Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 15:55:36
EUR 34.7748 15:55:36
USD 32.4684 15:55:36
ALTIN ONS $2337.9850 15:55:36

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerine OCak ayının son haftasında 110K ons net giriş oldu. Hedge Fund'ların altın long pozisyonlanması ise 41% artış gösterdi ki bu son 52 haftanın en yüksek long artışlarından birine denk geliyor. Her iki tarafta yukarı hareketi destekliyor. Ancak FED'in agresif tutumu (25-50 bp artış beklentisi) bu yükselişi baskılayan önemli sebeplerden. Öte yandan ben altın önderliğinde değerli metal pozlarını taşımaya devam etmenin doğru bir strateji olacağını düşünüyorum. Umarım olmaz ancak eğer olur da Rusya Ukrayna'ya karşı askeri harekete girişirse
(ki bu konuda Twitter'daki şu bilgiselini okumanızı tavsiye ederim: https://twitter.com/lordsinov/status/14 88189450895167488? s=20&t=u-9W233adKHaTem CqyFVpw) bu durumda ciddi bir küresel risk ile karşı karşıya kalacağız demektir ki bence bu da altına ciddi bir yükseliş getirebilir. Benim beklentim böyle bir durumda karşı taraf riski uluslararası çapta önem kazanacağı için altını n ve diğer metallerin bir yükselişe geçmesi ve borsaların ciddi satış ile karşı karşıya kalması yönünde. Ben de bu senaryoda elimdeki altın pozları kırparak yüksek kar payı ödeyen uluslararası şirketlerdeki hisselerimi arttırmayı planlıyorum. Velev ki böyle bir senaryo gerçekleşmedi ve bu yükselişi görmedik bu durumda FED'in tutumuna rağmen yine de değerli metallerin pozitif ayrışması için nedenlerimiz var özellikle ABD'nin borcunun 30 trilyon dolar a dayandığı bu dönemde. O yüzden her ne olursa olsun gerek TL'deki durum sebebiyle gerek dünyadaki genel gidişat sebebiyle değerli metalleri portföylerde bulundurmanın uzun dönemli iyi bir strateji olacağını düşünüyorum. Yine de herkesin kendi takdiri. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (18)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

mbcu ()

altın zaten uv yatırımdır. Bunu kim dediyse neyin ne olduğunu bilmiyor

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Arifinoglu ()

Usta gümüşten çıkalım mı, ne dersinz. tarim verisi var bi saate, ne önerirsiniz

1BeğenmedimŞikayet

Frankenstein_ ()

Hocam bende sizinle alım yapıyorum. 2020 Aralık, 2021 Ocak zamanlarında ons da ralli beklediginizi söylemiştiniz. Yanılmıyorsam o zamanlar ons 1300 1400 dolar seviyelerindeydi. Bende çok büyük oranda Altın a geçtim. Sayenizde güzel kar yaptım:) teşekkürler ?

1BeğenmedimŞikayet

Silver_Line ()

Hocam iki yıl önce yılbaşına doğru Altın birinin parası 3'e katladı. Esasında enflasyon karşısında değerini korudu. Enflasyon karşısında korunacak yegane argümanın altın olduğunu ninelerimiz bile anlamış öğrenmiş ama maalesef bazıları hala kavrayamamış.

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben zaten ralli yaptı ya da yükseldi demedim ki. Ama siz demişsiniz ki 2 senedir Altın da olanların parası eridi. Ben buna katılmadığımı söyledim. Çünkü ben altın ons da alımları bitirdiğimi bu sayfada paylaştığımda 1700'dü altın. TL bazında gram olarak son alımı yaptığımda 386 idi. Bunları burada defaatle yazdım. Yani o günden bu güne bir erime söz konusu değil. Selamlar.

Alpaslanoffical06 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alpaslanoffical06 ()

1750-1800 arasi dolanıp duruyo sizce yükselme mi olmuş?

0BeğenmedimŞikayet

dora ()

İyi günler @shaokahn bey bu seviyelerden TL ile dolar ya da euro alımı önerir misiniz? Sizin fikrinizi almak isterim. tesekkurler şimdiden

0BeğenmedimŞikayet

Selga ()

Eline sağlık teşekkür ederim

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Kısa vade de önemli gördüğüm noktalar 100 günlük ortalaması olan 1795-1800 bölgesi.. Bu bölgenin üstünde tutunması önemli.. Aksi takdirde aşağı da 1750'lere doğru gevşeme gelir. Diğer taraftan yukarıda 1830'lar önemli bir direnç görevi görüyor. Kısa vade de bu bantta sıkışmış durumdayız. Benim şahsi beklentim Rusya krizinden dolayı özellikle Altın da geri çekilmelerin az olacağı yönünde.. Yukarıda ise önceki notta belirttiğim FED husus ciddi bir engel. Yine de ben kendi adıma değerli metalleri portföyde taşımaya devam edeceğim. Herkesin kendi takdiri. Selamlar.

Selga için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Neden eridi ? 2 sene önce bugün ONS bazında burada olduğunun daha Altın daydı.. TL bazında söylememe gerek yok zaten.. Altın her ne kadar büyük ataklar yapmasa da portföyleri dengeleme anlamında hep görevini yaptı.. Ben bi erime göremiyorum açıkçası..

1BeğenmedimŞikayet

Selga ()

Ons ta kısa vadede geri çekilme bekliyor musunuz ya da şöyle sorayım kısa vade de destek direnç noktası Bell mi

0BeğenmedimŞikayet

Sabancı74 ()

2020 ocak geçen senemi oluyor arkadaşım

berkçe için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

berkçe ()

Aynen aynen bu saatden sonra fedin faizi bile düşüremez altını çünkü ülkelerin altın talebi varmış bu sene küresel ekonomikkriz tehdidi yüzünden YTD

Silver_Line için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Silver_Line ()

Tam iki yıl önce 300 lira bile değildi. Sadece bu senenin enflasyonu %80 iken altını n gramının 600 liralara düşmesini beklemek bedavaya altın beklemekten farksız. Orta ve uzun vadede buraları tekrar görmeyeceğiz bile. Enflasyon karşısında erimeyecek tek şey altındır. Kralların parası

berkçe için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

berkçe ()

Vay be 290 liramıydı geçen sene gerçekten de şu anki fiyatının yanında resmen bedava

Silver_Line için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

EyyupHan ()

Hocam Fed mart ayında faiz arttırır ise Ons düşer , usd artar diyenler çok.. Bu durumda Gram yerinde sayabilir mi sizce?

0BeğenmedimŞikayet

Silver_Line ()

2020 ocakta 290 liradan grram alan bir vatandaşın parası aralıkta satmış olsa 3.5 katına çıkmıştı. Bu neçe eriyiştir

0BeğenmedimŞikayet

Alpaslanoffical06 ()

2 senedir Altın onsda bekleyenlerin parası eridi ustam )

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum