Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 00:59:39
EUR 34.9839 00:59:39
USD 32.2051 00:59:39
ALTIN ONS $2414.8350 00:59:39

Grafiği gönderen: Eragon_

BİST100

Market yapısı 4S de bozulmuş ve yönünü yukarı çevir menin ilk sinyalini vermiş durumda.

Alttaki block order, savunma hattı olarak çalışırmı takip edeceğiz. Bloğun Altın da 4S kapanış yapmadan tekrar yönünü yukarı dönerse ilk etapta hedef takribi 4.800 civarı olur.

Erafilmden senaryolar…

Yorumlar (29)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

2BeğenmedimŞikayet

Eragon_ ()

Düşünmen yeter valla.
Gönüller bir olsun, bi nebze de fayda olunabilirse, ne mutlu.
Birisi birgün “Allah razı olsun” derse yeter.
Daha ne isteyelim.
Lokum iyi gider kahvenin yanında :))
Çifte kavrulmuşundan :))

Hanım_Teyze için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Verdiğin şu bilgilere teşekkür yetmez aslında @Eragon_ yanında bir de kahve ister onun yanında da lokum veya çikolata- hangisini istersen, ne var ki bu teknik olarak mümkün değil:) olsa dükkan senin, valla.. kaydettim bazılarını tekrar teşekkür ederim..

Eragon_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Eragon_ ()

Emekliliğinin tadını çıkar tadını :))

Yeteri kadar bilgi yeter, fazlası zarar :))

deniz88 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

deniz88 ()

Allah allah neden müşavir olamayalım dur bir iki bişey öğreneyim belkim olurum iyi dedin sen bunu. Bilgiye değil kişiye ünvan... ))) şaka bir tarafa emeğine sağlık.

1BeğenmedimŞikayet

Eragon_ ()

Amin hepimize inşallah

AHMET_TY için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

AHMET_TY ()

Degerli bilgileri paylastiginiz icin tesekkürler hocam kazanciniz bereketli olsun

1BeğenmedimŞikayet

Eragon_ ()

Önem sırasına göre:

1- brüt kar marjı
2- özkaynak karlılığı,
3- hisse başı kar artış oranı
4- borç/ özkaynak oranı
5- fk oranı
6- nakit üretme gücü

Bunlar tabi, orta- uzun vadeli yatırımlar için geçerli. Kısa vadeli yatırımlar için temel analizden ziyade, teknik analize bakmak daha mantıklı.

AHMET_TY için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

AHMET_TY ()

Sayin hocam hangi oranlara bakicaz

3BeğenmedimŞikayet

Eragon_ ()

Rica ederim ne demek, teşekküre değmez.

Finansal analiz derya deniz, yap analizini yapabildiğin kadar. O kadar fazla oran, analiz ve değerleme yöntemi var ki.

Ben 4 yıl eğitimini aldım, 2 yıl staj, meslekte 26. yılım. Ama şunu söyleyebilirim. Basitçe 3-5 tane temel hesaplama yöntemiyle, şirketin mali yapısı, karlılığı vs hususlarda bilgi sahibi olunabilir. Sonuçta muhasebe, müşavirlik yapmayacaksın, hisse alıp satacaksın. Bu 3-5 oran yeter de artar bile.

Bakmayın, sitede bu mesleğin içinde egosu tavan kişiler mevcut. Bu işi ulaşılmaz göstermeyi seviyorlar. Basit 3-5 hesaplamayı bilin yeter hepimize.

@deLiogLan_ @deniz88 @16paramıknatısı @Eragon_

0BeğenmedimŞikayet

deLiogLan_ ()

Ahaha şöyle söyleyeyim o zaman inşallah yanılmaz :)))

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Öyle şeylere az güvenirim.. şimdi aklıma gelmiyor ama burada bu türden birkaç üçkağıt mevzusu konuşulmuştu.. neydi ya? X kurum bugün 5 tl olan ve 10 tl olmasını beklediğini söylediği bir kağıdı ertesi gün satıyor; öyle bir şeyler.. bunu tarihiyle beraber bir yere kaydedicem, bakalım çıkacak mı?

deLiogLan_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

deLiogLan_ ()

Iş Bnk buna % 138 kâr potansiyeli var diyor bilgin olsun :D:D

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Benim için de sorun yok, terste olsan bile rahat uyuyacağın kağıtlar.. diye bir sınıflandırmam var; ekgyo o kategoriye giriyor..

0BeğenmedimŞikayet

deLiogLan_ ()

Bakalım yarın bu hisseyi nasıl fiyatliyacaklar ters fiyatlarlarsa emin ol gittiği yere kadar kovalarım bu kağıdı ben çok güveniyorum buna.

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Teşekkür ederim Halil, sen de iyi ki varsın.. bol bereketli kazançlar..

1BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Sefan olsun.. ellerin dert görmesin, aghol için tekrar teşekkürler..

1BeğenmedimŞikayet

deLiogLan_ ()

Senmi benmi bayılıyorum bu tür konuşmalarına iyiki var :)) @Hanım_Teyze

1BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Eline sağlık @Eragon_ az önce ben de inceledim, aynı şeyleri düşündüm.. brüt karın artması önemli gerçekten, firma sektördeki rekabet gücünü arttırmış, aferin..

Şunu birkaç hafta düzenli olarak yapsam var ya, kimseyi olmasa bile kendimi inandırabilirim :))

0BeğenmedimŞikayet

Eragon_ ()

Gece gece iyi güldüm valla

1BeğenmedimŞikayet

deLiogLan_ ()

Emeğine sağlık dostum sağolasın çok tsk ederiz :))

1BeğenmedimŞikayet

Eragon_ ()

Gyo lar yıl içi Çeyrek lerde genelde fazla kar açıklamazlar. Yıllara sari inşaatlar çeyreklik dönemlerde beyan edimezler.

Lakin, buna rağmen satışlarını ve en önemlisi brüt kar marjını arttırmayı başarmış. Özellikle brüt kar artması sektörde rekabet gücünün artması demektir.

Gerçi dönem net karı artış oranı, satışlardaki artış oranından az, bu olumsuz gibi lakin dediğim gibi yıl içi dönemler çok da şeyetmemek lazım :))

Hissenin ederini en çok arttıran unsurlardan biri brüt kar marjı, bir diğeri de hisse başı kar. Hisse başı kar değil ama kar marjı artmış.

Özetle, ben de beğendim. Umarım fiyata yansır.

0BeğenmedimŞikayet

deLiogLan_ ()

Bilançoların yorum ustası eline su dökemeyiz yaw :)) @Eragon_

1BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Bilanço, favök, fk pdd, market yapısı falan bana soracaksın @Eragon_ ne anlar? Neyse, o cevap versin bakayım doğru cevap verebilecek mi? :D

0BeğenmedimŞikayet

deLiogLan_ ()

Bir baksana sana zahmet bana da bir arkadasim gönderdi ben beğendim:)

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Biz de üst seviye ing bildiğimizden öyle yazmadık, 3. 4. seviye hikaye kitaplarını geçemedim daha ben.. yeteri kadar okumuyorum ki, geçemem tabii :( bu aralar azıcık anlamaya çalıştığım bir konunun bildiğim adı bu; o yüzden..

0BeğenmedimŞikayet

Eragon_ ()

Ne demek dotum, bu arada ekgyo bilançosu görmedim. Nasıl durum vaziyet

0BeğenmedimŞikayet

Eragon_ ()

O dediğinin türkçe si :))
Tam çeviri değil ama market yapısı price action ın en önemli unsuru, bir nevi kendisi diyebiliriz.
Ben dilimizi tercih ettiğimden öyle şeyttim :))

1BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Eline sağlık @Eragon_ market yapısı price action değil, de mi? O mu yoksa?

1BeğenmedimŞikayet

deLiogLan_ ()

Emeğine sağlık dostum :)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum