Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 08:46:49
EUR 34.7748 08:46:49
USD 32.4684 08:46:49
ALTIN ONS $2337.9850 08:46:49

Konu: Altın ons günlük grafiğe göre yükselme ihtimali...

Not: Gelen verileri takip etmek gerekir ve bence bu hafta piyasa erken fiyatlamaz ise hafta sonu gelecek veriye göre yön belli olabilir. İşsizlik verisi yeşil gelmesi durumunda, önümüzdeki dönemlerde yükseliş gelebilir. İşsizlik verisi yeşil gelmesi durumunda ise geçici çıkışlara aldanmayın çünkü orta uzun vade grafikte düşüş gözükmektedir. Diğer haftalık aylık grafiklerimden görebilirsiniz. ytd

Yorumlar (26)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

2BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Şu an haftalıkta ve aylık grafiklerde düşüşte, günlük grafiktede Rsi düşüşte fakat Stoch seviyeleri diplerde sayılır. Bu yüzden zigzag çizerek düşmesi gerekiyor yani kademeli olarak az çıkıp sonra düşebilir eğer düşecek ise ve günlük grafikteki rsi seviyesini dip yaptıracak ise... Bu olmadığı sürece çıktığı gibi düşer sürekli... valla aralıksız 2 yıldız analiz yapıyorum grafikleri, sa vaş felan olmadıkça dip yapmadan tepeye gittiğini görmedim. Genelde kademeli çıkarken yarıya kadar düşer sonra tepe yapar, düşerkende aynı şeyi yapıyor. Bu dediğim olay günlük grafikte oluyor. şu anda yarı seviyenin Altın a indi çıkacak olsa bu kadar düşmezdi bence ytd

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, sitede kalma süresi, altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

sadettiin88 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Garanti_kazanç ()

Eylüle ne kaldıki

0BeğenmedimŞikayet

sadettiin88 ()

Odabence eylül fedinde olur diye düşünüyorum
Şuan beklemeye alırlar

By_tarafsız_adam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

By 1 ay önceki grafik oraya çıktı geldi zaten xD 2000 temsili bir rakam. üstüne geçmesi için hızlı ve yoğun bir geçiş olması lazım ki üzerinde kalabilsin. şu an onsler altta sıfır noktasında yoğunluk oluşturmaya çalışıyor. Böylece üste hızlı bir gidiş yapabilir. Örnek fed faiz arttırmayı bıraktığında bu yoğunluk oluşabilir. ytd

0BeğenmedimŞikayet

sadettiin88 ()

2000 lere gelmesi icin cok ciddi aksiyon lazım oralara gelemeden satış yiyor

-2BeğenmedimŞikayet

Teknik_100 ()

En azından çay çorba muhabbeti yapmamışsın

0BeğenmedimŞikayet

Teknik_100 ()

Biraz mantıklı yorum yapmışsın.

3BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Olay şöyle 1997 Altın da 1977 1957 ana destekler, bunların altına sarkınca otomatikmen 1934 e gitmeyi deniyor burada tutansanız ise 1927 sonra ana desteklerden biri olan 1917 eğer bunun altında kalıcı kapanışlar ve hafta kapanışı yapıyor ise demek ki toparlanamayacak ons yine aynı senaryolar olacak. Önce 1897 sonra 1877 ardından 1857 ana desteklerde duramazsa aynen devam ediyor. Burada rakip etmemiz gereken günlük grafikte rsi dip yaptıysa artık yükselişe geçmesi gerekir, yok dip yapmadıysa çıkışlar geçici olur Stockh seviyeleri aşağı yukarı hareket ederek Rsi seviyesini dibe getirir. Geçtiğimiz ay uyarmıştım. Dedim tam dip yapmadan çıkacak gibi duruyor ama dikkat edin dip yapmadığı için sağlıklı yükselmesi için tekrar kanal dibine değmesi gerekiyor diye. Önce yükseldi ama neticede kanal dibine geri dönüş yaptı :) daha tam dip yapmadı ama son düşüşlere yaklaşıyoruz. Ytd

maraz_42 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Onlar formasyon ben grafik analizi yapıyorum. Formasyon işlerine sitede daha çok eskiden bir kaç eleman vardı azaldılar ama @ASRN ye sorabilirsin. O bu tarz formasyon işlerine anlıyor, daha fazla ilgi gösteriyor. Ben daha çok grafik analizleri yapıp düşen ve çıkan trendleri yakalamaya yönelik analizler yapıyorum. Eskiden ilk başladığımda düşüşleri iyi yakalardım :) şimdi artık yükselişleride yakalamaya uğraşıyorum ytd

maraz_42 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

maraz_42 ()

grafıklere baya önem verıyordum bır ara senden iyi olmasın baya öğretmıstı ama 5 6 yıl felan oldu unutmuşum amaa biraz aklımda bişiler kalmış 1918 bir destek hacom demı 2 kere denemiş kıramamış kırarsa soluğu 1840 kadar gider diye düşünüyorum

0BeğenmedimŞikayet

maraz_42 ()

omuz baş omuz formatı vardı demı ustadım

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

1 ay önce attığım grafik tuttu. 1997 denemesi yaptı ama üstüne atmayı başaramadı, şimdi bu çizginin Altın da yeni bir kanal oluşuyor. Kanal anlam kazanınca size grafik atarım şimdilik izlemeye devam ytd

0BeğenmedimŞikayet

Greenblue35 ()

Tsk ederim yorum yaptığınız için.

0BeğenmedimŞikayet

İKİZLER58 ()

Merhabalar bugünki abd ufe verilerini yönde bekliyorsunuz?

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Haftalık kapanış olunca eğer yukarı kesişme olur ise kısa sürede 1977 rakamını görebiliriz. Bugün abd ÜFe verileri var mesela onlarda kırmızı gelir ise çıkış hızlanır bugün akşam ve yarın kapanışa kadar. Eğer yeşil gelir ise veriler muhtemelen haftalık grafikte yukarı kesişme olmadan geri bir düzeltme düşüşü gelebilir. Önce 1934'e inip destek almayı deneyebilir. orda tutunamaz ise daha aşağı inebilir. Şu anki görüntü yukarı çıkacak gibi duruyor, fakat ben yıllardır bu analizleri yaparken öğrendiğim birşey var ise ABD piyasayı oyalamak için verileri tam getirip, bu ay sonu fed kararına kadar çıkışı yavaşlatabilir ve fed faiz arttıracak muhtemelen onsleri geri düşüredebilirler ytd

Greenblue35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Greenblue35 ()

Bende önümüzdeki günlerde hemen 2200ü bulabilir sandim Anladim şimdi uzun zaman için görülebilecek rakamlar bunlar:)peki yakın zaman için nedir görüşünüz yani size göre:)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

evet orası 2000-2070 aralığı sert çıkar ise üstüne 2200 e kadar zamanla çıkabilir. Bu çizgiyi dikine çıkar ise 2000 görünüyor, az yatay gelir ise zamana yayarak yine eski tepe yaptığı 2077 gibi bir rakamda olabilir. Takip etmek gerekiyor grafikten, piyasa zamana yayarakta çıkabilir, aniden sertte çıkabilir. Onu ben belirlemiyorum sonuçta :) ytd Geçemez ise tekrar orta uzun vade düşüşe girecek onsler, taaki burayı kıracak desteği alabileceği hangi nokta var ise oraya kadar düşer, geride çıkar. Fakat bu iniş çıkışlar bizim için aylar hatta yıllar sürüyor :) Ortalama her yıl en az 2 defa inip çıkıyor.

0BeğenmedimŞikayet

Greenblue35 ()

Mavi çizginin olduğu bölgemi 2000 sert geçiş dediginiz yalnişmi anlamışım.

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Mavi bir çizgi çizdim grafikte, o bölgeyi sert geçer ise 2200 e kadar çıkabilir. Geçemez ise tekrar aşağı inip destek alması gerekebilir. Özetle üst kanala giremez ise altta kendine bir kanal yaratabilir ytd

0BeğenmedimŞikayet

Greenblue35 ()

İyi geceler tepe size göre 2000mi?

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

1997 geçilemez ise yani güçlü geçemez ise tekrar derin bir düşüşe girebilir onsler, orta uzun vade düşüşe girebilir. Şimdilik günlük grafikte yukarı kırdığını ve bu çıkış başladığını söyleyebilirim. Haftalık grafikte kesişme olmak üzere, eğer bu kesişmede olur ise günlük grafik tepe yapana kadar ilerler bence ytd

0BeğenmedimŞikayet

Greenblue35 ()

Tşk ederim yorumlariniz için, benim için önemli olan ons'un durumu.

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Genel olarak 2-3 ay ile 5-6 ay arası bir süre olabiliyor. Bazen geçen yıl olduğu gibi ülkeler arası gerginlikler bu süreyi kısaltabilir. Normal şartlarda dediğim kadar sürüyor. Haftalık ve aylık grafikler orta uzun vade grafikler olarak geçiyor. Genelde normal şartlarda 6 ay ile 12 ay arası bir sürede oluşabiliyor. Günlük grafik ise 1-3 ay arasında değişen zamanda tepe ve dip yapabiliyor. Bazen ülke gerginlikleri gibi şeyler, fed açıklamaları sert düşmesine yada sert yükselmesine neden oluyor. Yani genelde bu kadar sürsede verilere ve ülke gerginliklerine göre süreler kısalabiliyor. Örneğin dolar aylık grafiğe göre hareket ediyor. kanal dibine değene kadar hareketsiz ilerliyor, değdiği andan itibaren hızlı çıkışa geçiyor. Ben bazen düşebilir diye uyarıyorum, ons'den bahsediyorum, ons nin düşmesi gümüşün düşeceği anlamına gelmez, çünkü dolar arttığı sürece TL değeri fazla düşmez ytd

0BeğenmedimŞikayet

Greenblue35 ()

İyi geceler orta vade demek sizin için ne kadar bi süre?

0BeğenmedimŞikayet

Teknik_100 ()

Gunlukte ons 14 26 50 100 ma nin Altın da seyrediyor.
200 ma dan tepki aldı.
1934 ten veya 1943 en geç 1949 dan satis bekliyorum. Yatirim tavsiyesi olmayip teknik analizimdir.

0BeğenmedimŞikayet

Teknik_100 ()

Rsi 50 Direnc olarak çalışabilir. Bunu genelde dikkate almıyorlar nedense. Benim tahminim rsi 50 den tekrar satis yiyecek. Ytd

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum