Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0713 16:30:32
EUR 34.7122 16:30:32
USD 32.3798 16:30:32
ALTIN ONS $2334.6000 16:30:32

Konu: gau/usd parite grafiği

⭐⭐HYL ()
Gram Altın
Arkadaşlar tekrar merhaba,

GAU/USD parite grafiğinde 1H Yön bilgisi,

1H
Kısa vadede Al/Sat işlemleri için Süper Trend yön indikatörüne baktığımızda SüperTrend indikatorü eğrisi fiyat mumlarını yükseliş yönünde kesmiştir. Eğri yeşil renkte ve yükseliş yönünde yukarı doğrudur. Tekrar aşağı yönde kesişme gerçekleşinceye kadar, eğri rengi kırmızıya dönunceye kadar yükseliş devam edecektir diye duşunuyorum. YTD. Parite kararı kişilerin kendilerine aittir. İyi akşamlar dilerim.

Yorumlar (16)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

teach80 ()

Çok açıklayıcı olmuş:) teşekkürler

ares3434 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sabancı74 ()

Evet baktım euro dolar arasında yaptığımızın aynısı dolarla ons alıp satıyoruz.1 0ns 31.10 gram yapıyor onsun fiyatı 1920 ya 61 dolara 1gr alıyorsun. İsin aslı yaptığımız her işlem aslında parite zaten tl ile dolar aldım dolar yükselince sattık tl mız arttı.

0BeğenmedimŞikayet

ares3434 ()

Cok net anladim tsk ederim
@Sabancı74 göz atsana bi,
@teach80 bak bu da gram altin/usd parite si :) bunu bugün öğrendim henüz yapmadim

HYL için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

HYL ()

Sorunu şöyle cevaplarsam daha kolay anlaşılabilecek gibi. Altın yükselişteyken dolar düşüyorken Altın ile dolar alacaksın. Tersi durumda işe yani Altın dusuyorken dolar yükseliyorken dolar satıp altın alacaksın. parite nin mantıgı bu. Örnek: altın aldın su an altındasın GAU/USD paritesi 60.20 deyken bu işlemi yaptın. Şu an paritede altın satış 61,42. Biraz daha bekleyip 63,50 den altını satıp dolara geçtiğini düşün elindeki dolar miktarını arttırmış olursun. Tabi alım satım arasındaki makas farkı ve doviz altın alımsatımındaki vergiyi de hesap etmek gerek. Bu nedenle küçük farklardaki değişimler al satlar kar getirmez veya çok az kar getirir(Vergi ve makas farlarından dolayı) Bu şekilde düşünmen gerekir. YTD Bol şans dilerim. Umarım anlaşılır olmuştur.

Aynı şakilde Gramdan TL ye donmek, TL den Gr a dönmek te aslında bir paritedir.

0BeğenmedimŞikayet

ares3434 ()

parite yuksekken gram aliyoruz parite düşünce grami geri satip dolar mi artırıyoruz?

0BeğenmedimŞikayet

HYL ()

Estağfurullah. Önemli olan öğrenmek. Kendine iyi bak.

shaqir için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaqir ()

Çok sağolun. Yordum sizi.

0BeğenmedimŞikayet

HYL ()

(artı) şeklinde

2BeğenmedimŞikayet

HYL ()

O kesisme noktasını SuperTrend indikatörü fiyat mumlarının aşağı yukarı yönüne göre kendisi otomatik belirliyor zaten. Siz sadece kesişme meydana geldiğinde yön değiştiğini anlamış oluyorsunuz. Bundan sonra iş başlıyor. Alış satış kararları ona göre netleşiyor. Eğer fiyat mumları tepelerdeyken, yön değişmiş aşağıya dönmüşse, RSI indikatörü 70 li seviyelerden aşağı doğru dönmüşse, EMA larda EMA9 EMA21 i aşağı yönde kesmişse, artık satışı düşünmek gerek. Bak kaç tane indikatörden işaret bilgisi almaya çalışıyoruz. Ayrıca en tepelerde veya en diplerde fiyat mumları şeklinde gövdesiz ve sadece ust- alt kuyrukları olacak şekilde oluşmuş ise bu da bir dönüş işareti gibi algılanır. Yani mumların bile tiplerini bilmek lazım. Yani öyle bir tane indikatöre bakıp işlem yapılmaz. Bu bizi hataya götürür. O nedenle bir kaç indikatorden, bir kaç noktadan teyid etmek gerekiyor. Ben dahil öğrenecek çok şeyimiz var. Ben kendimi hala öğrenme aşamasında görüyorum. İyi geceler dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

shaqir ()

Emeğinize sağlık. Baya kastım kendimi açıkçası mumları yönleri inceledim ama o yeni yuvarlak dairenin nerede oluşacağını yine de kestiremedim demek daha var. İyi geceler size de.

0BeğenmedimŞikayet

HYL ()

Arkadaşım merhaba, Tam yön bilgisini paylaştıgım grafiğe nereden döneceğini kestiremiyorum diye yazmışsın. Grafiğe bak. Üstteki kırmızı çizgiler aşağı yöne gittiğini gösteriyor. Alttaki yeşil çizgiler yukarı doğru çıktıgını gösteriyor. Yön eğrisinin fiyat mumlarını aşağı- yukarı doğru kestiği noktalar yön değişiminin gerçekleştiğini işaret ediyor. Bu kesişme noktalarına yuvarlak dairelerle işaretledim. Son yeşil ok a baktıgında yön hala yukarı doğru gidiyor şeklinde gözüküyor. Fiyat mumları ile Altın daki yeşil renkli yön eğrisi arasındaki mesafe ne kadar açık ise o kadar kuvvetli bir şekilde yukarı yönde devam eder. Bunu izlemen lazım. Daha nasıl anlatabilirim bilemiyorum. YTD İyi geceler dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

shaqir ()

nereden döneceğini kestirsem hemen parite ederim de çözemiyoruz Hocam.

0BeğenmedimŞikayet

HYL ()

Merhaba,
Onu da saatlik grafikte süper trend indikatörunu takip ederek ögrenebiliriz. Kendiniz de bu şekilde takip etmeye çalışırsanız döndüğu anı yakalamak zor değil. Bol şans dilerim.

SedatANKARA için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

HYL ()

Teşekkürler. Bol şans dilerim.

_delioglan_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

SedatANKARA ()

Sorun n zaman kırmızıya döneceği

0BeğenmedimŞikayet

_delioglan_ ()

Emeğinize sağlık hocam tsk ederiz.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum