Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0717 14:17:28
EUR 34.7074 14:17:28
USD 32.3628 14:17:28
ALTIN ONS $2300.2750 14:17:28

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Bitcoin

Kripto konusunda detaylı notları önceki günlerde paylaştım o yüzden yeniden aynı konulara değinmeyeceğim. Ancak önceki haftalarda belirttiğim Nasdaq korelasyonunun ne kadar önemli bir boyuta ulaştığını göstermek adına şu grafiği incelemenizi istiyorum. btc ve NDQ arasındaki pozitif korelasyon 80%'e ulaşmış vaziyette. Bu tarihteki en yüksek seviye ve BTC açısından hoş bir korelasyon değil. Ayrıca sözüm ona BTC gelecek dolar gidecek güzellemesi yapanların da ne kadar yersiz bir argümanı savunduklarının da bu grafik bir nevi ispatı. Geçtik doları daha Nasdaq ile baş edemezken bu tip hayaller peşine takılmamak gerek. Kısacası şimdilik BTC beklentileri açısından bir gösterge olarak Nasdaq'ı da izlemek gerektiğini düşünüyorum. İyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (13)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

btc bi değeri kalmadi
Gözümüz den tamamen düştü
Tum yorumlar yetersiz onun için

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

_xyz ()

Hocam Merhaba,
Tl ile Gram altın ve gümüşe bu seviyelerden girelim mi biraz gevşeyecek mi önümüzdeki günlerde ne dersiniz?

0BeğenmedimŞikayet

Batu51 ()

Çok sağolun hocam :) tavsiyenizi aldım hocam

0BeğenmedimŞikayet

Şahmeran_2525 ()

Gayrimenkulun içinde olan biri olarak söyleyeyim. yerli alımları düşük olmasına rağmen yabancı alımları artışta.

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Düşük faizli krediler fiyatları genelde körüklüyor. Elbette şu anda ihtiyacım. ve artan maliyetler sebebiyle de fiyatlar yükseliyor ancak makro çerçevede iş öyle bir noktaya geliyor ki artık gayrimenkulun kıymeti kalmıyor. Zaten o durumda da balon patlıyor. Bu konuda örnek çok fazla. 1990'lardaki Japonya konut krizini okuyabilirsiniz. Ya da 2008 ABD krizi ile ilgili birçok makale ve popüler kültürde kitap ve film mevcut. Örneğin izlemediyseniz " The Big Short" u tavsiye edebilirim. Selamlar.

Batu51 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Batu51 ()

Konut neden risk hocam mesela fiyatlar balon dediniz ilerleyen ay yada yılda fiyatlar düşebilir mi ki

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet arsa güzel bir yatırım. Enflasyonist ortamlarda bu tip yatırımlar mantıklı. Fakat Türkiye'deki konut balonu büyük bir risk. Özellikle bugünkü yeni düzenlemeden sonra. 3-5 seneye ABD'deki 2008 krizine benzer bir kriz yaşamayız umarım. ABD rezerv paranın patronu olduğu için kaldırdı fakat biz kaldıramayız böyle bir kriz olursa..

HeavyMetal için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

HeavyMetal ()

Katılıyorum, İnsanlar uyanmadan fiziki Altın ve btc takviye yapıyorum. Bir yandanda toprak kovalıyorum.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet şimdilik gidişat bu yönde maalesef. Tüm varlık sınıflarında satış görüyoruz. Tahviller, değerli metaller, endeksler, kripto varlıklar.. Dolayısıyla şu anda tek safe heaven nakit gibi duruyor. Ancak orada da enflasyon var. Zor zamanlar bizi bekliyor..

Einstein1981 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Einstein1981 ()

Sayın hocam iyi geceler, Fed sıkılaşmaya giderken btc nin aşağı doğru yolculuğu devam edecek gibi duruyor. Orta/uzun vadede özellikle varlık azaltımının seyri ile ilintili olarak bitcoin ve altcoin de bizi nelerin beklediğini paylaşabilir misiniz?
Sizce piyasa likitide bolluğu nedeniyle bir balon gibi şişti ve dönüşü olmaksızın reel değeri ulaşıncaya dek düşecek mi?
Teşekkürler selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Yeni diplere şahit ola biliriz yani ezber bozarlar

6BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yukarıdaki Nasdaq korelasyonu tam hız devam ediyor ve tabiri caizse kripto dünyasının tüm tezlerini bu düşüşle çökerttiler. btc açısından inanılmaz negatif bir gösterge bu korelasyon. Umarım tez zamanda bu korelasyondan kurtuluruz. Ancak merkez bankaları paraları geri çağırırken ve paranın maliyeti artarken 2018'dekine benzer bir fetret devrini yaşayacağız gibi görünüyor. O yüzden çok fazla heyecanlanmamak lazım önümüzdeki süreç için. Nasdaq'daki bu satış devam ederse bir sonraki durak 28K seviyeleri olacaktır. Orası önemli bir destek ve son 2 yıldır altını görmedik (umarım da görmeyiz). Herkese iyi haftalar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

PoyrazEfe52 ()

Hocam selamlar sizde bitcoin nerden dönüş yapabilir maalesef hiç tepki vermediğinden çıkış fırsatı bulamıyorum

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum