Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0675 01:24:33
EUR 34.7339 01:24:33
USD 32.5072 01:24:33
ALTIN ONS $2392.1450 01:24:33

Konu: fed ve doların değer kaybı

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

Uzun vade grafik her nedense her seferinde farklı değerler gösterebiliyor. Siz de kontrol edebilirsiniz. Bu grafiğe göre fed den önce 30 cent civarı olan gümüşün sürekli dip yükselttiği görülüyor diğer bir değişle dolar ın değer kaybı.
2003 Eylülden sonra ise dolar daha hızlı bir şekilde değer kaybetmeye başlamış.

Yorumlar (10)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Alt yorum strateji ve sabır kazanır bozacının şahidi şıracı analizcilerin geriye dönük paylaşımlarını okursanız tuzağa düşmezsiniz Yt

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bir önceki dip bir önceki tepe ve bir sonraki dipten baktığımızda yükseliş yönlü grafiğimizde dirençlerimiz bu şekilde düzeltme yapana kadar buradan takibi yapılabilir.

İkinci grafiğimizde yukarı devam edeceği varsayımı ile en son yaptığı dip ve tepeye göre düzeltme yapması halinde geçerli seviyeler. Tepe değişirse düzeltme yerleri değişir.

Düzeltme seviyeleri 0,5 21,496 0,618 21,280
20,973 aşağı kırılmadığı sürece yön yukarı
@Kuşçu69 @Rest_tu_Rest

1BeğenmedimŞikayet

Kuşçu69 ()

Teşekkür ettim hocam

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Kuşçu69 @Rest_tu_Rest
69,820 den gümüşe geçtiğim dolar ı 70,706 dan gram artırarak tekrar dolara geçtim.
Dolara geçerken miktar değiştirmiyorum geri çekildiğinde gümüşe geçerken ise biraz dolar ilave ederek alttan çıktıklarımı yukarı doğru çekmeye çalışıyorum.
11,52427 ve 11,64090 seviyesinden eklediklerimin birazıyla parite yapıp ortalamalarını düşürmeye çoğunu elde tutmaya devam inşaallah.
Alt yorum.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Gene ifade hatası yapmışım aferin bana üçüncü parçayı 5 kere çıktım 5 kere geri girdim tekrar çıkmayı başaramadım.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Ali_Cesur sorunuza cevaben yazdığım alt yoruma verilen dl ye ve kimsenin düzeltme ihtiyacı hissetmemesine bir mana veremedim. Bu dl yi siz verseniz hem bana soru sorup hem de dl vermeniz eşyanın tabiatına aykırı kişiye özel verilen cevaba bir başkasının dl vermesi o da olacak bir şey değil.
Yazdığım yorumun öncekiyle bir çelişkisi de yok elindekinin çoğuna sahip çıkmak uygun yerden girip birazıyla parite ederek ortalama düşürmek ki sonrasına baktığımızda defalarca fırsat vermiş.
Bir de alt yorumdaki ifade hatamı düzeltmek istedim ben üç küçük parça çıktım iki parçayı çıktım girdim tekrar çıktım ve onları tekrar girmeyi başaramadım. Üçüncü parçayı ise 5 kere girdim 5 kere çıktım onu da tekrar girmeyi başaramadım bu üçüncü hafta işlem yok.
Takipçilerim için belirtmiş olayım önceki izlediğim yolda farklılık yok.

İşlem yapmakta tereddüt etmemin sebebi dolar endeksindeki geri çekilme karşısında altının yukarı tepki vermekte çok zayıf kalması. Bu gün endeks gene 105 seviyesinin altına inmiş altın ons endeks bu seviyeye yakınken 1786 yı geçmesine karşılık bu gün 1765 i bile görmemiş.

19,451 aşağı kırılmadığı sürece gümüşün yönünün yukarı olduğunu ve aşağıyı beklemektense elinde gümüşü az olanlar için bu seviyeden aşağısının birazıyla parite giriş çıkışı yapmak şartıyla aralıklı kademeli alım fırsatı olduğunu düşünüyorum. Çünkü gümüş sürekli parite ile ortalama düşürme imkanı veriyor ytd.
Şu an bir alt desteğe geldi aşağısındaki ana destekler 20,548 20,142 19,563 dirençler 21,458 21,903 22,272 22,716 23,295

-1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bu kademeleri ne zaman girdiniz ? 3 gün önceki paylaşımımda 21,12 seviyesindeydi 20,90 civarına çekildi 21,668 e kadar da parite ile çıkış fırsatı verdi. Ben şimdiye kadar hiç çıkış yapmadan eklemedim gene de siz bilirsiniz. Elinizdeki toplam imkan ne kadar onu da bilmiyorum. İsterseniz sık aralıklarla ekleme yapmaktansa birazıyla parite çıkışı yapıp desteklere indikçe de bir miktar dolar ekleyerek devam edin. Ytd.
Ben ekleme yapınca birazıyla giriş çıkış yapıp çoğunu tutuyorum. 60,50 civarı girdim 3 küçük parça çıktım ikisiyle bir kere geri girdim aşağıda bekliyor üçüncü parçayı da beş kere çıktım 5 kere geri girdim. O da yukarıda bekliyor.
Ben sık aralıklarla işlem yapmıyorum.

Ana destekler 20,952 20,549 20,147

Ali_Cesur için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ali_Cesur ()

Resat hocam 1000 dolar lik 4 defa kademe girdim. fakat saris firsati vermedi daha da dusuyor. En son 21.240 aldim. Yine satis firsati vermedi dustu. 21.240 dan asagidaki desdek 20.90 mi, yeni alim icin orayi bekliyelimmi.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Sabah 10,26 dan itibaren dolar endeksi yükselmeye devam etmiş fakat rasyo sabahki seviyenin gene altında kalmış dolar endeksinde aşağı oynama olduğunda ise rasyo aşağı sert iniyor.
Durum böyle devam ederse Gümüşte geri çekilme sınırlı kalır hatta yukarı dönme ihtimali de hala var. Tek sıkıntı endeksteki düşüş karşısında altını n çok zayıf kalması.
Alt yoruma göre değerlendirme yapanlar sanırım karlı çıktı. Ytd.

3BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Kuşçu69 @Rest_tu_Rest

Şu an ilk düzeltme seviyesine yakın bir yerden yukarı tepki vermiş durumda buradan devam etmesinin şartı 20,703 seviyesinin aşağı kırılmaması ve 21,955 seviyesini yukarı kırması bu değerlendirmeyi 4 saatlikte oluşan ters omuz baş omuz formasyonuna göre düşündüm.
Aksi taktirde tekrar düzeltme beklenebilir.
Elinde gümüş az olan için yukarı devam etme ihtimali de düşünülerek buradan itibaren terste kalmakta göze alınarak ekleme yapılıp desteklere çekilmesi durumunda aralıklı kademeli eklenip dirençlerde de bir kısmıyla parite ile çıkış giriş yapılarak toplanabilir.
Düşüş olması halinde kar etmek çok kolay ancak yükseliş ihtimalini de göz ardı etmemek lazım çünkü yukarı devam halinde erken çıkış yapan için telafi etmek zor.
Sonuç itibarı ile şu ana kadar aralıklı kademeli alım yapanın çıkış fırsatı bulamadığı olmadı ve bir noktada parite fırsatı bularak düşük ortalama ile topladı Ytd.

Günlükte destekler 20,952 20,549 20,147 19,574 18,844 16,736
Dirençler 21,457 21,862 22,266 22,842 23,576 25,694

Uzun vade aylık grafikten baktığımızda 21,531 seviyesi kırıldığında üstündeki hedef 27,650 olarak görünüyor.
Aralık ayı itibari ile toparlanmanın devam edeceğini 22,842 kırılabilirse yeterli olabileceğini geri çekilmeler hatta sarkmalar olsa da yönün yukarı devam edeceğini bekliyorum. Daha önce yanıldığım gibi gene yanılabilirim Ytd.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum