Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0675 09:10:28
EUR 34.7339 09:10:28
USD 32.5072 09:10:28
ALTIN ONS $2392.1450 09:10:28

Konu: btc cme gap boşluğu & btc grafik 01.07.2022

Günaydın değerli dostlar, çalışan tüm dostlara kolay gelsin..

Herkese Hayırlı Cuma'lar..

BTC CME vadelilerde geçtiğimiz senelerde şuan grafikte de gözüken ve Aralık 2020'ye tekabül eden ve CME GAP BOŞLUĞU bıraktığı gözüküyor.. btc (20K$-19.666$) Altın da daha önceden de bu GAP bölgesinin doldurulacağını da ifade etmiştim ve dün itibariyle bu GAP BOŞLUĞU'nun altına gelerek (19.080$-18.460$) bölgesine de tekabül etmekte olduğudur.. 2 hafta önce yani haftasonuna denk gelen ve 18 Haziran'da BTC'nin BiTSTAMP borsasında 17592.78$'a doğru iğne attığı kısacası bu GAP BOŞLUĞU'nun dün itibariyle dolduğunu ifade edebilirim.. CME vadeli işlemler haftasonu kapalı olduğundan geçtiğimiz haftalarda bu boşluk ABD borsalarının kapalı olmasıyla birlikte dolmamıştı.. Yukarı yönde ise diğer CME GAP BOŞLUKLARI grafikte gösterildiği gibidir;
(27.355$-28.920$) - (34.455$-35.180$) seviyelerinde yer almakta olduğu göze çarpıyor..

SEC, Grayscale ve Bitwise'nin BTC Spot ETF başvurusunu reddettiği göze çarpıyor.. Grayscale'in başvuruyu reddetmesinden sonra SEC'e dava açacaklarını yeniden ifade ettiler.. Her alanda olduğu gibi ve şimdilik ABD piyasaya ızdırap çektirmeden kimseye kolay kolay para kazandırmayacak gibi görünüyor.. BTC hacimsiz ve sığ hareketlerine şimdilik devam ediyor ve markette değişen pek bir şey yok gibi ve gelelim BTC'nin kısa vadeli grafiğine;

BTC'de aylık kapanış mumu olarak şimdilik 2017 ATH seviyesinin üzerinde kapattığı göze çarpıyor ve BTC'nin dün en düşük 18595.60$'ı test ettiği ve aylık kapanışta ise gece saatlerinde BiTSTAMP borsasında 19.960$ seviyesinde kapattığı görünüyor.. BTC'nin uzun yıllar sonra aylık MA50 seviyesinin bile altında kapatarak nötr bir görünüme şimdilik devam ettiği göze çarpıyor ve ister istemez yatırım yapan her kişinin kısa vade de şuanlık yükselişlerin satış fırsatı olarak bakmasına sebep oluyor olduğudur..

BTC'nin şuan saatlik grafik akışında 20 SMA yeşil çizgi HO üstünde kısacası % 0236 FiB seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor kısa vade de bu seviye üstünde duramazsa aşağı yönde yeniden 18595.60$ ve 18 Haziran'da ki en düşük test edilen seviyesi 17592.78$'ın altında kapanışlar yapması BTC'yi maaselef ki haftalık 300 MA desteğine doğru destek- güç almasına mutlaka sebep olacaktır..

Yukarı yönde ise kısa vade de 19807.12$ kısacası % 0.382 FiB seviyesinin üzerinde tutunursa yukarı yönde yeniden dik4gen kutusu bölgesi olan 20.8K$ civarı ve üstüne basa basa ifade ettiğim gibi 21.868$ ve ardından haftalık en önemli direnç seviyesi de olan haftalık MA200 22.5K$'a doğru ivmelenmesi adım adım sözkonusu olacaktır.. Saatlik MACD şimdilik MACD çubukları kısalmış nötr bir konumda, RSI ise 50 seviyesinin altında kaldıkça o da nötr bir durum göstergesi niteliğindedir..
Şimdilik herkese bol kazançlar..

Yorumlar (10)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Tşkler değerli @KRAL001 @Sufi123

@vedatblg07 ;
Her zaman olduğu gibi yine ve yeniden düşüş olabileceğini herkes şuan da bilebilir ve şuan teknik veriler de zaten çok kötü durumda.. btc her ne kadar 18 Haziran'dan bu yana ilk yüksek dibi oluşturduysa da ancak yatay ve eğimli direnç seviyelerinden ve noktalarından henüz çıkabilmişte değil.. Bu piyasa kısacası adamı vezir de eder, rezil de eder..

Bu piyasada düşüşü de yükselişi de öngörebilmek imkansız olsa da, dibin dibini ve kısacası 2017 ATH'sinin de altına sarkıttılar.. Piyasa yapıcılarda short yönde piyasayı kullanmak isterlerse düşüş, long yönde isterlerse yükseliş ivmesini gösteriyorlar.. BTC haftalık MA200'ü kaybettikten sonra bugün görüyoruz ki, Temmuz ayını ve en eski verilere sahip olan BLX borsasında gözüken ve 2014-2015 yılından beri üstünde olan ve aylık MA50 seviyesinin de altında kapanış yaptı, ve piyasada ki belirsizlikler hala nötr bir şekilde devam ediyor olduğudur..

Bu piyasada görünen değil görünmeyeni gördüğümüz zaman kazanma şansımız muhakkak artacaktır ancak ve ancak psikolojimizi yönetmek her baba yiğidin harcı da değildir.. İyi bir analist olmakla veyahut iyi bir trader olmakta çok çok farklı şeylerdir.. Çünkü işin içine psikoloji ve strateji girince her an her şey değişebildiğini unutmamak gerekir..

Bilmem anlatabildim mi Vedat..

vedatblg07 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Eline saglik ustam

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş7 ()

Slm sufi kardeşim..

Rica etsem Kendisine sorabilirmisiniz @CoDeX© ustanın yorumlarini neden göremiyorum. bende engelli degil baktım sayfasınada oda engellenmemiş gibi görünüyor ama yorumlarını göremiyorum kıymetli paylaşımlarını merak ediyorum

Sufi123 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

vedatblg07 ()

Tam olarak anlatmak istediklerim bunlar abi. Bu süreci iyi yönetebilecek psikolojiye sahip olabilmek en kıymetlisi işte. Sevgiler saygılar..

1BeğenmedimŞikayet

Sufi123 ()

Okuyup okuyabileceğiniz en iyi yorum

14BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Genel çerçeveden baktığımız zaman btc şuan süründürme döneminde artık küçük yatırımcı piyasaya küsmüş olsa da piyasa yapıcılar bir daha yükselmez duygusunu oluşturmaya çalışıyorlar.. Şu zaman diliminde ilgi kaybolmuş ve hacimlerin yerde süründüğü göze çarpıyor ama fırsat yükselişlerini de kaçırmamak gerektiğini ifade etmek gerekir..

Bu zaman diliminde büyükler kısacası godomanlar diyelim bizim gibi kısa vadeye bakmaz ve buralardan bir şekilde kademeli/parçalı toplamaya uzun süre devam ettikleri ortadadır.. Biz kısacası şimdilik buna akümülasyon dönemi de diyebiliriz..

Toplama işlemi bittiğinde yükseliş trendini umutların bittiği anda başlatmaları olacaktır.. Her ne kısa vade de teknik olarak şuan pozitif bir şekilde yola devam edilse de temel açıdan gelişmeleri de takip etmemiz her daim sözkonusu olmalıdır.. TOTAL MARKET'te şuan 850 milyar $'da ve haftalık MA200 desteğidir ve bu seviyenin kaybedilmemesi şuanlık için önemarzediyor olduğunu bilelim, yoksa düşüşüne devam etmesi altkoinleri de yanında götürmesi maalesef olasılık dahilindedir..

Rabbim yardımı dokunan ve yol gösteren her kişiden Allah razı olsun değerli Vedat kardeşim, bizden yana varsa hak helali hoş olsun..
Bol kazançlar..

4BeğenmedimŞikayet

vedatblg07 ()

Allah şükür abi sağol.

Alıp satmaya çalışıyoruz abi işte, arada profiline girip yazılarından istifade ediyorum, paylaşım konusunda yıllardır gösterdiğin emek ve istikrar için de ayrıca çok teşekkür ediyorum. Tecrübelerinden çok ekmek yedim zamanında :) hakkını helal et

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Günaydın değerli @gazi45 tşk ederim..

@vedatblg07 tşkler değerli kardeşim hamdolsun, koşuşturmaya devam ediyoruz mecburen sende iyisindir umarım? ..

Hayırlı Cuma'ların olsun..

1BeğenmedimŞikayet

gazi45 ()

#eline saglik codex dostum...

1BeğenmedimŞikayet

vedatblg07 ()

Abi günaydın hayırlı cumalar nasılsın. Seni gördüğüme sevindim herşey iyidir umarım

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum