Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 22:40:02
EUR 34.8238 22:40:02
USD 32.3379 22:40:02
ALTIN ONS $2301.8900 22:40:02

Konu: xag/ usd ana trende dair

Yatırım tavsiyesi değildir. Basit fikir paylaşımıdır.

Yorumlar (15)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

4BeğenmedimŞikayet

VforVendetta• ()

Bugün açıklanacak olan tutanaklar 2-3 mayıs toplantısının yazılı hali yani yeni bir durum değil. O toplantıda 0,25 puan faiz artmıştı. Burada önemli olan bu tutanaklara bakarak 3 mayıs ayında yapılan açıklamadan farklı bir nokta var mı ona dikkat ediyorlar genelde.

En son 3 mayıs fed açıklamasında ek sıkılaştırma ifadesini metinden çıkarmışlardı. Gelecek dönemde politikanın sıkılaşma dozu belirlenirken sıkılaştırmanın ekonomi üzerindeki gecikmeli etkilerinin dikkate alınacağı belirtilmişti. Bilanço daraltma hızının duyurulan şekilde devam edeceği açıklanmıştı. Eylül ayından bu yana aylık 95 milyar usd bilanço küçültüyor.

Şimdi bir yandan elindeki tahvili piyasaya satıp usd çekiyor. Diğer yandan faiz artışı ile tüketimi kontrol Altın a almaya çalışıyor. Bu baskı ortamında xag nin bu seviyede tutunabilmesi önemli tabiki de.

Burada bence önemli olan piyasa yapıcının iradesi biz geçmiş süreçlerde bunun tam tersi manzaralarda yani fed tahvil alıp piyasaya likit sunarken hatta bunu aylık 80 milyar usd seviyesine çıkarmışken faizler 0- 0,25 arasında seyredip likidin en bol dönemde dahi fiyat düşüşlerini trend dönüşlerini yaşamıştık. Xag usd 50 usd ye çıktıktan sonra bir adet parasal genişleme QE3 gelmiş olmasına rağmen o dönem tekrar o seviye test edilememişti. Piyasada o an oluşan algıdan ziyade piyasa yapıcının fiyatı nasıl yönlendirdiği önemli.

Sözün özü o anki yaşanan piyasa şartlarına emtianın verdiği tepki önemli. Bu kadar yoğun sıkılaştırmaya rağmen fiyatın hala tutunuyor olması ilerisi için bana umut veriyor. Yatırım tavsiyesi değildir.

0BeğenmedimŞikayet

olwayslose ()

Maalesef çok üzücü şeyler yaşadık hepimiz depremde:(Orası öyle... İNŞALLAH! Sağolun...

Asiii_ için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Asiii_ ()

Yıl içerisinde allahin izniyle gümüş 18,20 tl yi tlbazinda görecektir, orda bi değerlendirmeyi düsunun, anliyorum ancak bakin komsum yemedi icmedi 3ev aldi birinde oturdu,2sini kiraya verecem diye sevinirken 3de ağırhasar aldi ve suan hicbiri yok oturamiyorbile, oyuzden üzuntu sagligi gotururse hersey biter, nasil kismet imtihan 3oda olmazda 2oda olur ben inaniyorum insallah sizin...

olwayslose için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

olwayslose ()

SAĞOLUN... Maalesef :(İnşallah bu günler hayırlı günlere vesile olur! Güçlü olmaya gayret ediyorum da, güç te parayla artık, paran yoksa sağlıkta, güç te
olmuyor! Gene de yıkılmamaya gayret gösteriyorum, eksik olmayın...

Asiii_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Asiii_ ()

:((insan kaybetmeden kazanmayi doğru bildiginin malesef yanlis oldugunu acitecrubeyle öğreniyor, bicok kisi bunu yasiyor, sağlik herseyden önemli olani size bisey olmasin.. bazen hayr gordugumuzden şer, şergordugumuzden hayrcikar, evinizolsa baska biseyyasayacaktiniz belki hicbisey icin gec kalinmis degildir, ucuz olmaz pahali olur belki ama isteyin güclu durun inanin olur...

0BeğenmedimŞikayet

olwayslose ()

Sağolun! İnşallah! İnşallah!

VforVendetta• için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Manga ()

dosdum inan bu işlerle uğraşanların hepsi senin durumunda. inan bana. bak bir çok usta bile şimdi yok. hepsi battı.
inan çok üzüldüm

0BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Mevduatlar yuzde 38 e kadar cikmis durumda suan da dusuk mevduat derken

___Hakan__ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

___Hakan__ ()

Yüksek enflasyon ve düşük mevduat faizinin aynı anda olduğu dönemlerde paranın değerini korumak çok daha zorlaşır. Altın gümüş ve dövizde bekleyenler ev ve otomobil alanlara göre daha az kaldı. Seç- ime giderken dövize baskı geleceği belliydi ve oldu. Az kaldı döviz, altın, gümüşte hak ettiği değeri bulacak çok yakın zamanda. Ytd. İn? allah gönlünüze göre bir ev nasip olur.

1BeğenmedimŞikayet

VforVendetta• ()

Hayırlısı olsun diyelim. Ev önemli tabi . Umarım gönlünüze göre bir ev alırsınız.

0BeğenmedimŞikayet

olwayslose ()

İş bilmezliğim, aklımı kullanmamam beni bitirdi:(pişmanlıklarım çok:( ne edeceğimi bilemiyorum, çok şaşkınım çok!

VforVendetta• için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

olwayslose ()

İşte... :(bankaya kaptırdığım paramı, kurtarmak için ev almadım, üç dört yıldır al/sat yapmadan da gümüşte bekliyorum daha da yükselir diye... :(Akıl yok bende:(hem zaman kaybı, hem stres ve sonuç:kaldık kirada. , ne yapıcağımı bilmiyorum:(

Lalem için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Lalem ()

Keske bir daire alsaydıniz 375 bin aldigim daire 1 milyon 200 oldu

1BeğenmedimŞikayet

VforVendetta• ()

Bende gümüş 12 usd ye düştüğünde elimdeki tüm para ile ev almıştım. Hatta ev mi alsam gümüş mü alsam diye çok ciddi ikilemde kalmıştım. Sonra ev almak daha mantıkloı geldi. Sonrasında keşke gümüş alsaydım para 3 katlardı diyordum. Pişman olmuştum. 30 usd den donra roller değişti. Hayat bu ne olup ne biteceği belli olmuyor.

0BeğenmedimŞikayet

olwayslose ()

Yıllardır gümüşte sabit kaldım, ev almak için biriktirdiğim sermayemdi, al sat yapıyım derken erittiğim parayı buradan çıkartıyım derken ev almadım, elimdeki para pul oldu, şimdi en düşük yerden bodrum kat daire bile alamıyorum :(Canım çok sıkkın:(Yemedin, içmedim biriktirdim, üç yıldır a gümüşte hiç al sat yapmadan bekliyorum, keşke geçen sene bir ev alıyordum alsaymışım:(

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum