Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0967 16:11:53
EUR 37.6173 16:11:53
USD 34.2604 16:11:53
ALTIN ONS $2653.7800 16:11:53

Konu: Platin Düşüş ve Çıkış ihtimali 18.03.2022

Alt grafik Haftalık grafiktir (oluşması orta uzun vade sürebilir.)

Not: Yukarıdaki grafik "kişisel analizmdir kimse buna göre yatırım yapmak zorunda değildir..." Bol kazançlar dilerim...

Yorumlar (27)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

@Fatihsultan senin ki gene 494 altına kaçmış xD

Fatihsultan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

ilk etapta en fazla 1903-1910 ve 1870-1877 desteğine kadar inebilir Altın ons, gümüşte muhtemelen en fazla 23,10-23,80 aralığında bir yerde durur gibi... o kadar düşeceğini sanmıyorum çünkü müzakerenin olumlu geçeceğini düşünmüyorum. Zaten piyasa bunu bildiği için tam düşürmeden bu bölgelere yaklaşırken geri alım yönüne geçebilir. Genede dikkatli olmakta fayda var. İlk etapta buraya düşüp yukarı atabilir, eğer düşüşe geçersek, o düşüşten sonraki çıkışta geri aşağı salacak ve ilk düştüğü yerinde altına kaçabilir ona dikkat etmek lazım. şimdilik kademeli düşüş gelmez diye tahmin etsemde tedbirli olmakta fayda var ytd

Esenle için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Esenle ()

Müzakere olumlu geçerse düşüş nereye kadar düşebilir

By_tarafsız_adam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

uk, rayna ru, sya bugün toplantı yapacaklar.

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Şuan ne görüşmesi var:)

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Bu arada platin şu an görüşmeyi destek noktasında bekliyor, 494 te böyle kaldığı sürece akşam eğer anlaşma olmazsa gene 502-516-546... diye sana attığım rakamlar sırayla gelebilir... ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

evdeyim pcden yazıom

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

1943te durursa aşağı kırar ki kırdıda :)) 1944 tutunsaydı tekrar üste atmak için uğraşırdı ki tutunamadı o yüzden şu an aşağılarda xD aradaki fark bu işte :Pp

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Neyse bakalkm çok yazma :)şarjın biter sonra. bekleyelim bakalım.

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Yaw ha 1943 /1944 bir iki rakama ne bakarsın sen kardeşim:)

2BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

1943te satış yemedi ki kaç defa geçti o rakamı 1944 deseler anlarımda yada 1947 orda destek direnç var. Ama bu rakamlar gelip geçici bölgeler asıl yerler 1870-1877 de 1903-1910 da, 1977, 1990-2010 aralığında ve 2070 lerde bunun haricinde aradaki destek dirençlerin hepsi sadece gelip geçici yerler... ne demek istediğimi görüşmeler bitince anlarsın hızlı hızlı çıkarken yada düşerken :) tek durduğu yerleri görünce dersin o zaman harbiden böyleymiş diye. dolar 18 e yükselene kadar kaç defa anlattım tek destek direnç 11,54 ve 13,94 te var başka yerde yok diye herkes 14-15-16-17 de destek direnç var diyip durdu. Bir düştü direk 13,94 te bir duraksadı ama duramadı, 11,54 te durdu ilk düştüğünde bunlar değişmez. hızlı düşüşlerde aşağı sarkar o ayrı konu fakat dengelendiğinde asıl durması gereken yerde durur. aynı şekilde çıkarkende hızlı çıkabilir ama düştüğünde yada düzeltmesini yaptığında durması gereken yerde durur gibi... burda güvenli yada düzgün alım satım için böyle noktaları takip etmen lazım. Aksi durumda hatalı yerden alır hatalı yerden satabilirsin ytd

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Neyse bakalım şuan 1934 ünde Altın da diğer rakamlara uğrayabilir 1903/1910 . orayida kirarsa zaten 18li rakamlar gelir anlaşılan.

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Sana 1943 rakamını verdim güldün bana:)kim veriyor o rakamı sana diye dedin. bende bir dostumuz dedim o rakam satıcıların olduğu rakam dedim oradan satış yedi işte:)rakamlara takılma derken al sat için diyorum.

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Bak Altın onsde grafik attım, o kademelerin arasında durması birşey ifade etmiyor. Sana kim ne diyor bilmiyor :) orta uzun vade grafiklerdeki destek dirençlere bakacaksın genelde, aradaki destek dirençler gelip geçicidir bunlar insanları yanıltır. Kaçıncı anlatışım sana bırak milletin her dediğine kanıp durma, 10 tane destek direnç yok. 1903-1910 aralığında güçlü bir destek var, onun altına 1872-1877 arasında bir güçlü destek var. Bunları kıramaz şu anda çünkü günlük grafikte stoch seviyesi dipte aşağı düşecek payı yok. Bu yüzden en fazla bu dediğim rakamlara düşebilir altın ons...

Gelelim asıl konuya nasıl çıkabilir. Şu anda daha önce düşerkende yazmıştım bunu 1937-1947 altına inince 1934 ve 1944 te önce tutunmaya ve kapanış yapmaya çalışır, devamında 1947 geçilirse hedefi 1977 olur. 1977 üstüne attığı an ve orda destek bulduğu an yani 1977 altına düşmeden kapanışlar gelirse heleki haftalık kapanış, devamında 2000 güçlü direnç ve psikolojik direncimiz geçilir, sonraki güçlü direncimiz olan 2070-2077 direncine yolculuk başlar... orayıda geçersek gene bakarız şimdilik en yakında bunlar var. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

altın ons herhalde 1912 lere falan dokunup öylemi çıkar . çıkmıyor yatay kaldı buda genelde aşağıya kırar ama bakalım.

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

çıkış görürsem alacam şu an 4 saatlikte düşme payı var, alırsam o düşme payı olursa terste kalırım gereksiz yere o yüzden önce onun dip yapmasını bekleyecem, o dip yaparsa sıkıntı yaşamam fazla, düşmek istese bile önce yukarı atacağı için, en azından kaçma fırsatım olur. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Sen ne zaman alacan ons:) alda cikiversin

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

@kalennder alt yorum gümüş için yapıldı, sen platini sormuşsun sanırım platindede haftalık grafiği takip etmekte fayda var, orda rsi sarı çizgi ile mavi çizgi aşağı kestiği için ayrılmadığı sürece yönü yukarı vermesi biraz zor, ayrılma seviyesi muhtemelen 1040-1060 seviyesini geçince oluşacak, geçtikten sonra üstte tutunması lazım ki tekrar yukarı atabilsin ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

yani ons Altın ile alakalı demek yanlış olabilir ama şu an ilk altın ons yukarı kırdığı için aylık grafikte, o yukarı çıktığı sürece peşinden platin ve gümüş onsde gelir diye tahmin ediyorum. Bazen nadirde olsa birbirlerinden ayrışıp biri çıkarken yada düşerken diğerleri bundan etkilenmiyor ama bu olay çok az olan bir olaydır. Şimdilik bugünkü görüşmeyi bekliyor piyasalar gene anlaşma olmazsa tekrar dipte zaten günlük grafikte onsler, 4 saatliktede dibe yakın sayılır, görüşmeler esnasında 4 saatlikte dip yapmaya gidebilir, devamında eğer anlaşma olmazsa güzel bir çıkış gelebilir çünkü günlük grafikte stoch seviyesi dipte olduğundan sağlam bir çıkış gelebilir. ytd not:1872-1877 rakamlarında bir yerde durduğu ve toparladığı sürece hedefi bana göre uzun vadede hep 1977 ve 2000 üzeri olacak kademeli... fakat bu rakamın altına inerse işte o zaman tekrar kademeli düşüş hattına girer ki ordada 1700 lere kadar geri düşebilir... haftalık grafikte stoch tepeden aşağı iniyor, şu an karar aşamasındayız yani aşağı gitmekle gitmemek arasında, düşecek olsa çoktan altına geçerdi bence bu sadece görüşme var diye düşüyor gibi gözüküyor ama dediğim gibi görüşme olumlu geçer piyasa satış yönüne geçerse çok düşmesi zor günlük grafikte dipte olduğu için stoch seviyesi 4 saatliğin dibi kadar düşebilir şimdilik onun dibide en fazla maximum 23,10-23,60 arası olabilir oda grafiğin altına inerse, normalde 23,80-24,40 aralığında durmasını bekliyorum şimdilik. Devamında tekrar yukarı atıp stoch seviyelerin tekrar tepe yapıp rsi seviyelerini dip yaptırmaya gitmek isterse şayet düşüş devam edebilir. o zamanda ilk düştüğünde gelmez ama 2. ci yükselişten sonra düşüşte 22,80 ve altına inebilir onada dikkat etmek lazım. ytd

kalennder için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

kalennder ()

Yani platinin kaderi bir anlamda Altın onsun elinde diyebiliriz grafik ve yorumlardan değil mi hocam?

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Göremeyenler için tekrar atayım şu an aşağı kesişme devam ediyor, tehlike geçmiş değil ytd

0BeğenmedimŞikayet

Miryaz52 ()

Ellerine sağlık

1BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

Eline emegine saglık dostum. Ek bilgiler yapmak isterim. asırı dustugu için ve faiz beklentisi bittiginden dolayı yukarı tepki yükselisi yaptı. Yanı sıra powelin söylemleride etkili oldu. Ancak daha sonra salmaya basladıgında ger. ginlık nedeniyle pu. tin söylemleri nedeniyle yukarı devam etti. Elbette dusenin yarısını yukarıya dogru geri alıyor ancak her hangi bir 4nlasma söylemi ile onsların tepetaklak olacagı ve uzun yıllar boyunca pek yükselemeyecegi fikrindeyim. Ger. ginlık devam ettigi sürece gramlarda kalmaktan yanayım. Teknik cizmissin temelide ekleyerek tamaladık :)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Vay hadi inşallah kardeşim

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Platindeki haftalık grafikteki aşağı kesişme şu an dediğim gibi ayrılma noktasına geldi, ayrılıp yönü yukarı verebilir ise eski ons değerlerine geri dönebilir ytd

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

@Fatihsultan @Uslanmaz_35 @Miryaz52 ve platin alan arkadaşlar :) ben almasamda toparlarsa güzel çıkabilir, toparlayamazsa senaryo kötü gibi ytd

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum