Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 06:51:18
EUR 34.7748 06:51:18
USD 32.4684 06:51:18
ALTIN ONS $2337.9850 06:51:18

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Yaklaşık 2 hafta önce Altın notunda bi yükseliş hareketinin yaklaştığını dile getirmiştim ETF ve hedge fund pozisyonlanması ile ilgili grafikleri paylaşarak. Nitekim data odaklı hareket etmenin faydasını gördük ve altın güzel bir yükseliş yaptı. Ancak son haftaki işlemlerde ETF'lerde kar realizasyonu görüyoruz. Çıkış barlarının yükselmesi pek iyiye alamet değil. Her ne kadar hedge fund tarafı net alıma geçmiş olsa da ikisinin ortak hareket ettiği bir senaryo daha olumlu olurdu.

Öte yandan endekslerdeki pozitif hareketin özellikle SPX'de 4170'lere doğru biraz dinleneceğini düşünüyorum. Böyle bir senaryoda değerli metallerde de ufak bir geri çekilme görebiliriz. Ancak daha önce de dile getirdiğim gibi 1750'nin üstünde kaldığımız müddetçe yukarı hareket ufak ufak devam edecektir. O yüzden şimdilik orta- uzun vadeli plan yapanlar için eldekini tutmak en doğrusu. Kısa vadeli trade edenler 1750 ihtimalini göz ardı etmemeli. Ağustos ayının 2. yarısına doğru yüksek bir volatilite görebiliriz (endeksler odaklı). Herkese iyi haftalar dilerim.

Yorumlar (19)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

2BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Hocam maşALLAH siz her olasılığı düşünürek farklı alanlarda yatırım yapmış ve kendinize A planı hazırladığınız gibi B planını da yapmışsınız. Açıklamalarınız çok mantıklı

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Böyle dönemlerde daha çok eldekini korumaya yönelik yatırım yapmak daha makul. Çünkü politik ve ekonomik belirsizlikler ileriye dönük bir yatırım stratejisi oluşturmayı çok zorlaştırıyor. Buradaki en kritik konu tahvil krizinin gelme ihtimali. Eğer böyle bir durum olursa dünyada likidite kıtlığı nedeniyle tüm varlık sınıfları çok ciddi değer kaybına uğrar. Burada bahsettiğimiz likidite trilyonlarca dolar lık bir büyüklük (dünya tahvil büyüklüğü 120 trilyon dolar).. Dolayısıyla çok sıkıntılı bir dönem yaşayabiliriz. Ancak bu ihtimal var diye de yatırım yapmamak çok mantıklı olmaz. O yüzden ben şimdilik eldeki yatırımları tutuyorum. Büyük eklemeler yapmıyorum. Özellikle gümüş ve altını n bence önümüzdeki dönemde en azından portföy dengesini sağlaması açısından bir faydası olacaktır. Bunun yanında blue chip dijital paralar, ABD nasdaq endeksinden temettü ödeyen belli hisseler ve aynı şekilde olurda işler tersine giderse diye Bist'den yine temettü ödeyen 2-3 hisse bulundurulabilir. Tabi herkesin kendi takdiri. Selamlar..

EDEP_ve_VEFA için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

İyi akşamlar hocam, umarım iyisinizdir. Piyasa biraz kendini topladı gibi duruyor, en azından tdi verilerinden önceki olumsuz hava yok. Sayın hocam siz nasıl görüyorsunuz durumları, nasıl düşünmemiz bizim için faydalı olur bu zamanlar da. Selamlar

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Merhaba hocam öyle bir durumda ciddi olarak Altın ons sizce en kötü senaryoda hangi seviyeler görebilir felaket senaryosu olarak sadece görüşünüzü merak ettim?

1BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Bilgilendirme için teşekkür ederiz hocam

11BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Kötü senaryo dediğimiz resesyon ise, tarihte resesyonlarda Altın ve gümüş hep prim yapmıştır. Yok eğer büyüme devam edecekse değerli metaller yine yolunu bulacaktır. Fakat burada beni korkutan husus şu. Şİmdilik FED yalnızca sözlü olarak piyasayı yönlendiriyor. Aslında bilanço küçültmesi henüz çok küçük seviyelerde ve zirvesinden yaklaşık 140 milyar dolar uzakta. Eğer olurda 2-3 trilyon dolarlık bir küçülmeye gidecek olursa bu genel mana da bir nakit krizini tetikleyebilir. Bu durum değerli metaller de dahil olmak üzere tüm varlık sınıflarını daha ciddi etkilyebilir. Ancak ABD'de seçim öncesi buna girişeceklerini pek sanmıyorum. O yüzden şimdilik en azından Kasım- Aralık aylarına kadar ben eldekileri tutmaya devam edeceğim. Yine de herkesin kendi kararı. Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

Aydınlı_AYDIN ()

Usta dedigin adamin mesajlarini oku neyin ustasi? Sadece atiyor ya tutarsa.. her sey cizgiyle olsa zengin olmustu zugurt aga

_sans_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

_sans_ ()

Usta selam!
ne olacak bu onslar böyle?
ışık yok mu ufukta?

Aztoler3954 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aztoler3954 ()

Ve usta sahneden çekilir...

1BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

İyi akşamlar hocam, biraz erken davrandım bugünkü düşüşle son alımımıda yaptım, keşke daha sabırlı olabilseydim diyorum kendime ama son 2 senenin en iyi rakamlarıydı. Umarım en yakın zaman hiç kimse terste kalmaz ve herkes bol bol karla çıkar bu kasvetli günlerden. Sayın hocam daha kötü senaryolar gözüküyormu ufukta ? Selamlar saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Telafi_ ()

Tşk. ler Usta

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben bu içinde bulunduğumuz dönemde pek hareket etmiyorum açıkçası. Güçlü dolar karşısında tüm enstrümanlar eriyor ancak dolarda da kalmak seçenek değil malum enflasyon var. O yüzden şu sıra yatırımcılar için orta- uzun vadeli bir portföy oluşturup kenara çekilmek en doğrusu gibi. Filler tepişirken arada ezilmeyelim :) Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

İyi günler hocam, daha güzel günler geleceğinden eminim lakin bu sıra piyasa iyi gözükmüyor:) bize ne tavsiye de bulunursunuz; ekran kapatmak da dahil olmak üzere ? Selamlar saygılar

1BeğenmedimŞikayet

__AVK__ ()

Teşekkür ederim

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

euro 'yu en son 0.99-1.00 seviyelerinde aldım ve benim için euro faslı kapandı. Haftalar önce 1.12'lerdeyken 1.09 ve aşağısında 0.99'a kadar 5 adet emir yazdığımı paylaşmıştım. O emirler çalıştı ve benim için euro faslı bitti. Bundan sonra yeni bir alım yapmayacağım. Ancak benim kendi stratejimden bağımsız objektif bir not olarak şunu belirtmemde fayda var: Euro bölgesini ayakta tutan yegane dinamik Almanya idi. Şu anda Almanya tarihinde neredeyse hiç görülmemiş bir olay olarak dış ticaret açığı veriyor. PPI 37% geldi dün. Yani çanlar Euro bölgesi için çalıyor. O yüzden euro da çok daha sıkıntılı bir döneme de girebiliriz. Burada ECB'nin ne yapacağı önemli. Ancak ben dediğim gibi Euro ile ilgili defteri 0.99'da kapattım. Selamlar.

__AVK__ için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

ETF ve hedge fund tablosunu hafta içi değerlendiririz ama önceki paylaştığım nottaki düşüncelerim şimdilik aynen devam ediyor. Bu şekilde yüksek bir volatilite beklediğimi daha önce belirtmiştim zaten. 1750'li seviyelere geri çekilmenin sürpriz olmayacağını da biliyorduk. Önümüzdeki hafta bu bölgeden uzaklaşmazsa yukarı hareketlerin devam edeceğini düşünüyorum. Ancak dediğim gibi hafta içi verilere tekrar bir bakıp öyle yorum yapmakta fayda var. Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

__AVK__ ()

euro beklentiniz nedir hocam

1BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

İyi akşamlar hocam, ortalık yine toz duman oldu hocam, durum nasıl gözüküyor sizce ve bize ne tavsiye edersiniz? selamlar.

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Geçtiğimiz hafta yukarıdaki notta ons 1801'iken endekslerdeki geri çekilmeye bağlı olarak 1750'lere doğru bir düşüş görebileceğimizden bahsetmiştim. Kısa vadeli işlem yapanların dikkatli olması gerektiğini de belirtmiştim. Nitekim bu hafta o senaryo gerçekleşiyor. Ben bir süre yüksek volatilite göreceğimizi düşünüyorum. 1750 önemli bir seviye. Kırmadığımız müddetçe bir problem yok. ETF ve hedge fund tablosunu da ofise geçince paylaşacağım. İyi haftalar dilerim. YTD.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum