Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0780 01:59:04
EUR 34.7616 01:59:04
USD 32.2648 01:59:04
ALTIN ONS $2326.9500 01:59:04

Konu: Gümüş yükselen dipler yükselen tepeler ve rasyo

⭐⭐Diebright ()
Gümüş

20.51 alınanı 20.68 usd gönderdim. 1s al vermiş, 2s al vermek üzere ancak 4s de dip yapıp al verseydi keşke. Günlükte zaten al zaten kaybolmamış. O yüzden daha iyi bir alış yeri gelir mi bilemiyorum. Umarım gelir de daha çok almak nasip olur ve daha yüksek kar ile satarız.

Yorumlar (6)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Ö_F_Tuğcu ()

@Diebright Vakit ayırıp bilgi paylaştığınız için teşekkür ederim. Sağ olun. :)

Diebright için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Evet 4s ve günlükte inişin ortasında al verip tekrar yukarıya yöneldiği oluyor. Özellikle 4 saatlikte daha belirgin örnekler var. Fakat geçmiş örneklere de baktım fiyatlar öyle bir durumda fazla da yükselemiyor. Mesela 27-28 Ekim tarihleri arasındaki fiyat hareketlerine 4 saatlik grafikte bakarsanız en fazla 20 centlik bir yükseliş getirmiş. En güzeli günlükte de dipten çıkışa geçmiş ve daha kısa periyotlarda al veriyorsa almak. O zaman iyi yükselişler geliyor. İleriye yönelik tahminlerde günlükten değil de daha uzun dönemli fiyat hareketlerine bakmak lazım. Olası oluşumları değerlendirmek gerek. Mesela ABCD formasyonu oluşumu var mı ya da nasıl bir formasyon oluşumu göze çarpıyor? ABCD formasyonu gibi yükselen dipler varsa 1. Dalga çıkış sonra yükselişin başladığı dibi kırmadan düzeltme hareketi ardından 2. dalga yükseliş gibi. Düşüşte de nasıl bir oluşum var mı bakmak gerek. Unutmamak lazım bu formasyonların çalışma olasılığı %50 dir her zaman.

Ö_F_Tuğcu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ö_F_Tuğcu ()

@Diebright PEki Stocks RSI düşerken tam dip yapmadan inişin ortasında tekrar al verirse, günlük ve 4 saatlik RSI için soruyorum, tekrar alıma geçmek mantıklı olur mu? Sizin gözlem ve tecrübeleriniz nelerdir? Gerçi 4 saatlikte atlamak maskas farklarıyla biraz zor, o yüzden parite tercih ediyorum. YTD

Bir de; günlükte ileriye yönelik tahminlerde kullanılan indikatör var mıdır? Daha teknik analiz bilmediğim için indikatörlerle iş götürmeye çalışıyorum yeni yeni.

Siz de YTD olmadan tecrübe paylaşabilir misiniz? Teşekkürler cevabınız için

Diebright için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Stoch RSI genelde doğru çalışan ancak biraz geriden gelen bir indikatör. Al verdiğinde zaten alım bölgesine bir süredir gelmiş oluyor. Kısa vadede günlükte aslında dip yaptıktan sonra güzel al veriyor. Günlükte şu an tepede. 1s ve 2s daha kısa gün içi işlemler için kullanılabilir. En güzeli günlük dahil tüm kısa periyotlarda dipten al bölgesine girmiş olması ve günlükte de dipte yeterince kalıp çıkışa geçmesi. Günlükte tepeye yakınız hala al veriyor ancak buradan düşerse güzel düşer. 22 Eylül ve 5 Ekimdeki düşüşler gibi.

Ö_F_Tuğcu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ö_F_Tuğcu ()

@Diebright RSI 1-2-4 saat ve günlük al sinyallerinin çakışmış olması mı gerekiyor alım için? 4 saatlik RSI tam tepe ya da tam dip yapmasını mı tercih etmek gerekir kısa vadeli alımlar ( 1 - 20 gün arası vadeler) için ya da kısa vadede günlük RSI ye mi bakmak gerekiyor. tepelerden hemen dönmüyor. tek başın RSI ile yön bulamadım :(

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Gumus yüzde 7 yukselıse ragmen kar satışları yüzde 1.5-2 cıvarında yüzde 3 kar satıs 20.40 a tekabül edıyor

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum