Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0700 16:51:40
EUR 34.6514 16:51:40
USD 32.3627 16:51:40
ALTIN ONS $2287.5300 16:51:40

Grafiği gönderen: Gırdali

Gırdali ()
Platin
GRAM PLATİN ANALİZİ:
Gram platinde eylülden beri mini yükseliş trendi devam ediyor. Mum oluşumları (yani fiyat etiketleri), sarı çizginin üzerinde kaldığı müddetçe endişe edecek bir durum yok. Sarı çizgi şuan 514 lira düzeyinde. Düşüş başladığında sarı çizgi tahminen 510 lira düzeyine inecektir. Dolayısıyla bu hafta takip edeceğimiz seviye 510 lira. Fed toplantısından bir gün sonra, gram platin fiyatı bu seviyenin üzerinde kalmayı başarabilirse, ben de bir parça platin alırım.

Yorumlar (25)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

yeni_acemi ()

sterlin alalım mı:)

yeni_acemi için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

yeni_acemi ()

eylül 22 ing 75 faiz artırır mı? olursa sterlin uçarmı 21 50 ye? yada 50 yaparsa ne olur yine çıkarmı? dolar dn fedden etkilenirmi?

Gırdali için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Serkansener ()

Sağolun hocam sterlin var biraz 20.96 ortalama onda durum ne olur sizce sevgiler saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Gırdali ()

Sorunuz olursa her zaman beklerim, bilgim oranında cevaplamaya çalışırım. Ben de yeterli bilgi sahibi olmadığım, kararsız kaldığım durumlarda diğer arkadaşların bilgisine başvuruyorum. Site bu açıdan faydalı. Ancak bilginin yanısıra, biraz teknik analiz öğrenmeye çalışmanızı tavsiye ederim. Sizin açınızdan bu daha yararlı olurdu

Serkansener için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Serkansener ()

Hocam iyi ki varsınız hakkınızı helal edin bizim gibi acemilere ne sorsak cevap veriyorsunuz allah ne muradınız varsa versin sevgiler saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Gırdali ()

Aslında FED öncesinde değerli metallerde olmak bence riskli. Zarar etmeden satış yapmanız, riski düşürmek adına olumlu. Fed den sonra yükseliş devam ederse, yine alırsınız. Ancak asla full almayın. Paranızı 5 e bölüp, 1 parçası ile ilk alımı yapın derim. Yine de karar sizin

0BeğenmedimŞikayet

Serkansener ()

Hocam 5.30 makas atıyor platinde hep 5.30 dan sonra çıkıyor fede kadar bozmak ta fayda var diye bozdum 5.30 dan sonra 600 olsa fayda yok saygılar sevgiler

0BeğenmedimŞikayet

Gırdali ()

Aynıdır muhtemelen. Banka bazen makasi 3 liraya düşürdüğü gibi, bazen de 15 liraya kadar çıkarabiliyor. Dönem dönem değişiyor. Neye göre makası ayar ladıkları konusunda fikrim yok malesef

0BeğenmedimŞikayet

Nick_fury ()

Diğer bankalar cıldırinca bende biraz artiriyim demistir

0BeğenmedimŞikayet

Gırdali ()

Zarar olmadan sattıysanız, durum nötür sayılır

0BeğenmedimŞikayet

Serkansener ()

S a hocam platini aldığım fiyat 535 sattım iyi mi yaptım sizce saygılar sevgiler

0BeğenmedimŞikayet

yeni_acemi ()

şu an fiba plaitn makas 11 kuruş bu farka hiç rastlamamıştım hep 4 yada 5 kuruş oluyodu. sizin kaç acaba fibamı kullanıyorsunuz?

0BeğenmedimŞikayet

__AVK__ ()

3 kahve verildi hocam

0BeğenmedimŞikayet

yeni_acemi ()

valla sanki temmuzda olanlar oluyor gibi 2 ileri bi geri gümüşte aynı platinde sinsize harekete geçmişler gibiler :) bide povıl kargası güvercin takliti yaparsa :)

0BeğenmedimŞikayet

yeni_acemi ()

evet dha mantıklı garantiye almak lazım pazartesiye kadar bekleyebilirim :) ama şeytan dürtüyor ekrana bak diyor :)

1BeğenmedimŞikayet

Gırdali ()

:) Ben FED in kararını bekliyorum. Ne olacağını bilemediğim birşeyi almak istemiyorum. Yükselirse yüksekten almak sorun değil benim açımdan, yeterki yükseliş devam etsin

0BeğenmedimŞikayet

yeni_acemi ()

platin çkatırmadan artıyor ne yapalım? :) sinsice artıyor bu 2 saattir :)

0BeğenmedimŞikayet

yeni_acemi ()

yani demek istedigim, 22 eylülde fed 0 75 açıklarsa metaller olumsuz etkilenmicek üşmicek yada çıkmıcak. 22 den sonra abd nin avrupanın faiz dışında yapacakları ekonomik vesaire işler demekki metalleri etkilicek

0BeğenmedimŞikayet

yeni_acemi ()

yani demek istedigim, 22 eylülde fed 0 75 açıklarsa metaller olumsuz etkilenmicek üşmicek yada çıkmıcak. 22 den sonra abd nin avrupanın faiz dışında yapacakları ekonomik vesaire işler demekki metalleri etkilicek.

1BeğenmedimŞikayet

yeni_acemi ()

demekki piyasa 0 75 fiyatladıgına göre şu anda 0 75 in metallere etkisi yok çünkü şu anda metaller ne iniyor ne çıkıyor karasızlık içinde. demekki dediginiz gibi fed 22 eylülde 0 75 artırsa bile metaller bu seviyede olcak ama başkanın konuşması agrasig olursa metaller düşebilir. tşkler

2BeğenmedimŞikayet

Gırdali ()

Temmuz ayında FED başkanının konuşması piyasa tarafından güvercin bulunduğu için gümüş ve platin arttı. Sadece faiz oranına odaklanmayın, FED başkanının söylemleri daha önemli olacak. Çünkü piyasa 0.75 baz faizi muhtemelen önceden fiyatladı

0BeğenmedimŞikayet

yeni_acemi ()

platin grafiginizi inceledim. benim şöyle bir tahminim var sizce nasıl? temmuzda 21 de avrupa 0 50 faiz artırdı. temmuz 27 de fed 0 75 artırdı. fedin 0 75 artırması metalleri etkilemedi metaller artmaya devam etti. hatta temmuz 21 le 27 arasıda artmaya devam etti. peki aynı şeyler şimdi olur mu yada çaktırmadan oluyor mu yani metaller çaktırmadan azar azar artıyor mu? çünkü temmuzda fed avruapaya göre 0 25 daha fazla artırmasına ragmen metaller artmaya devam etti 0 25 fark bile etkilemedi. şimdi fedin metalleri düşürmesi için 0 25 ten daha fazla farkla faiz artırması gerekmiyor mu?

0BeğenmedimŞikayet

yeni_acemi ()

merhba, herhalde perşembe günüydü platinden çıktım. bu sitede tabela 528 gösterirken almıştım makas falan 532,5 olunca ne kar ne ziyan olcaktı. bu sitede tabela 538 olunca 170 lira :) karla sattım ama fiba beni sinir etti 538 olunca makas 7,5 a çıktı hiç böyle yapmıyordu fiba. platin artıyor makasıda çok fazla artırmaya basladı. zaten platin düşecek diye düşündüm hemen sattım. ondn önce platin bu sitede 505 lirayken almıştım onuda sattım ondanda 270 tl karım var. ama onda hata yaptım 505 e aldıgımı satmasaydım hala satmamış olur beklerdim.

1BeğenmedimŞikayet

Gırdali ()

Platinden çıktınız mı yoksa beklemeye devam mı?

1BeğenmedimŞikayet

yeni_acemi ()

teşekkürler girdali

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum