıl bir planları olduğuna dair bize fikir verebilir.

Bugün açıklanan iki önemli gelişmenin fiyatlamasının ne boyutta olduğuna bakarsak düşüş veya artışta doyum noktasına ulaşıp ulaşmadığı hakkında fikir sahibi olabiliriz.

1- euro bölgesi krizden çıkışın anahtarı olarak enflasyon oranlarında artışa işaret etmektedir. Mevcut düşük faiz politikası ve genişlemeci parasal politika talebi arttırıp enflasyonu canlandırmaya yöneliktir. Şimdi o zaman normal koşullarda artan oranda bir enflasyon verisi euro bölgesi için olumlu bir gelişme sayılıp parite yi artırması ve dolaylı olarak dxy de düşüşe neden olması gerekir.

2- İkinci olarak Abd nin parasal sıkılaştırma politikası ekonomisinin iyi yönde olduğuna işaret eder. Eğer beklenenin çok Altın da gelen bir büyüme verisi euro / dolar paritesinde artış ve dolaylı olarak dxy de düşüş nedenidir.

Şimdi bugün yaşanan duruma biraz bakack olursk açıklanan her iki gelişmede euro / dolar da artış ve dxy de düşüş nedenidir. İşte bu durumda oluşan reaksiyonun boyutuna bakacağız.

Euro enflasyon verisi açıklandığında dxy 98, 84 seviyesindeydi ve veri sonrası bir miktar güç kaybetti. 98, 55 lere geriledi. Akabinde 15, 30 da açıklanan ve berbat derecede düşük gelen ABD büyüme verisi sonrası dxy 98, 70 den artışa geçti.

Şayet piyasa paritede artış ve dolaylı olarak dxy de düşüşün devamını isteseydi ilk açıklanan euro bölgesi enflasyon verisi üzerine gelen abd büyümesini çok rahat kullanabilirdi. Ama olmadı . Ben bunun sebebinin dxy de düşüşün doyum noktasına yaklaştığını ve ana desteğin kırılmak istenmediği sonucunu çıkartıyorum.

Son olarak günlük bazda dxy histogram çubuklarının negatiften sıfıra kısalması devam etmektedir.Piyasanın niyeti bence netleşmeye başlamıştır.

Yorumlar (4)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

2BeğenmedimŞikayet

AZRAP ()

sayenizde temel analizi öğreniyoruz aras bey... devam edin yazılarınıza lütfen...
@kayabaşı ile teknik çizimler anlam kazanıyor
@DarKDayS ve @GÜMÜŞ_TL ile yorumlarımız zenginleşiyor... değişik bakış açıları yakalıyorum...
şu işlerim bir rayına otursun daha sıkı takip edicem sizleri:))
@Traderr @fakir_trader @nokta @guliz @atacan_ sizin yeriniz bende özel:)) sizi okumak zevk benim için...
hepiniz iyi ki varsınız
iyi ki varsın altınin

0BeğenmedimŞikayet

sekoset ()

Biraz da gırgır olsun moralimiz düzelsin. Pekiii gümüste bizi gorecek mi doların artması ile :)

1BeğenmedimŞikayet

sekoset ()

Abi bu yorum gercek bir ustalıktır bana gore. Tebrik ve tesekkur ediyorum.

3BeğenmedimŞikayet

DarKDayS ()

Dostum çok iyi anlatım ve temel analiz olmuş.. bilgiler için teşekkürler..

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum