Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 11:01:07
EUR 34.9839 11:01:07
USD 32.2051 11:01:07
ALTIN ONS $2414.8350 11:01:07

Grafiği gönderen: temel_teknik

⭐⭐⭐temel_teknik ()
Gram Altın
Açmış olduğum 2 adet anket sonuçlanmıştır,
Ankete katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Anketteki açtıktan sonra, yanlış anlaşılmaya neden olmamak için,
''AKLINI KULLANMAK'' sözüne açıklık getirmiştim;

- KENDİ AKLIMI KULLANMAK; Kendime uygun gördüğüm tüm yorumları okurum,
ancak kendi aklım ve kararımla işlem yaparım.

- BAŞKASININ AKLINI KULLANMAK; Okuduğum yorum benim işime geliyorsa,
kendi aklımda hiç sorgulama yapmadan, yorumda yazılı olanı aynen uygularım.
___

ALIM SATIM İşlemlerinin; %25 başkasının aklını kullanarak yapıyorum, olmasını beklemezdim :(
Ana Sermayenin; %46 oranında EKSİ durumda, olmasını da beklemiyordum :(
Her iki oranında çok daha düşük seviyelerde olmasını beklerdim.
Özellikle %46 oranında EKSİ durumda olunması bence çok vahim bir sonuçtur.
NEDENİNİ SÖYLEYEYİM; dolar ve ağırlıklı olarak Dolar etkisi ile GRAM ALTIN ve GÜMÜŞ TL uzun süredir Yükselen Trendde idi. Yükselen Trend nedeniyle, %80- 90 ARTI sonucu olmalıydı.
Kendi düşünceme göre hepsinde Elliot 3. Yükseliş Dalgası yaşandı ve bu yükseliş en karlı yükseliş dalgasıydı.
Bu süreç sonunda %46 oranında Sermayenin EKSİ durumda olması sonucu, bende gelecekte bu oranın daha fazla artacağı kaygısını yarattı.
Tahminim doğru çıkarsa ve yakında bir süre 4. düşüş dalgası yaşanırsa,
%46 EKSİ oranının daha da artacağını düşünüyorum.
Bunu engellemenin çaresi nedir ?
1- ) Teknik Analiz öğrenerek, ALIM SATIM Stratejisi konusunda kendinizi geliştirmelisiniz.
2- ) Trend takibi yapmalısınız, Tecrübenize göre;
ALÇALAN Trendde; KISA Vadeli al sat işlemi yapılabilir ancak çok kişi bunda başarılı olamaz.
Yükselen Trendde; Dalgalanmalardan etkilenmeden UZUN süre SABIRLA beklemelisiniz.
Son günlerde özellikle bu konularda paylaşımlar yaptım, dikkatle okuyunuz.

Son Olarak ben dahil herkesin hata yapabileceğini en başta kabul ediniz.
Hiç kimsenin peşine takılıp, körü körüne uygulama yapmayınız,
Hatalarınızın sorumluluğunu başkalarına yüklemeyiniz,
Ben nerede hata yaptım diye kendinizi sorgulayın ve tedbir alınız.
Takip ettiğiniz yorum ve yorumcuları seçmek de sizin kendi tercihinizdir.
Başarılar dilerim. Saygı ve Sevgilerimle.

Yorumlar (6)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Tha_burak ()

Valla hocam Okudum hepsini Sonuna kadar katılıyorum. doğruya doğru! ben bile takip ettiğim veya etmediğim Kimden öneri alırsam alayım ben o arkadaşın önerisine göre en fazla 100 dolar alırm ... ama dier arkadaşları bilmem... sizinde yorumlariniz insana güven veriyor saygılar hocam

0BeğenmedimŞikayet

istyücel ()

@temel_teknik hocam iyi akşamlar
kısa vadeli alım satım için en uygun indikatörler nelerdir.
şimdilik 4 tanesini inceledim ama karar veremedim.
birde en uygun ema'lar nelerdir. cevap verebilirseniz sevinirim.

1BeğenmedimŞikayet

Ayşegül77 ()

Emeğiniz için teşekkürler. Elinize yüreğinize sağlık. Varolun...

1BeğenmedimŞikayet

dürüstçe ()

Temel abi @Duse özür diliyor senden engellemişsin sanırım ileteyim dedim
Affetmek şanına yakışır büyüklük gösterirsen saygımız sonsuz

1BeğenmedimŞikayet

dürüstçe ()

Aklını kullananda yorumlardan etkileniyor panik alım ve satım yapan çok temel abi

1BeğenmedimŞikayet

cüneytken ()

temel abi yüzde 99 a yüzde 1 olmasın o :) uzun vade yatırım yapanlar dışında yüzde 95 zaradadır iddaalıyım bu konuda :)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum