Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0737 10:41:17
EUR 34.7973 10:41:17
USD 32.3871 10:41:17
ALTIN ONS $2311.8900 10:41:17

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Bitcoin

Bitcoin sağolsun sabrımızı test etmeye devam ediyor. Bugün sabah Nasdaq futureslarındaki satıcılı başlangıç btc 'nin burnunu daha da aşağı daldırmasına sebep oldu. 40k dolar seviyesinin Altın a düşerek önceki destek seviyeleri olan 38-39k bölgesine düştü. Ancak bitcoin 'inin de ötesinde altlardaki hareket daha da ilginç. Hali hazırda ICO seviyelerinin çok altından lan coinler hala satış görmeye devam ediyor.. Bu düşüşler belli projeler için alım fırsatı oluştursa da bazı coinlerin de uzun süre toparlayamayacağı aşikar gibi görünüyor. Daha 1 yıl öncesinde 8-9 bin seviyelerinde olan toplam kripto sayısı bugün 19 bin adete yaklaşmış vaziyette. Dolayısıyla pasta giderek küçülüyor. Proje seçimi önümüzdeki dönemde daha da önemli olacak.

Eklediğim grafikte BTC'nin uzun dönemli logaritmik seyrini görüyorsunuz. Kırmızı trend çizgisinin altı her seferinde alım ile sonuçlanmış. Güzel bir haber bu çizgiden tekrar bir yukarı dönüş görme ihtimalimiz yüksek. Ancak geçtiğimiz hafta da paylaştığım notta belirttiğim üzere stopları törpülemek adına 35-36K'lara bir sert düşüş görebiliriz. Ayrıca bu seviye grafikte de gördüğünüz üzere 100 günlük ortalama olan 35500 seviyelerine denk geliyor. Dolayısıyla eğer future piyasasında açıkta long işlemleriniz varsa dikkatli olun ancak spottaki arkadaşların yapabileceği en güzel şey ekranı kapatıp beklemek. ytd. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (8)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

Selamlar tebrikler btc de dediginiz noktalara geldik, bundan sonra genel beklentinizde bir degisiklik var mı, birde bu nasdax korelasyonu hiç iyi olmadı sanki.

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

13BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim. Küçük bir kripto notu paylaşmak istiyorum. Yukarıdaki yorumda 2 hafta önce belirttiğim konu hala geçerli. Henüz bir toparlanma görememekle birlikte 38K seviyelerinde dolanıp duruyoruz. Çok sıkışmış bir bitcoin grafiği var ve herhangi bir yöne kırılım göremiyoruz. Yukarıda bahsettiğim 35K seviyeleri longları törpüler ve piyasayı rahatlatır veya yukarı bir hareket görsek boğalar sahneye çıktı deriz ancak bu sıkışıklık hacmi iyice kırıyor. Ayrıca altcoinlerin hali malum ve satış görmeye devam ediyor. Benim elimdeki son durum şu şekilde:

ADA, ETC, ETH, ALPHA, btc , ICP, DAR, QI, MANA, DOT, KCS, BOSON, AXS, XRP, CAKE, FET, FIL, THETA, REN, CHZ, DASH ve ALGO.

Ancak bu portföyde belirtmem gereken bir konu coinlerin ağırlığının sürekli değiştiği. Burada tek tek yazamayacağım fakat fırsat oldukça oynamalar yapıyorum. Misal DAR'daki yükseliş sonrası bir kısmını realize edip QI, DASH ve AXS aldım. Yine BTC ve ETH ağırlıklarını arttırdım. En büyük pay şu anda ADA ve AXS'de. AXS'deki ağırlık coini çok sevdiğimden değil stake ettiğimden ve maliyetimin yüksek olmasından dolayı bu düşüşlerde sürekli ekleme yapmamdan kaynaklı. llk alımı yaptığımda 88'lerdeydi şu an 30'larda. O yüzden maliyeti azaltmak adına orada ekleme yaptım bu süreçte ve yine stake e gönderdim. Ciddi bir zarar gibi görünse de oradan aldığım stake getirisi hayli fazla ve bu da maliyeti aşağı çekmeye devam ediyor. Diğer coinlerin bazıları yine pasif getiri sağlarken bazıları spotta bekliyor. Genel gidişat dediğim gibi pek olumlu değil özellikle ABD endeksleri ciddi değer kaybına uğrarken ve FED piyasadan likidite çekerken. Ancak kendi adıma yapabilecek pek bir şey göremiyorum o yüzden bu şekilde devam edeceğim. Daha önce de söylediğim gibi 2018'de bu durumun daha şiddetlisini yaşamış birisi olarak bu dönemselliği bir fırsat olarak görüyorum. Belki zaman alacak ancak sabredebilirsek yine toparlayacağız. Ayrıca proje seçimine dikkat edilmesini tavsiye ederim. Benim seçtiğim projelerde gördüğünüz üzere mükemmel değiller ancak bir havuz yapmak her zaman iyidir. DeFi, Metaverse, P2E, NFT, blue chip vs dağılım yapılırsa faydalı olacağı kanaatindeyim. Yapabilen direk blue chiplere de ağırlık verebilir ETH, BTC, BNB, AVAX, SOL vs.. Yine de takdir sizin. Güzel bir hafta dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

hocam altlarda botlarla oynuyor lar

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Altın ile ters bağlantılı değil. Altın 'daki durum farklı. Onu ayrıca değerlendirmek gerek. O yüzden burada şimdi girmeyeceğim o konuya. Ancak Nasdaq ile hayli korele. Özellikle kurumsal yatırımcıların kripto yatırımları başladıktan sonra.

hakanyks için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

hakanyks ()

Hocam bitcoin , nasdaq ile paralel mi hareket ediyor? Ayrıca Altın ile ters bağlantılı mı?

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

En güzeli. Uzun vade de bu kararınızın meyvesini yiyeceksiniz.. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Selamlar.

Panalgine için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

maxmax35 ()

Avax farklı yerlere gelecek, eminim.

Panalgine için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Panalgine ()

Bu yüzden btc eth avax tutuyorum. Rahatım. Bu düşüşte zerre umrumda değil.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum