Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 07:22:53
EUR 34.8238 07:22:53
USD 32.3379 07:22:53
ALTIN ONS $2301.8900 07:22:53

Konu: BTC CME Vadeli İşlemler Gap Boşluğu 02.07.2022

Günaydın değerli dostlar,

Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güzel, mutlu, sağlıklı bir haftasonu geçirmeniz dileğiyle..

CME, dünyanın en büyük türev alım satım borsasından birisidir ve crypto piyasasının özelliklerinden birisi de 7/24 işlem yapılmasıdır ve çoğu geleneksel borsalarda, belirli bir açılış ve kapanış zamanına tabidir.. Haftasonu ve tatil sürecinde oluşan fiyat farkına ise GAP kısacası boşluk denilmektedir.. Zira CME boşlukları zaman belirlenmeksizin bu GAP'lar genelde doldurabilir % 90 ve btc 2020'de ki CME vadeli işlemlerinde GAP BOŞLUĞU bıraktığını ifade etmiştim, traderların bu GAP boşluklarını doldurması için gerekli sürenin ise 3 ay gibi bir zaman dilimine de tekabül ediyor olduğudur..

CME vadeli işlemler haftasonu kapalı olduğu için ve geçtiğimiz haftalarda kısacası Haziran'ın 20'sinde de ifade ettiğim gibi o gün ABD'de "Ulusal Bağımsızlık Günü" idi ve bu nedenle ABD borsaları o gün (20 Haziran Pazartesi) günü kapalıydı.. BTC'de dün attığım ve grafikte de bu GAP boşluğunun CME borsasında 18.525$'a iğne attığı da gözüküyor ve kısacası bu boşluk (19.080$-18.460$) civarı bölgesi idi ve kısacası 65$'lık bir boşluk kalmış olduğu göze çarpıyor..

İğne atılan bu seviye ve bölgenin şimdilik dolduğunu belirtmek isterim ki bu bölge, gözden kaçmış bir durum maalesef sözkonusu bile değildir bu iğneler boşluk doldurmasına da tekabül etmektedir.. CME BTC boşluğu, her yatırımcının dikkate alması gereken bir başka ilginç göstergedir ve traderların yakından takip ettiği bir husustur diyebilirim.. Bu demek değildir ki BTC bu seviyeye yeniden gelmesin, ve daha aşağı yönde risklerini uzatmaması gibi bir durum sözkonusu bile olamaz.. BTC daha evvel görülmemiş biçimde güçsüzleştiği görünüyor haftalık MA200'ün Altın da kapanışlar yapıyor ve sebeplerinden birisi ise; dün de ifade ettiğim gibi Haziran ayını 2014-2015'ten beri ve aylık bazda bile daha önce hep yeni bir döngü başlattığı aylık MA50 ortalamasının bile altında nötr bir kapanış gerçekleştirdi..

Maalesef burası değişik bir mecra; Kimi egosunu, kimi yolunu, kimi de bir türlü hayatta umduğunu bulamadığı gibi eksikliğini gidermeye çalışıyor.. Bizim ülkemiz gerçekten çok tuhaf ki, burada bile engellersin ve sende engellisindir yine de seni çevrimdışı takip eder ve kısaca bilen kişileri her daim takip ederler ama ondan daha çok bildiğini kanıtlamaya çalışırken bile üstünlüğünden, taviz bile vermezler böyle de (devamını getirmeyeceğim).. Aslında bilmediğimiz ve öğrenmeye, çabalamaya uğraşmaktan o kadar geriyiz ki, eğitim ve gelişimden o kadar çok uzağız ki, bu kişiler kendilerini kanıtlayanlardan daha da üstün gözükme çabası içinde ve her daim bu mecrada da olmaya maalesef ki devam edeceklerdir..

Konfiçyus ne demiş;
Bir işi bilen yapar..
Az bilen akıl verir..
Bilmeyen ise eleştirir..
Yapamayan da çamur atar demiş..
Bu sözün arkasından diyecek birşey pek yok gibi..

Herkese bereketli ve bol kazançlar..

Yorumlar (6)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Panalgine ()

Bu hesap sahsimindir size bu hesap üzerinden saygsizlik yapıldığına dair bir ifade çıkarabilir misiniz ? Yok umrumda değil benim keyfim engel attım diyorsanız o sizin karakteriniz.

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Yapmak zorunda olduğumu düşünmüyorum? .. Orada engel tuşu var, isteyen istediğini engeller ve kim ne düşünüyorsa düşünsün.. İster buna ego desin isterse kibir desin.. İlla bir sebebi vardır.. Ben beni kale alan kişilerle yola devam ederim..

Panalgine için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Panalgine ()

Peki neden engel attınız bir açıklama yapacak mısınız?

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Sevgili ve sn. @Panalgine karşınızdaki kişiyi tanımıyorsanız şayet, önyargılı olmamanızı tavsiye ederim.. Yıllar önce ismi lazım değil hocam diye gelen ve altkoin soranlar ve bazı şeyleri öğrenip kendink geliştirenlere saygın her daim sonsuzdur ama saygı da kusursuzluk edenlere engel attığım doğrudur.. Buna en başta Lost'u senin savunduğun gibi, ve burada her kimse kimseyi savunmak zorunda değil olmamalıdır da..

Aylar önce CME GAP BOŞLUĞU ile ilgili teknik ve temel açıdan sayfayı bilgilendirmiştim.. Ben tekniğe, temele bakarım ve aynı zamanda kişilerin tecrübesi varsa saygı duyulması gerektiğini en başta savunanlardan olduğumu bilin yeter, altta ki CME GAP BOŞLUĞU ve grafiği ve analiziyle birlikte incelemenizi rica ederim..

Bol kazançlar..

1BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

@CoDeX© değerli teknik bilgilendirmeler için teşekkürler bazıları için çok güzel bir söz var ilk 6 ay anne sütü şart :))) iyi hafta sonları dost anlayan anlamıştır.

1BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

Hayırlı Günler huzurlu sağlıklı tatiller işlerinizde kolaylıklar dilerim Hocam elinize sağlık güzel paylaşım için teşekkürler sağolasınız.
Hocam son paragraf da tam yerini bulmuş isabet olmuş.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum