Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 05:54:20
EUR 34.8238 05:54:20
USD 32.3379 05:54:20
ALTIN ONS $2301.8900 05:54:20

Konu: BTC Günlük Grafik Görünümü 16.03.2022

Değerli dostlar;

Bugün FED faiz kararı açıklanacak ve umarım artık belirsizlikler ve üstümüzdeki kara bulutlar bizlere veda eder ve yemyeşil yükselişlerle birlikte dolu dolu günlere en kısa sürede geri dönmesi ümidi ve btc 'nin can sıkıcı, bezdirici git- gellerin devam etmemesi ve şuan ki durumundan özüne dönmesi zararda ve özellikle terste olanları bir nebze mutlu etmesi ümidiyle diyelim ve;

BTC geçtiğimiz sene Nisan ayında 64895.22$'i test ettikten sonra aşağı yönlü bir düzeltme gerçekleştirmiş olduğu ve adım adım Mayıs ayında devam eden düşüşüne 19 Mayıs'ta en düşük 30.066$'dan 15 Haziran'da en yüksek 41341.57$'i test ettiğinde ve 1 hafta sonra kısacası yani 22 Haziran'da en düşük 28.600$'a iğne attığı görünüyor ve 20 Temmuz'da ise 29296.39$'a doğru ve tam tamına yaklaşık 62 gün 2 ay 2 gün gibi bir zaman diliminde akümüle olduğu da göze çarpıyor..

BTC 20 Temmuz'da 2021'de başlayan yükselişine 10 Kasım'da 69.000$ ile taçlandırıyor ve ATH'sini yeniliyor.. Şimdi gelelim günümüze ve gelişen olaylara; BTC 10 Kasım'da 69.000$'dan başlayan yükselişin düzeltmesine aşağı yönlü 24 Ocak'ta en düşük 32950.72$ seviyesine kadar bir düzeltme gerçekleştiriyor olduğu ve bu süre yaklaşık ise 75 gün olarak göze çarpıyor..

Yaklaşık 51 gündür ise 32950.72$ ile 45.850$ arasında gidip geliyor ve akümüle olduğu göze çarpıyor.. Akümüle olan BTC'nin şuan hem 20 günlük hemde 50 günlük MA üstüne çıkmış durumda ancak günlük kapanışlar şimdilik gerçekleştiremedi ve BTC'nin bu günlük seviyeler üstünde kapanışlar yapması kısa vadede (42K$-42.5$) civarı bölgesini ve ardından 45.850$'a doğru aştığını görmek ve bu durumda BTC'nin öncelikle 52K$ civarını test etmesi şeklinde sözkonusu olacaktır.. Biz yine de gelişen olaylar çerçevesinde adım adım trend esaslı ve kendimizi garantiye alarak gitmemiz her daim sözkonusu olsun..
Şimdilik herkese bol kazançlar..

Yorumlar (9)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Derinn_35 ()

Çok teşekkürler hocam emeğinize sağlık detaylı anlatım için :))

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

11BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

@Derya_derya @Derinn_35 ,

Tşkler değerli dostlar..

BTC'de aslında işler yolunda ve pozitif yapımızı az çok korumamız sözkonusu olsun.. FED açıklaması artık sona erdi ve piyasa 3-5 gün daha tatsız tuzsuz devam edebilir.. Ancak sonrasında btc 'de bugün ve günlük grafikte ifade ettiğim hareketleri en azından bekliyorum..

Kim ne düşünür bilmiyorum ama, herkesin düşüncesine de saygımız her daim sonsuzdur.. Fakat ben yüksek enflasyonda özellikle BTC'nin tatmin edici seviyelere doğru geleceğini ve ivmelenmesini kısacası yükseliş yönlü düşünenlerdenim.. Bana göre doğrudur size göre yanlıştır, insanoğluyuz yanılırız, yanılmayız ASLA diyemeyiz..

Ama FED faiz arttırımlarını üstüne basa basa fiyatlandı diye ifade ettiğimi daha önceden de ifade etmiştim.. Piyasaya gereksiz korku saldılar ve birçok kişi terste zor bir durum ve şuan tedbirli olmak tabii ki gerekli ama malı da ucuz almayı istiyorsak herkes korkarken alacaksınız.. Kademeli/parçalı her daim sağlıklı bir şekilde adım adım trend esaslı ilerlememiz şimdilik hala sözkonusudur.. Bazen iş işten geçmiş olabilir bilemiyorum fakat düşüncelerim de bu şekildedir..
Şimdilik hayırlı akşamlar, bol kazançlar..

Derinn_35 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Derya_derya ()

Hadi inşallah )

1BeğenmedimŞikayet

Derinn_35 ()

Sağolun hocam inşaAllah diyelim emeğinize sağlık :))

5BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Tşkler değerli arkadaşlar,

@harunbey @Derya_derya @Derinn_35

FED saatine kadar 40K$ üstü girmek ve gün kapanışlarını 20 & 50 günlük MA seviyelerinin üzerinde olması bile gayet olumlu bir durum göstergesi olacaktır..

FED sıkılaşma öngörüsünde negatif yönlü ciddi bir değişiklik açıklamadığı takdirde yukarı yönlü hareket etmemek için bir sebep kalmayacak gibi görünüyor..
Bekleyelim, görelim..
Bol kazançlar..

Pimapenci için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Derya_derya ()

Çok teşekkürler inşallah gitsin artık karabulutlar )

1BeğenmedimŞikayet

Derinn_35 ()

Emeğinize sağlık hocam..

1BeğenmedimŞikayet

harunbey ()

tesekkurler hocam

1BeğenmedimŞikayet

Pimapenci ()

Teşekkür ederiz hocam Allah razı olsun sizden

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum