Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0769 18:27:44
EUR 34.8594 18:27:44
USD 32.3460 18:27:44
ALTIN ONS $2293.5500 18:27:44

Grafiği gönderen: gramci_2

⭐⭐gramci_2 ()
Gram Altın
Eğitim Şart

Trend Dönüşleri Nasıl Anlaşılır? Resimli Anlatım.

Yatırımcılar için en önemli şey Trend'dir. Trend dönüşlerini anlamaya çalışmak önemlidir.

Şekli incelediğimizde

1, 17 zirve >>> 1, 1100 ün dip olduğunu görüyoruz. (Ana trendden bahsetmiyoruz. İkincil trend)

1, 17 den süregelen düşüşün devam edip etmediğini anlamak için grafiği inceliyoruz.

Trend dönüşünü temel abimizin işaret ettiği gibi yükselen trendde >>> fiyat yeni en düşükler yapmıyorsa ve yeni en yüksekler yapmaya devam ediyorsa yükseliş trendi devam ediyor demektir.

Veee düşüşler "günlük dalgalanmalar" olarak görülmelidir.

"Şekil a" da 1- 2 ve 3 numara ile gösterilen yeni en düşükler hep daha yukarıda oluşmuş. Yani yükseliş trendimiz devam ediyor. Yine 4 ve 5 numara ile gösterilen zirveler fiyatın yeni en yüksekler yapmaya devam ettiğini göstermektedir.

Peki trendin döndüğüne dair ilk sinyaller nelerdir.

1) Şayet bu düşüş 2 nolu dibin Altın a inerse. "Nayır" demeye başlayabiliriz.
2) 1 nolu dibin altına inerse sırada "Nolamaz" var
3) Ama hala bir umut var sarı ok ile gösterilen 1, 17 zirvesinin dibi olan 1, 1100 altına inmedikçe "umut fakirin ekmeğidir" der teselli buluruz. Ama inerse. Müslüm Gürses ten "nereden sevdim o zalimi" iyi gider.

Yani kısaca 1, 1100 altında günlük kapanışlar 1, 17 düşüşünün devam edeceği anlamına gelir. Trend aşağı dönmüş demektir.

Yükselişin devam etmesi için 5 numaranın geçilmesi gerektiğini söylememe gerek yoktur herhalde.

@temel_teknik abi anlamış mıyım bu olayı Hep kafama takılırdı nedir bu en düşükler en yüksekler diye. Ders kitabımızda okumuştum ama anlamamıştım. Siz bir kaç kez işaret edince anladım. Yani inşallah anlamışımdır.

Yorumlar (5)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

gramci_2 ()

Paritede daha önce paylaştığım "Trend dönüşünü nasıl anlarız" grafiğinde

"Nayır" dedik

0BeğenmedimŞikayet

Sarrafsoner ()

Sağol çok teşekkür ederim hocam

1BeğenmedimŞikayet

Muharremg1975 ()

@gramci_2 Kardeş trend değişimini bir türlü çözemiyordum, okadar mükemmel anlatmışsınki bir sefer okuma ile anladım. Takdir ediyorum sizleri. @temel_teknik ve diğer arkdaşlaerada selam ve saygılarımı sunuyorum.

1BeğenmedimŞikayet

Sarrafsoner ()

Gramcı dayı 1117 ons sattık biz şimdi napacaz bir teselli ver napalım kapatalımmı burdan yani alalımmı

0BeğenmedimŞikayet

temel_teknik ()

çok güzel anlatmışsınız, teşekkürler : )

1. 17 aşağıya düşüş düşüş trendi olup,
düşüş trendinde iken 1. 11 den sonra yeni en düşükler olmaması yeni bir yükselen başlangıcını gösterir,
yani şu anda buna düşüş trendi içindeki İkincil yükseliş trendi diyebiliriz.

bu şekilde devam edip, 1. 17 geçildikten sonra ANA Yükseliş Trendi hesabı yapmaya başlayabiliriz.
GRAM şu anda 110. 00 noktasında tam bu aşamadadır.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum