Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0724 06:42:01
EUR 34.6776 06:42:01
USD 32.3134 06:42:01
ALTIN ONS $2318.3650 06:42:01

Konu: Marketler suçlana dursun firmalar zam yapmaya dvm

Yorumlar (21)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

msar_ ()

Aynen hocam haklısınız birde faiz inince düşük faizli kredi çekeceklerini sanıyorlar maalesef

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

coca colayı orijinal markada başka markette 3 e alırken bahsettiğim marketlerde, çakma hoka molayı 5 liraya almayı kabul ettiğim kanısına nereden vardınız? kullanıcı adım mı öyle bir izlenim veriyor? yazım tarzım mı?

zimilox için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

bir kısım vatandaş inanıyor; lütfen... alım gücümü düşürenin bim ve şok ve a101 olduğunu düşünmeyi düşünmüyorum..

0BeğenmedimŞikayet

karambahtıkaram ()

Sn@celik2119 bey meselenin özü de bu zaten size ve tüm arkadaşlara iyi akşamlar ve bol kazançlı günler diliyorum, saygılar.

5BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Bir market pahalı ya da kalitesiz ürün satıyorsa daha ucuz ya da kaliteli satan marketten alırsınız. Serbest piyasa böyle bir şey. Bunu insanlar 1000 senedir yapıyor. Yalnız şu anki mesele o değil. Enflasyona faiz indirimi değil de marketler sebep oldu algısı oluşturmaya çalışıyorlar. Vatandaş da inanıyor.

2BeğenmedimŞikayet

zimilox ()

Ben bireysel olarak fiyat ve kalite mukayesi yaptım kendimce. kaliteli birinci sınıf ürün fiyatına üçüncü sınıf en zayıf ürünü satıyorlar haberlerde adı geçen marketlerde.. Ama ezberlenmiş birşey var halk dilinde ucuz market değil mi? . Aslında çok pahalıya geliyor insanlar uyanmalı bence.

karambahtıkaram için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

tekaüt06 ()

Enflasyon ve dövizin düştüğü yıllarda başarı kendilerinindi, enflasyon yükseldi, döviz alan vatandaş ve marketler sorumlu oldu.

0BeğenmedimŞikayet

karambahtıkaram ()

Bu marketlerin satış politikası bu..

1. kalite ürünlere her zaman piyasadan yüksek etiket fiyatı olarak satışa sunarlar...

Bu marketler için önemli olan kendi fabrikalarında ve diğer fabrikalar kendi markaları ile ürettirdikleri ürünü satmaktır..

Bir çok üründe kalite ve fiyat mukayese denğesini yakalayamazsınız, saygılar.

0BeğenmedimŞikayet

zimilox ()

coca colayı orjinal markada başka markette 3 e alırkan bahsettiğiniz marketlerde, çakma hoka molayı 5 liraya almayı neden kabul ediyorsunuz.

Hanım_Teyze için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

zimilox ()

Bence siz ucuz ürün satan adı Altın da marketler ile kaliteli orjinal ürün satan market fiyatlarını karşılaştırın. ucuz diye millete ezberletmişler aslında üç harfli marketler hiç uzuc değil orjinal üründen daha pahalı etiket fiyatları var birebir inceledim. Halktan birisi.

0BeğenmedimŞikayet

karambahtıkaram ()

Enflasyonla ciddi manada mücadele edilmedikçe fiyatları kontrol Altın a alabilmek mümkün değil..

Toptan fiyatlar perakende fiyatların üzerinde seyrediyor, saygılar.

koruturk_palmiye için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

zimilox ()

haberlerde adı geçen markete gittim. maralle diğer kaliteli mal satan sssaralle markadan daha pahallı fiyatta idi.
kipton çay uyduruyorum ki ismi reklam olmasın LLlipton orjinal çaydan daha pahalı etiketliydi.

1BeğenmedimŞikayet

koruturk_palmiye ()

enflasyon için marketler pahalıya satıyorsa , bakkallardan alalım ! ucuzmu sizce

yada ucuz neresiydi, bunlar sizle dalga geciyor

tavşana kaç tazıya tut...

1BeğenmedimŞikayet

karambahtıkaram ()

Tespitleriniz gayet yerinde, özellikle çalışma saatleri konusu... fazla mesai kavramı ortadan kalktı...

Enflasyona sebeb olan bir günah keçisi bulmaları gerekiyordu...

Onu da marketlerin üzerine yıktılar...

İşin garip tarafı 2018 yılının ekim, kasım ve aralık ayında topyekün enflasyonla mücadele programı adı Altın da yapılan uygulamaya bu marketler destek vermişti..

O günden bu güne maaş ve ücretle çalışanlar enflasyon karşısında alım gücünü kaybederek bu günlere geldiler...

Bizim Milletimiz sorgulamaya pek alışkın değil... ! Saygılar.

0BeğenmedimŞikayet

tekaüt06 ()

Çok övdükleri, kâr amacı gütmeyen hatta zararına satış yaptıklarını iddia ettikleri marketlerle, tukaka ilan edilen market arasında yapılan fiyat kıyaslamaları dolaşıyor basında mirim, gördünüz mü?

captain34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

gelinen noktaya gelinmesine izin vermeselerdi o zaman? bu yöntemle enflasyon düşecek ve alım gücümüz artacaksa eyvallah... sizce böyle bir şey olacak mı? çocuk oyalar gibi işler bunlar, ben saçma buluyorum... hedef şaşırtmak gibi hatta belki..

captain34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

captain34 ()

dostum, Sizi ve düşüncenize katılıyor olsam da öncelikle zincir marketlerin adeta kartel olması yolunda bunlar bu kadar büyürken biz bunları denetleme ve kontrol bazında elimizde ki enstrumanlar yeterli mi bazında çalışma yapılmadı ise gelinen noktada yapacak bir şey olmadığı için karşıdan seyir etmek gerekiyor diye düşündüm

0BeğenmedimŞikayet

Scarew99 ()

Sorun buna inanan bir kitle var

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

yüksek enflasyondan zincir marketleri sorumlu tutmak kadar saçma bir şey hayatımda çok az duydum.. çalışanlar sigortalı mı, çalışma süreleri makul mü, düzgün mal mı satılıyor, ürünlerin son kullanma tarihleriyle oynanıyor mu vs... bunların keşke, hepsine bakılsın hepsi denetlensin.. ama ortaya enflasyonu bunlar yaratıyor diye bir laf atıp onu denetlemeye girişmek çok... şey bir şey, laf da bulamıyorum.. saçma kelimesi yeterli gelmiyor..

0BeğenmedimŞikayet

karambahtıkaram ()

Bunun gibi 6 liste daha var..!

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum