Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0987 20:20:43
EUR 37.6602 20:20:43
USD 34.2538 20:20:43
ALTIN ONS $2645.6500 20:20:43

Grafiği gönderen: celik2119

Merkez bankası rezervlerinde son durum. Merkez bankasının 63.6 milyar dolar lık altını var. Dolar ve altın toplam rezervi 32.7 milyar dolar. Bu durumda 31 milyar dolar daha alırsa 63.6 milyar dolarlık altını ve sıfır doları olmuş olacak. Bu arada Simsek geldiğinden beri rezervlerde
100 milyar doların üzerinde bir iyileşme var. İyileşmiş hali böyle.

Yorumlar (12)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

3BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Evi kiraya verince de vergi ödeniyor. Üstüne kiracı evi heder ediyor. Üstüne kira artşına sınırlama geliyor. Yani ev alıp kiraya vermeyin diye ellerinden geleni yapıyorlar. Sonra da kiralar neden düşmüyor diye soruyorlar.

drtaskin için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

drtaskin ()

Hocam uzun vadede gelen temettülerden gelir vergisi de alınıyor yine de mantıklı mi

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

BORA_27 ()

Evet doğrudur, satma niyetim yok ancak yeni başladığım için, hisselerde emin olmaya çalışıyorum, sıkıntı olabilecek var mıdır diye, bütçem biraz kısıtlı o yüzden fazla alamıyorum olursa 1 tane daha ekleyebilirim, teşekkür ederim. @BORA_27

2BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Bunlara bir iki tane daha ilave yapabilirsiniz sepeti genişletmek için. Temettü yatırımında prensibimiz "mal satarak değil mal alarak zengin olunur". İşlemler tek yönlü olacak yani, sürekli alış.

BORA_27 için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

BORA_27 ()

Merhaba hocam, söylemiş olduğunuz yatırıma 3 ay önce başladım, aylık düzenli olarak maaşımın küçük bir kısmı ile alıyorum, Amacım hem ileride bana ek gelir olarak temettü geliri sağlaması hem de Yatırım olarak değerlenmesi, 4 hissem var ; Aksa, Ereğli, Doas ve Enjsa sizce bu hisseler nasıl ? uzun vadede sakıncalı olabilecek var mı ? ekleme veya çıkarma yapabilecek tavsiyeniz var mıdır ? teşekkürler. @BORA_27

0BeğenmedimŞikayet

secret22 ()

Teşekkürler. İş Yatırım son 10 yılın temettü şampiyonu diye geçiyor iş yatırım sizce alınır mı?

3BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Uzun vadeli yatırımda genelde düzenli karpayı dağıtan, sağlam şirketler tercih edilir. Ev kiraya vermiş gibi yıllık düzenli gelir elde edersiniz, hisseler de enflasyona yakın oranda değerlenir ama uçup kaçmaz. Bu şekilde düşünüp farklı sektörlerdeki hisselerden oluşan bir senet yaparsanız 5-10 yıl gibi bir vadede genelde enflasyonun üzerinde bir getiri elde eder, paranızın değerini korursunuz.
Örnek bir sepet Eregl, Alkim, Adel, Bagfs, Indes, Kchol olabilir mesela. Bunların alternatiflerini seçebilirsiniz. Kimya sektöründen Alkim yerine tuprs, gübreden bagfs yerine gubref, bilgisayardan indes yerine logo ve benzerleri değiştirilebilir. Temel ilkeler xu100'deki köklü şirketlere yatırım yapacaksınız, farklı sektörleri içeren bir sepet olacak ve en az 5-10 yıllık bir vadeyle gireceksiniz.

secret22 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Üretim için uzun vadeli yatırım gelmesi gerek. Onun için ülkede hukk güçlenmeli. Adamına göre olmamalı, üstünlerin hukku değil hukkun üstünlüğü olmalı. O da Simsek'in yapabileceği bir şey değil.

iskocyali03 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

iskocyali03 ()

Faize gelen yabancı faiz düştüğünde kaçmaya başladığında dolar rezervi hızla düşer, şuanki MB rezerv balon, kurun geleceği sıkıntılı, Ekonomi bakanımızın şuana kadar reel pozitif etkisi bence yok, üretim ihracat değilde tasarrufa ve vergilendirmeye gitmek günü kurtarır, ytd

1BeğenmedimŞikayet

Casillas ()

Halkbank alırdım? 2013yilinda 20TL üzerinde İMİŞ, şuan 15,6TL.

secret22 için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

secret22 ()

Merhaba, 5 yıldan daha uzun süreli hisse senedi alsaydınız bu hangisi olurdu? Teşekkürler.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum