Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0741 14:56:07
EUR 34.6364 14:56:07
USD 32.2250 14:56:07
ALTIN ONS $2315.9400 14:56:07

Konu: Gram Altın Günlük

⭐⭐Anadolu66_ ()
Dolar

Bu da Gram altın soran arkadaşlar için.
Gram altını normalde iki bacaklı enstürman olduğundan direkt teknik analizi zordur fakat genel olarak baktığımızda geçtiğimiz dönemde alttaki yeşil trend çizgisi ile yükseliyordu fakat daha sonra o trend çizgisinden bayağı uzaklaştı ve turuncu trend çizgisini oluşturdu. (dolar- tl kaynaklı olarak). O trend çizgisi 20 aralıkta kırıldı. Teknik gereği tekrar o yeşil trend çizgisine yaklaşması gerekiyordu o trend çizgisinden destek alarak dead cat bounce formasyonuyla fibo 0.50ye kadar yükseldi. Burada bu rakam kırılmayınca düşüş trendi teyit edildi ve orada 748 - 814 arasında yatay bir bant oluşturdu. 814 denedi ve kıramayınca aşağı yöne döndü. Burada temel olarak fed kararları ile birlikte dxynin yükselmesi üzerine onsda geri çekilmeler yaşandı.
Fiyat trend çizgisi veya ema200 ile tekrar buluşmak ister. Trend çizgisi 683den ema200 ise 602 tlden geçiyor. Bu ikisini medyanını alırsak dibin dibi 640 tl seviyesi görünüyor. Ben buraları beklemiyorum ama zaman içerisinde ya fiyat düşecek yada trend desteği yükselecek ve buluşacaklar.
748 tlnin kırılmasıyla birlikte 683-720 tl arasını alım fırsatı olarak görüyorum.
Şubat ayı içerisinde hem ons hem de dolar - tl deki düşüşler değerlendirilip bu seviyeler gelebilir.
Şahsen kendi adıma 748in kırılması ile 683-720 bandını bekleyeceğim.
Bol kazançlar dilerim.

Yorumlar (12)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

POLAT24 ()

Teşekkür ederim.

Anadolu66_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

EyyupHan ()

Teşekkür ederim.

1BeğenmedimŞikayet

Anadolu66_ ()

@EyyupHan alt yorumda Gram altın ile ilgli olarak teknik grafiği ve beklentimi- alım için beklediğim seviyeleri paylaştım buradan inceleyebilirsiniz.

@POLAT24 Onsda 1720lere kadar düşüş potansiyeli var. Yaz aylarına kadar yükselmez bence ons. dolar ile ilgili rakamlarım ve beklentilerim grafikelr bölümünde var roadan bakabilrisiniz profilimden. Ama ben dolar değil gram altın ve gümüş olarak alım yapmayı düşünüyorum şubat- mart ayları içerisinde.

1BeğenmedimŞikayet

Anadolu66_ ()

Grafikteki deger dogru. 748.
758 klavye hatasi. Baska bir arkadasta gormus acikladim onu

Yelizm için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yelizm ()

Üst yorumu gördün mü? Yazarken yanlış yazdın galiba. 10tl için olay çıkar valla. Yok doğru diyorsan ben bakayım nerede yanlış var. @Anadolu66_

Yelizm için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

Farkettim o yüzden yazdım şimdi birisi taş filan atar diye:)

0BeğenmedimŞikayet

Anadolu66_ ()

748 hocam. Mesaji yazarken yanlis yazmisim rakami. Grafikteki deger dogru. Destek cizgisini igneden aldigim icin 748. Ama mumun altindan alirsak 758e denk geliyordur muhtemelen o yuzden karistirmisimdir.

Aa1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yelizm ()

Bende 749da çizgi var. SAR bakıyor musun grafiklerde?

0BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

758 mi? 748 mi? Grafikte 748 görüyorum yanlış mı gördüm

1BeğenmedimŞikayet

Anadolu66_ ()

Alt yorumdaki grafik hala takibimde. Suan gram 768tlye dustu. Grafikte 758nin onemini goruyorsunuz oradaki tepkisine bakilir. Oradan kucuk bir parca alim yapilir kirmasi durumunda 683-720 bandinda alim yapabilirim. Tabi bu rakamlarin ne zaman gelecegide onemli. Subat ayinin ortalarina kadar cok alim tarafinda degilim. @Yelizm @Nobull

0BeğenmedimŞikayet

Toprakemre ()

Teşekkür ederim

1BeğenmedimŞikayet

Anadolu66_ ()

@Toprakemre @miles Gram altın için aşağıdaki çizdiğim grafiği inceleyip ona göre kendi kararınızı verebilirsiniz. Buradan alınır şuradan satılır demek pek bana göre değil. O karar size aittir.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum