Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0824 09:22:46
EUR 34.9584 09:22:46
USD 32.2739 09:22:46
ALTIN ONS $2358.4450 09:22:46

Grafiği gönderen: temel_teknik

⭐⭐⭐temel_teknik ()
Gram Altın
dolar ALINMALI MI ? SATILMALI MI ?
Hangi şartlar gerçek olursa, NE YAPILMALIDIR ?

DOLAR 20170203 D Günlük Grafik,

Yorumlar (19)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

AYTEKİN_ÖZGÜR ()

Kesinlikle guzel tespit

4BeğenmedimŞikayet

hakim71 ()

Bu yorumları okuyan kişilere benim de bir itirazım artık elzem olduğunu görüp okuyan arkadaşlara duyururum. Yatırımlarınızı kendi kararlarınızla değil de aşırı ketum bireylere göre yaptığınızda o zaman da pozisyonlarınızı gözden geçirin derim ben... Bilim hiç bir şekilde pranga kabul etmezken ekonomiyi de eğer bir bilim olarak kabul ediyorsak bu noktada grafikler göstergeler fizik kanunu değildir. 'Ki günümüz dünyasında hoş bin yıllık otorite kabul edilen kanunlar dahi birer birer revize edilmekten kendini kurtaramıyor iken' ! ... Bu neyin mantığı? .. Ticaret birazda risk alma sanatı ve pozisyona girme cesaretinden doğmaktadır. Yoksa biz halen bu ve bunun gibi düşünen üyelerimizin GEÇEN YIL 2, 50 gelecek söylemlerine takılıp 3, 90'ların galasını vizyondan izlerdik...

0BeğenmedimŞikayet

MDR_HOCA ()

Sayın @temel_teknik üstadım dolar da yaptığın çalışmalar için teşekkür ederiz. Bir ricam olacak terste kalanlar için bir Öneriniz varmıdır ? Ben yüklü miktarda oynadığım için tedirgin oluyorum ve 3. 7450 den tersteyim sizce satmalımıyım yoksa alttan alımlar mı yapmalıyım ? Teşekkr ederim.

2BeğenmedimŞikayet

temel_teknik ()

@Farklı123 , @Rational , @aves01 , @VakkasTR , @Toprak28 , @LoyalCrew1919 ,

Öncelikle bildirimleriniz için teşekkür ederim.
Gram satışımı yaptım ve ful TL pozisyonunda olup, Gram ın alım fırsatı vermesini bekliyorum.

DOLAR KONUSUNDA SORUSU OLAN TÜM ARKADAŞLAR ;

dün geceden beri Dolar konusunda pek çok paylaşım yaptım.
aynı şeyleri tekrar uzun uzun yazmam mümkün değil :(

Lütfen @temel_teknik nick ismimi tıklayarak profilimi giriniz ve
hiç olmazsa ilk sayfayı aşağıdan yukarıya doğru dikkatlice okuyunuz.
Sorduklarınızdan çok fazlasını bulacağınızı düşünüyorum.

@cüneytken , @5DalgaPrensibi arkadaşım, sitede yorumlarıyla dalga geçilmesi ve dalga geçilen yorumlarının beğeni alması nedeniyle çok kırgın ve tekrar siteye geleceğini Tahmin etmiyorum.
Bence çok haklıdır, teklif ve ısrar edemem :(

0BeğenmedimŞikayet

Toprak28 ()

Hocam emeğinize sağlik

0BeğenmedimŞikayet

LoyalCrew1919 ()

Usdtr de alış veya satış düşünenler @temel_teknik abinin alt yorumdaki grafiğini ve açıklamalarını okuyup iyi analiz etsin ve kendi kararlarını kendileri versinler.

Ayrıca kişisel görüşümü de belirtmek isterim. Dört saatlik grafiklerde rsi her nekadar 26 seviyelerine ve günlüklerde 47 seviyelerine gelmiş olsalarda al sinyali vermemişlerdir. Rsi h4 de yukarı dönse bile fifat gösterge uyuşmazlığının bir süre daha devam edeceğini günlüklerde(d) rsi da 32 seviyelerine ve fiyatta 3. 62 seviyelerine kadar düşüşün devam edeceğini düşünüyorum.
Temel abiden öğrenmiştim birzamanlar "fiyat çıkarken göstergeler düşebişir, göstergeler çıkarken fiyat düşebilir."

0BeğenmedimŞikayet

Chance35 ()

Merhaba hocam, çok teşekkürler öncelikle. Ben 3, 74 den dolar aldım, orta vadede mi uzun vadede mi iyi kazanırım sizce @temel_teknik

0BeğenmedimŞikayet

Zorzanaat ()

Allah razi olsun hocam paylasimlarinizi eksik etmeyin.

0BeğenmedimŞikayet

cüneytken ()

abi alınmalımıyla ilgili cevap vermişsinde satılmalıyla ilgili yok sanki sitede en hasssa konuda o sanırım ): ne desen olmuyo

0BeğenmedimŞikayet

yatırımzede ()

Sanırım birkaç ay önce 2. 90 üstü dolar alınmaz 2. 40 gelecek diyordunuz. Bence dolar alın diyen ile sizin aranızda bir fark yok. Dolar dediğiniz gibi düşecekse zaten herhangi bir şey alınmaz. Uyarmak güzel ama korkutmak yanlış bence. Paylaşımlarınız için teşekkürler. Çok emek veriyorsunuz.

14BeğenmedimŞikayet

temel_teknik ()

@plywood , @FBA , @plywood , @HANÇER25 , @$$umutcan , @ali34 , @nmcman , @cancanim , @plywood

kendi bilgim yettiği kadarıyla ve sizlerde panik oluşturmamaya çalışarak,
grafikler üzerinde görsel ve içinde yazdığım yazılarla anlaşılır açıklamalar yapmaya çalışıyorum.
Gün ve Hafta sonu kapanış değeri itibariyle, 13 EMA 3. 7579 , 21 EMA 3. 7355 ve önceki en düşük seviye desteği olan 3. 7162 maalesef kırılmış görünmektedir.
Çünkü haftalık kapanış benim izlediği grafik platformunda 3. 6883 ve Altin in sitesinde 3. 6991 olarak görünmektedir.
Bizler her ne kadar Teknik Analiz ile belirlediğimiz destek ve dirençleri izleyerek kararlarımızı oluşturuyorsak da,
Piyasa yapıcıları da bizleri ters pozisyona düşürmek için çeşitli tuzaklar kurabilirler,
Tuzak yok ise destek kırılması şu anda gerçekleşmiştir.

Olası Fiyat hareketlerini ve STRATEJİLERİ yazacağım;

1- ) Fiyat 13 ve 21 EMA ve önceki en düşük seviye altında haftalık kapanış yapmış olduğu için normal şartlarda hemen Stoploss uygulanıp satış yapılması, ilk akla gelen en mantıklı hareket olabilir.

2- ) Fiyatın Desteği kırması gerçekleştikten sonraki bir kaç gün içinde, Fiyat tekrar Kırılan desteği test edebilir. Muhtemelen tekrar desteğin üzerine çıkamaz ve aşağıya geri döner.
Bu GERİ ÇEKME dediğimiz hareket olursa kırılmış olan Destek artık DİRENÇ konumuna gelmiş olur. İkinci olasılık gerçek olursa, 1. olasılığa göre biraz daha yukarıdan satış yapma imkanı olabilir.

3- ) Bana göre, EN ZAYIF olasılık olsa da, Fiyatın desteği kırmış olması Forexciler için kurulan bir TUZAK ise Fiyat tekrar kırdığı desteklerin üzerine çıkar ve 3. 862 - 3. 7162 yatay band içine girebilir ve hatta bu defa önceki en yüksek seviyeleri dahi test edebilir.

İşte piyasalarda böyle çeşitli olasılıklar olabileceği için,
Yorumlarda hiçbir zaman kesin ifade kullanmakta yarar vardır.

İyi hafta sonu ve tatiller dilerim.

bknz alt yorumum.

3BeğenmedimŞikayet

temel_teknik ()

@EuroTürk , @plywood , @HANÇER25 , @$$umutcan , @ali34 , @nmcman , @cancanim , @plywood
Dolar grafiği üzerinde sizin sorduklarınıza cevap olabilecek açıklamalarımı alt yorumdaki grafik içinde yazmıştım.
Yazdıklarımı okuyarak, kendinize uygun olan STRATEJİYİ uygulayabilirsiniz.
bknz alt yorum.

0BeğenmedimŞikayet

zerziv ()

Temel bey grafik yorumunuza ek olarak, ikili tepe yapıldığında günlük usd grafiğinde negatif uyumsuzluk ta oluşmuştu.

0BeğenmedimŞikayet

cüneytken ()

ya @temel_teknik abi @35zirve35 ablayada sürekli yardım teklifinde bulundugunuzu biliyorum aceleci yapısından dolayı gene 386 alım yapmış ne desem bilemedim .. siz bir şeyler söyleseniz ve oralardan alım yapan arkadaşlarda var

0BeğenmedimŞikayet

mat_02 ()

Hocam bu grafikteki eklemeleri nasıl yapıyoruz ema değerlerini

0BeğenmedimŞikayet

Kamer ()

Hocam paylasim icin cok tesekkurler. Bu grafikten sonra soyle yapmayi dusunuyorum:
tamamen tl'ye cikip 1/2'yle @elifbilgem hocamin isaret ettigi gibi 3. 63'e dolar al emri, kalan 1/2'yle de 2. 02'ye gumus al emri vererek aradaki kayiptan kurtulup kurlar buralara geri gelince de nakit lazim olursa kârla cikarim.
Ne dersin hocam?

0BeğenmedimŞikayet

Atabeyy01 ()

Çalışmanız için teşekkür ederim. Kardeşim 3. 706.. ile bugün 12k dolar aldım. Çalışmanızı değerlendirdiğimde düşüş beklentinizi görüyorum. Şu an zarar ile satmak mantıklı mı ? Pazartesi görmekte yarar var mıdır?

6BeğenmedimŞikayet

temel_teknik ()

DOLAR ile ilgili herhangi bir çalışma yapmamayı düşünüyordum.
Ancak tutarsızca; DOLAR ALIN ! DOLAR ALIN ! Yorumlarını gördükçe,
Dolar mağdurları daha fazla artmasın diye alt yorumumu hazırladım,

0BeğenmedimŞikayet

dolevega ()

Teşekkürler çok faydalı bilgiler.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum