Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0766 10:21:43
EUR 34.7554 10:21:43
USD 32.2593 10:21:43
ALTIN ONS $2318.6950 10:21:43

Konu: Gümüş Ons Aylık Grafikteki Yarasa 13.75-14 Dolar

Peki sevgili gümüş sever dostlarım. Yoğun istek üzerine özel olumsuz olan bu Yarasa çalışmamı da paylaşıyorum sizlerle.

Ne gümüş ons 14 dolar mı diye geçiyor insanın aklından ama teknik tekniktir ve ben sadece bir analistim. Olumlu olumsuz ne varsa gördüğümü paylaşmak isterim.

Şimdi bu gümüş ons aylık grafik üzerinde bir Yarasa yani Bat de denen harmonik formasyon çalışmamdır. Aylık olarak uzun vade olduğunu söylemek mümkün. Aslına 4-5 dolar bir düşüş olursa çok da bir şey kalmamış. Ki zaten aylık sağ köşede oluşan Kayan Yıldız ve birlikte Akşam Yıldızından sonra sürekli düşmüş de göreceğiniz gibi.

Amma ve lakin daha önceki Cypher şifre fm ve tamamlanmış Yengeç fm çalışmalarım ve hedefleri nedeniyle de gümüş ons öncelikle bana göre buralardan bir yerlerden en azından tepkisel yükselişler görmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Yani sanmayın ki önce ne diyordun sonra ne diyorsun. Hepsi teknik içindeki ihtimallerdir. Özelikle 4-5 dolarlık yükseliş bana göre normaldir. Yalnız sonrasında eğer ki düşen trend kırılır da yükselen trende girersek bu çalışmam iptal olmasa bile ertelenir. Ama yükselen trende giremezsek gecikse de çalışabilecek bir potansiyele sahiptir.

Bu çalışmada Yarasa D noktası 13.75-14.00 dolar civarındadır yani kısaca. Tabi öyle de olsa direkt çalışacak hemen inecek diye bir durum hiç bir zaman olmaz ve piyasa her zaman dalgalı hareket yapar yani yükselir düşer vs hatta bu dalgalarda çok kazananlar da olur ve sonunda hedeflere bir şekilde gider. Sonuçta bu gümüş ons dolar bazında. Ama dolar yükselmeye devamı ettiği sürece TL bazında çok düşmeyebilir yahut yükselebilir de. Sonuçta ons olarak geçen yıldan daha düşük seviyeler gördük ama TL bazında dolar yüksek olduğundan TL gümüş gram fiyatı geçen yılın 2 katı da sayılabilir.

Her neyse formasyonu asıl iptal edecek seviye 29.10 üzerinde kapanışlardır. Ancak cypher şifre fm gideri de 27-28 dolar olacağından oraya ulaşsa bile kırması daha düşük bir ihtimal gibi geliyor düşündükçe.

Vadesini zamanını bilemem ama tahmin yürütülebilir de. Tabiki bu bir teknik ihtimal olsa da ileride çok daha farklı teknik ihtimaller çıkabilir ancak mühim olan bir durum da hareketli ortalamalar saatlik günlük haftalık aylık vs Altın da kaldığı sürece bunun olması çok da zor değil diye düşünüyorum. He tabiki şu an 18.03 den 200 aylık hareketli ortalama EMA ve 18.46 dan 50 aylık MA tutuyor gibi. Bu da yükselişe geçecek yahut tepkisel yükseliş alacak bile olsa güzel bir dip seviyeleri sayılabilir kanımca buralar. Yani 14 dolar dipleri gelmeden önce güzel bir dip olarak şu an bulunduğumuz 18 seviyeleri de güzel bir dip olabilr diye düşünüyorum.

Asla yatırım tavsiyesi olmayan teknik ihtimallere dayalı kurgusal senaryolardır. Eğitimsel amacı da vardır. Kesinlik ve garanti içermez unutmayalım dostlar. Biraz uzun oldu ama idare edin lütfen. Detaylı açıklamak yorumlamak istedim. Cümleten bereketli kazançlar dilerim.

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

Yorumlar (21)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

En ürkütücü görünen bu ama ihtimal sadece olur mu olmaz mı kesin diyemiyorum. Neden olur neden olmayabilir bozulur yazdım analizimde ama hala aktif. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Net_X ()

çok teşekkür ederim. gayet iyi anladım sayın @M_yıldız

M_yıldız için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

@Net_X tabiki bunlar varsayım . tahmin . bakmanız için güzel gorseller :) tavsiye değildir. ytd

1BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

@Net_X 1 bakınız . ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

@che_guavera1341 abi bu ihtimal hakkında ne dersin

0BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Eline sağlık kardeşim

emrah19 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim. Yani ihtimal görünce olumlu olumsuz atmak aslında gerekli bence. Ben de bazen insanları içkillendirmek istemem atmam vs ama artısıyla eksisiyle yazdıktan sonra yanlış bir şey olmadığını hatta faydalı olduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar en olmaz çok düşük ihtimal dediğimiz durumlar bile olduğu oldu. Yine aklımızda bulunsun da en azından insanlar ihtimalleri bilip daha bilinçli nv yatırım yapsınlar. Yoksa tabiki hiçbir şeyin kesinlik ve garantisi olamaz. İyi hafta sonları

emrah19 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Evet hocam ben görmemiştim bu grafiginizi, yine insanlari iskillendirmemek icin düşüncemi tekrar edeyim. Bu ihtimal var ama bu ihtimali düşük görüyorum ben. Sizin de elinize sağlık hocam.

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

@emrah19 alttaki yorumu senin için yazmıştım etiketi koymamışım

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bu da benim aylıktaki çizdiğim versiyonu senin haftalıkta çizmiş olduğunla aynı yani fark etmez birebir aynı ve hatta günlükte de aynısı çizilebilir. Tabi mumlar açısından rsi vs açısından farklılaşma olabilr ufak nüanslar onlar fikirsel açıdan bilgi verebilir.
Evet ilk etapta ben de direkt bir 13.75-14 civarına düşme beklediğimi söyleyemem. Çünkü daha kısa vadeli haftalık günlük vs RSI baya düşük yerlerde olduğu için mesela öncelikle en azından tepkisel de olsa yükselişleri dener diye düşünüyorum. Ya da tamamlanmış Kelebek ve Yengeç nedeniyle vs. Hatta bu grafiğin Altın da detaylı açıklama yazdım nasıl olur nasıl olmaz. Okumak isteyen herkese tekrar hatırlatmış olalım bu vesileyle.
Çalışmalarında başarıların devamını diliyorum bu arada güzel kardeşim

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bazı grafiklerden grafiklere göre ufacık farklar olabiliyor dostum ama sakıncası yok aşağı yukarı benzer rakamlar işte sonuç olarak PU da var 4s ve günlük RSI yani bu anlamda sa olumsuz görünmüyor teknik olarak bu grafiğe göre daha kısa vade için konuştuğumuzu belirtmek gerektiği zamanlar. ytd

dogrusubende24 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

dogrusubende24 ()

bir kaç gün önce, 17 ) dün 27'ye kadar indi 4h'de

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bu arada aşağıdaki aylık RSI göstergesine dikkat ederseniz, 50 bölgesinde yani orta seviyede tutunmaya çalışsa da tutunamamış ve ortalamasının da Altın a inmiştir ancak şu an 40 seviyesinde RSI da bir önceki aylar öncesindeki dip seviyesi durumundadır. Yine de rsi dipte veya aşırı satış bölgesinde değildir. Eğer oralara inmek isterse ki burads 30 seviyesi RSI için asıl dip çizgisi ve daha altı ise aşırı satış bölgesi olarak anılır. Lakin daha önce rsi tekrar bi yukarı 50 seviyesine en azından ataklanmak ds isteyebilir eğer en diplere gidilecek olursa bile. Biraz karmaşık gibi gelebilir bilmeyenler için ancak bilenler ne demek istediğimi anladı. Yani RSI olursa daha dip bölgelere giderse fiyat da 14 dolar ları görmesi kaçınılmaz sonucu da olabilr. Neyse ki daha önce günlük RSI kısa vadede dip yapmış ve yükseliş eğilimi yani grafikteki belirttiğim gibi en azından tepkisel de olsa yükseliş göstermesi ihtimali daha olumlu görünmekte gibi. Bakalım gelecek neler gösterecek. Böyle ara ara güncellemeler atabilirim grafik çalışmalarımda yatırım tavsiyesi olmadan.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Eyvallah güzel kardeşlerim teşekkür ederim. Petrol üzerinde yorum şeklinde vardır ama dolar endeksi üzerinde çalışma yapmadım sadece yorum olarak RSI ile negatif uyumsuz olduğu ve fazla şiştiğini düşünüyorum dolar endeksinin ama FED öncelikli aktör olduğundan teknik bir yerde kısır kalabiliyor. ytd

CanŞenliği için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

CanŞenliği ()

Hocam sağolun vaar olun. dolar endeks çalışmanız varmı. Gümüşü dolara abritaj yapmayı düşünüyorum. Teşekkürler...

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Emeğe verilen saygı baş tacıdır. Ve emeğe saygı gösteren herkes bir şekilde kazananlardır. Saygılar cümleten

Dzn_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Dzn_ ()

Emeğe her zaman saygımız var sonuçta ortada bir çalışma var her ne şekilde olursa olsun saygılar

2BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Estağfurullah ne demek güzel düşünceniz yeterli. Ben fikir üretmeyi ihtimal bulmayı seviyorum öyle analiz olsun diyerekten. Lakin burası gümüş sayfası ve ben olsam da olmasam da öyle güzel öyle verimli teknikçilerin olduğu, yetiştiği, daha samimi ve güzel bir ortamdır. Çok eğitici de bir sayfadır bence çok önemli bir değerdir gümüş sayfası. Gerek Altın . in sitesi içinde gerekse bir çok site içinde çok önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyorum. Güzel insanların mekanı. Acemisi uzmanı her seviyeden insanların kolaylıkla buluşabildiği bir noktadır. Ben de bu sayfada olmaktan hep mutlu oldum. Katkım olmasına da sevinirim.

Dzn_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ben teşekkür ederim Myz abi senin de eline emeğine fikirlerine sağlık her daim

1BeğenmedimŞikayet

Dzn_ ()

Size hakkım dolmuş sayın boss borcum olsun

1BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Tsklee @BossVurguncu eline saglık . ytd

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum