Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0721 03:25:06
EUR 34.9058 03:25:06
USD 32.5427 03:25:06
ALTIN ONS $2329.4700 03:25:06

Grafiği gönderen: karambahtıkaram

Sahi biz bu modele neden geçmiştik, hatırlayan var mı?

https://t.co/PgNgajHF4M

Yorumlar (14)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

bilge_adam1 ()

Çin halkı ne kadar çok ezildi o diktatrlükte biliyormusunuz, siz bir gece aklınıza gelipte çin olcaz diyemzsiniz, çünkü üretip satacak şeyiniz az, veya satılan ürünlerin hammeddelri hep dıştan.

MrOpen için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

gumusunfendii ()

besliyomiyo dostt
ne yediklerini bi bilsenn

etacarter için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

anonimlesitirilmis_uye_174962 ()

Yani 40 yıl sonra ben 72 yaşında olacağım ve ülkem gelişmiş olacak bana ne faydası var?

0BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

Dost sendede nüfus 1 milyar 402 milyon olsaydı belki onuda bulamazdim yahu buda büyük bı etken adamlar o kadar nüfusu iyi besliyor tekerleği donderip :)))

Gold71 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

MrOpen ()

Bu ayrı bir konu, ben dış ticaret açığı ve ihracat odaklı politika için konuştum :)

künefeci_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gold71 ()

Abi o kadar para var hala börtü böcek yiyorlar :)
İyi denilecek miktarda gelirim var ama eski alım gücüm yok gelir fazla olsa ne olur?

1BeğenmedimŞikayet

künefeci_ ()

20 yıldır ülke yönetiyorlar tek problem bu mu sizce. Hazinenin talan edilmesi, kullanılmadığı halde yapılan havalimanları, geçş garantili köprüler...

0BeğenmedimŞikayet

Mennan_usta ()

Çinmi:)))
Abd olmasa yine açık verir
Fazla vermez:))
Abd ihracat ve ithalat rakamlarına yıllara göre bir bakınız!
Biz Çin degiliz, asla da olamayız!

0BeğenmedimŞikayet

BuNickTamYirmiDörtHarfli ()

Hepsine tamam peki kaç zaman daha devam edecek sence bu sistem ?
Kaç ay sene dönem?

0BeğenmedimŞikayet

MrOpen ()

İstiyorsunuz ki her şey bir kerede olsun, ama yazdıklarımı ANLAYARAK OKUYUN.

ÇİN, ihracat odaklı büyüme, ucuz iş gücü politikasına ve reformlara 1978 yılında başladı, ve 1993 yılına kadar sürekli dış ticaret açığı vermiş, TAM 15 YIL boyunca her yıl. 1993 yılında son açık verdiğinde ise 12 milyar dolar açık verdi, 1994 yılında ilk defa 7 milyar dolar fazla vermiş.

1990 yılı, ülkenin ekonomi büyüklüğü 360 milyar dolar iken, 2000 de 1.2 trilyon dolar, 2010 da 6 trilyon dolar , bugün ise 15 trilyon dolar.

1978 yılında kişi başı gelir 150 dolar iken, bugün 11500 dolar. Yani vatandaşın bu gelire sahip olması 40 yıl sürmüş. Yani ÇİN bir kerede ÇİN olmadı.

Türkiyenin ise daha 2 yıl olmuş bu politikaya geçmesi, ve ilk yıllarda açık vermesi gayet olağan ve normal bir durum.

BuNickTamYirmiDörtHarfli için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Tuttu_Fırlattı ()

Yapın bakalım nasıl bir yorummus allah allah...

0BeğenmedimŞikayet

BuNickTamYirmiDörtHarfli ()

Ben çok merak ediyorum
Yapar mısınız?

0BeğenmedimŞikayet

MrOpen ()

Şimdi yorum yapacağım da neyse :)

1BeğenmedimŞikayet

koruturk_palmiye ()

onların cıkarına ama halkın cıkaırn aolmayan method
yada belki ben yanılıyorum şuanki alım gücü halkın cıkarına...

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum